شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

قانون در فوتبال ایران درست اجرا نمی‌شود/ شاید نسل جدید بتواند

دلايل قهرمان نشدن ايران در آسيا - ۱۲

قانون در فوتبال ايران درست اجرا نمي‌شود/ شايد نسل جديد بتواند

پيشکسوت فوتبال با بيان اينکه عدم اجراي صحيح و درست قانون يکي از دلايل ناکامي فوتبال ايران در آسياست، گفت: شايد نسل جديد بتوانند افتخارات گذشته را تکرار کنند.

عليرضا امامي‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اين پرسش که «تيم هاي ايراني ۲۵ سال است در آسيا نتوانستند قهرمان شوند، دليل اين مساله چيست؟ » گفت: اين به دليل ساختاري است که در فوتبال ما وجود دارد. در طول سال هاي گذشته مسائلي مانند تباني ها، شکايت هاي پرتعداد و عدم اجراي صحيح و درست قانون از جمله مسائلي است که باعث اين موضوع شده است. با اين حال در کشوري که ۷۰ ميليون جمعيت دارد، شايد بيست نفر باشند که توانايي موفقيت در سطح بين المللي را داشته باشند.

پيشکوت فوتبال ايران تصريح کرد: عدم اجراي صحيح و درست قانون در اين موضوع تاثير زيادي دارد. هنگامي که در فوتبال اروپا حضور داشتم ابتداي هر سال به باشگاه ها گواهينامه حرفه اي مي‌دادند. اخذ اين موضوع هم نيازمند اين بود که فدراسيون مي‌آمد و ابتدا تمام بودجه باشگاه براي يک سال را بررسي مي‌کرد اگر باشگاه بودجه لازم خود را براي يک سال در حسابش نداشت، به آن پرونده حرفه اي نمي‌دادند اما در فوتبال ايران خود من سه پرونده دارم که کميته انضباطي راي هم به نفع من صادر کرده است اما نمي‌توانم پولم را بگيرم. اگر به دنبال پيشرفت در فوتبال هستيم بايد قوانين را سفت و سخت اجرا کنيم.

امامي‌فر تصريح کرد: اما موضوعي که در اين ميان وجود دارد اين است که فوتبال ما به نوعي تغيير نسل داده است و اگر در اجراي قوانين کمي جديت به کار ببريم و به سمت حرفه اي گري برويم اين نسل جديد شايد بتوانند افتخارات گذشته را دوباره تکرار کنند.

مربي تيم فوتبال خونه‌به‌خونه بابل نيز در رابطه با شرايط اين تيم در رقابت هاي ليگ دسته اول فوتبال ايران تصريح کرد: با حمايتي از که از سوي مديريت باشگاه صورت مي‌گيرد و طبق صحبت هايي که با بازيکنان انجام داديم اميدوارم که بتوانيم روند صعودي مان را حفظ کنيم و به اهدافمان برسيم.

وي در رابطه با مسائل حاشيه اي که در دسته اول فوتبال وجود دارد، تصريح کرد: متاسفانه اين مسائل وجود دارد در اين ليگ پنالتي هايي گرفته مي‌شود که واقعا اگر به آن نگاه کنيم شائبه برانگيز است. داور هم انسان است و اشتباه مي‌کند اما هنگامي هم که اعتراضي مي‌کنيم آخرش مي‌رسيم به اين که آبروي کسي را نبايد برد. اميدواريم ديگر اين اشتباهات تکرار نشود. اين موضوع هم به اجراي صحيح قانون که به آن اشاره کردم باز مي‌گردد.

در رابطه با اولين ديدار پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا برابر الهلال عربستان که با تساوي يک بر يک همراه بود، گفت: حريف عربستاني به خوبي و بسيار دقيق پرسپوليس را آناليز کرده بود و شناخت خوبي از تيم برانکو داشت. الهلال توانست خط هافبک پرسپوليس را از کار بيندازد و ارتباط ميان آنها با مهاجمان را قطع کند.

وي افزود: همچنين الهلال روي نفوذ از جناحين و سمتي که فرشاد احمدزاده در آن بازي مي‌کرد برنامه ريزي کرده بود فرشاد هم تمام تلاشش را در آن پست کرد اما به هر حال دفاع چپ پست تخصصي او نبود و در جايگري به نظر مي‌رسيد کمي مشکل داشت.

پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس خاطر نشان کرد: الهلال همچنين نگاه ويژه اي روي ضربات ايستگاهي داشت. اگر روي گلي هم که پرسپوليس در اين مسابقه دريافت کرد دقت کنيد مي بينيد که بازيکني که با فرشاد احمدزاده روي تير يک پرسپوليس قرار داشت تنها قصد داشت مانع از خروج بيرانوند از درون دروازه شود. همين موضوع نيز باعث شد پرسپوليس گل بخورد.

امامي‌فر تصريح کرد: به هر حال اين مسابقه اول محسوب مي‌شد و خيلي از بازيکنان تجربه بازي در اين سطح را نداشتند اما پرسپوليس اگر بخواهد براي موفقيت در اين بازي ها تلاش کند بايد در تمام مسابقات با سيستم تهاجمي تر و قوي تر ظاهر شود. البته بايد به اين نکته نيز توجه داشت که اگر اين مسابقه در تهرن برگزار مي‌شد بازي به مراتب براي پرسپوليس راحت تر مي‌شد.

تعداد بازديد:415 آخرين تغييرات:95/12/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر