پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

«تاریخ جنون در جامعه اسلامی دوره میانه» منتشر شد

توسط انتشارات پژوهشکده تاريخ اسلام؛

«تاريخ جنون در جامعه اسلامي دوره ميانه» منتشر شد

کتاب «تاريخ جنون در جامعه اسلامي دوره ميانه»، اثر مايکل دبليو. دالس و با ترجمه قربان بهزاديان نژاد، توسط انتشارات پژوهشکده تاريخ اسلام منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، جنون، مجنون، جن، ديوانه، ديو و غيره با معاني مختلف و بعضاً متضاد در جوامع گوناگون به کار رفته‌ است. جمعي آن را به حالاتي که بر پيامبران عارض مي‌شد تا وحي دريافت کنند و گروهي نيز به معناي بيماري رواني و غيره دانسته‌اند؛ شماري هم علت پديداري آن را زياد دانستن و برخي هم آن را ناداني و فقدان ظرفيت ذهني خوانده‌اند؛ از اين رو، در گذر زمان و در پرتو اين تنوع برداشت‌ها و تعريف‌ها، بحث‌هاي گسترده‌اي در حوزه‌هاي اديان و مذاهب، پزشکي علمي و عاميانه، عرفان، شعر و ادب، حقوق، حکومت‌داري و غيره، مطرح و در هر فرهنگي کليشه‌هايي ساخته شده است.

کتاب «تاريخ جنون در جامعه اسلامي دوره ميانه»، روايتگر اين انديشه‌ها و عملکردهاي برآمده از آنها در عرصه جامعه اسلامي خاورميانه است و مؤلف تلاش کرده تا ابعاد مختلف اين مفاهيم را واکاوي و زمينه را براي پژوهش‌هاي بعدي فراهم کند.

کتاب «تاريخ جنون در جامعه اسلامي دوره ميانه»، اثر مايکل دبليو. دالس و با ترجمه قربان بهزاديان نژاد، توسط انتشارات پژوهشکده تاريخ اسلام منتشر شده است.

اين کتاب در قطع وزيري و در ۷۴۴ صفحه با قيمت ۴۵ هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

تعداد بازديد:462 آخرين تغييرات:95/11/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر