جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

نشانه‌های افول صهیونیستها پدیدار شد/ تأکید بر لزوم تداوم مقاومت

بازتاب بين المللي بيانات رهبر انقلاب؛

نشانه‌هاي افول صهيونيستها پديدار شد/ تأکيد بر لزوم تداوم مقاومت

بيانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي در ششمين کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي بين المللي و به ويژه عربي داشت.

به گزارش خبرگزاري مهر، آيت الله خامنه اي (مد ظله العالي) رهبر معظم انقلاب اسلامي در ششمين کنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين و در جمع رهبران گروههاي فلسطيني، رئيسان و مسئولان مجالس کشورهاي اسلامي، و صدها تن از انديشمندان، فرزانگان و شخصيت‌هاي برجسته و آزادي‌خواه جهان اسلام، هدف فتنه‌ها و جنگهاي داخليِ تحميلي در منطقه را کمرنگ‌شدن حمايت از آرمان مقدس آزادي قدس خواندند و با تأکيد بر لزوم پرهيز گروههاي مقاومت فلسطيني از ورود به اختلافات قومي و مذهبي و اختلافات داخلي کشورها خاطرنشان کردند: همه جريان‌هاي اسلامي و ملي، موظفند در خدمت آرمان فلسطين قرار گيرند و عمق رابطه جمهوري اسلامي با گروه‌هاي مقاومت فقط به ميزان پايبندي آنان به اصل مقاومت مرتبط است.

ايشان همچنين با تشريح دستاوردهاي درخشان و افتخارآميز الگوي مقاومت قهرمانانه و انتفاضه مقدس در زمين‌گير کردن رژيم صهيونيستي، و با اشاره به اثبات نادرستي طرح‌هاي قبلي «سازش» و تلاشهاي اخير دوست‌نماياني که به‌دنبال انحراف مقاومت و انتفاضه و هزينه کردن آن در معاملات سري با دشمنان هستند، تأکيد کردند: مقاومت هوشمندتر از آن است که در اين دام فرو افتد و انتفاضه سوم باذن الله شکستي ديگر بر رژيم غاصب تحميل خواهد کرد و تلاش براي آزادي فلسطين بايد محور وحدت همه ملت‌هاي مسلمان و آزادي‌خواه باشد.

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در جريان ششمين کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين، بازتاب گسترده اي در رسانه هاي عربي داشت که مشروح آن از نظر مي گذرد؛

شبکه الميادين ضمن پوشش کامل بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در جريان ششمين کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران، به نقل از ايشان تيتر زد: حمايت از مقاومت فلسطين بر همه ما واجب است؛ ملت فلسطين رهبر حقيقي مبارزات و مقاومت است. اين شبکه لبناني همچنين تصاويري را به صورت مستقيم از محل برگزاري کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين، پخش کرد.

شبکه العهد نيز به بازتاب کامل اظهارات امام خامنه اي (مد ظله العالي) پرداخت. اين شبکه ضمن انتشار بخش هاي مهمي از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در پايگاه خبري خود، اعلام کرد: ششمين کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران، پايتخت ايران رسما آغاز شد. اين پايگاه خبري به نقل از آيت الله خامنه اي (مد ظله العالي) نوشت: مقاومت هنوز نتوانسته است به هدف غايي خود يعني آزادي کل فلسطين دست يابد، اما توانسته است مسأله فلسطين را زنده نگه دارد.

پايگاه لبناني النشره نيز که به گرايش غربگرايانه و ضد مقاومت معروف است، ضمن انتشار بخشهاي کوتاهي از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در جريان ششمين کنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران، به نقل از ايشان نوشت: در طول تاريخ هيچ ملتي به اندازه فلسطين با اين حجم از دردها و رنج ها مواجه نشده است. اين پايگاه خبري که همواره با اتخاذ سياستهاي دوگانه و جانبدارانه اظهارات ضد ايراني مقامات کشورهاي مختلف از جمله عربستان سعودي را به طور کامل منعکس مي کند، مي توان گفت که تقريبا اشاره اي به بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي عليه رژيم صهيونيستي در جريان کنفرانس حمايت از انتفاضه نکرده است.

شبکه المنار نيز ضمن پوشش کامل بيانات مقام معظم رهبري به نقل از ايشان نوشت: در اين شرايط مشاهده مي شود که اندک اندک، فضاي جهاني به سمت مقابله با اقدامات خصمانه و غيرقانوني و غيرانساني رژيم صهيونيستي ميل مي‌کند. اين شبکه لبناني همچنين در بخش ديگري از پوشش بيانات مقام معظم رهبري، به نقل از ايشان نوشت: نشانه هاي افول رژيم صهيونيستي پديدار شده است.

خبرگزاري «شينهوا» چين در بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي به فرازهايي از اظهارات ايشان پرداخت که به بيهودگي طرح هاي قبلي سازش و تلاشهاي اخير دوست‌نماياني که به‌دنبال انحراف مقاومت و انتفاضه و هزينه کردن آن در معاملات سري با دشمنان هستند، تأکيد مي کند.

اين خبرگزاري در نقل قول مستقيم از مقام معظم رهبري نوشت: مقاومت هوشمندتر از آن است که در اين دام فرو افتد و انتفاضه سوم باذن الله شکستي ديگر بر رژيم غاصب تحميل خواهد کرد.

خبرگزاري «آسوشيتدپرس» در اين باره نوشت: رهبر عالي ايران از کنفرانسي که با موضوع حمايت از فلسطين در تهران برگزار شد به عنوان تريبوني براي جعلي خواندن اسرائيل استفاده کرد و اين رژيم را صفحه اي ناپاک از تاريخ لقب داد.

آسوشيتدپرس همچنين اظهارات آيت‌الله خامنه‌اي را از جمله تندترين انتقادات وي عليه رژيم صهيونيستي به عنوان دشمن بزرگ ايران، برشمرد.

اين رسانه غربي نوشت: رهبر عالي ايران از اسرائيل به عنوان سرزميني ياد کرد که با جمع آوري يهودياني از ديگر نقاط جهان در منطقه خاورميانه، در زمين فلسطينيان بنا شده است.

لزوم پاک شدن رژيم صهيونيستي به عنوان صفحه اي ناپاک از تاريخ نيز از ديگر بخش هاي سخنان مقام معظم رهبري بود که آسوشيتدپرس به آن پرداخت.

خبرگزاري فرانسه مي نويسد: «آيت الله علي خامنه اي» امروز سه شنبه خواستار آزادي کامل فلسطين از غده سرطاني اسرائيل شد و بدين ترتيب موضع حکومت ايران مبني بر انکار اسرائيل را تکرار کرد.

اين رسانه غربي در ادامه نوشت: رهبر عالي ايران اين سخنان را در ششمين کنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين بيان کرده و در ادامه اضافه کردند: اين غده سرطاني از زمان پيدايش به سرعت رشد کرده و درمان آن نيز بايد به سرعت انجام شود.

به نوشته خبرگزاري فرانسه، از ديدگاه رهبر ايران عقب نشيني اسرائيل از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ و از غزه در سال ۲۰۰۵ دو دستاورد بسيار مهم هستند.

اين رسانه غربي در ادامه به حضور نمايندگان ۸۰ کشور در اين کنفرانس از جمله روساي مجلس کشورهاي الجزاير، مالي، کره شمالي، لبنان و سوريه اشاره کرده است.

تعداد بازديد:282 آخرين تغييرات:95/12/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر