سه شنبه 29 خرداد 1397 - 5 شوال 1439 - 19 ژوئن 2018
صفحه اصلي/خانواده

چگونه یک همسفر خوب پیدا کنید؟

چگونه يک همسفر خوب پيدا کنيد؟

داشتن يک همسفر خوب مي تواند هر سفري را خاطره انگيز کند. پس اگر در تعطيلات سال نو قصد سفر داريد تا دير نشده به دنبال يک همسفر خوب براي خودتان باشيد.

چگونه يک همسفر خوب پيدا کنيد؟

براي خيلي ها از بهمن ماه اين دغدغه مطرح مي شود که «تعطيلات عيد کجا بريم؟». بر عکس اين گروه بعضي ها هم تا دقيقه نود ترديد دارند که اصلاً در تعطيلات عيد به سفر بروند يا نروند؟ اما چيزي که هست اين است که اکثر خانواده ها در تعطيلات سال نو سفر مي کنند و اکثراَ هم ترجيح مي دهند که به تنهايي به مسافرت نروند. اما با چه کساني بهتر است به سفر برويد؟

سفر فقط با افراد خوش سفر

حتماً شما هم شنيده ايد که مي گويند فلاني آدم خوش مسافرتي است. به نظر شما آدم هاي خوش مسافرت چه ويژگي هايي دارند؟ نقش شما در همسفر شدن با افراد خوش مسافرت چيست؟ به عبارت ديگر شما براي انتخاب همسفراني خوش سفر چه ملاک هايي داريد؟

گذشته از ساير تفاوت هاي فردي، دو ويژگي منفي رفتاري يک همسفر که بدون شک مي تواند بهترين شرايط سفر را هم به کام شما تلخ کند غُرغُرو بودن و خسيس بودن است. پس به اين دو نکته هم توجه ويژه اي داشته باشيد!

اينگونه سفرتان را به ياد ماندني کنيد

پيدا کردن يک همسفر خوب کار چندان سختي هم نيست. کافي است که اولاً روابط عمومي خوبي داشته باشيد و ثانياً زحمت چند کار کوچک را به جان بخريد؛ از جمله:

شرايط جيب هايتان را بسنجيد

عامل اقتصادي يکي از عوامل مهم در پيدا کردن همسفر مناسب است. چون اگر شما با کسي که ثروتمند تر از شما است به سفر برويد، هر چند هم که او آدم دست و دلباز و خوش خلقي باشد اما بالأخره يک جايي طاقت خودتان طاق مي شود و ممکن است از اينکه نمي توانيد لطف او را جبران کنيد پيش خودتان و يا خانواده تان شرمنده بشويد.

بر عکس اين وضعيت هم صادق است يعني اگر با فردي که بي پول است سفر کنيد طبيعتاً مجبور خواهيد شد بخشي از هزينه هاي او را به عهده بگيريد که اين هم ممکن است براي شما مقدور نباشد. پس مهم است که کسي را براي همسفر شدن انتخاب کنيد که شرايط جيبش شبيه خودتان باشد!

ويژگي هاي رفتاري را در نظر بگيريد

يکي ديگر از شرايط همسفر خوب اين است که از لحاظ ويژگي هاي خُلقي و رواني تفاوت هاي عميقي با شما نداشته باشد. براي مثال فرض کنيد شما فردي نسبتاً درون گرا هستيد. حالا اگر با کسي که خيلي برونگرا و هيجان طلب است همسفر بشويد به احتمال زياد وسط سفر مجبور خواهيد شد راهتان را از هم جدا کنيد.

عامل اقتصادي يکي از عوامل مهم در پيدا کردن همسفر مناسب است. چون اگر شما با کسي که ثروتمند تر از شما است به سفر برويد، هر چند هم که او آدم دست و دلباز و خوش خلقي باشد اما بالأخره يک جايي طاقت خودتان طاق مي شود

همينطور بايد دقت داشته باشيد که کسي را که به عنوان همسفر انتخاب مي کنيد تا چه حد روحيه جمعي دارد. به اين معني که براي مثال اگر در بين سفر تصميم گرفتيد خودتان غذايي فراهم کنيد آيا او هم مشارکت خواهد کرد يا نه؟

سازگاري و انعطاف پذير بودن هم يکي ديگر از ويژگي هاي رفتاري است که در انتخاب همسفر بايد به آن دقت داشته باشيد. گذشته از ساير تفاوت هاي فردي، دو ويژگي منفي رفتاري يک همسفر که بدون شک مي تواند بهترين شرايط سفر را هم به کام شما تلخ کند غُرغُرو بودن و خسيس بودن است. پس به اين دو نکته هم توجه ويژه اي داشته باشيد!

هر چه حرفه اي تر بهتر

اگر شما کسي را به عنوان همسفر خود انتخاب کنيد که در سفر حرفه اي تر از شما باشد دو مزيت را برايتان به دنبال خواهد داشت: اول اينکه او مي تواند سفرتان را به سمت استفاده بهتر از زمان هدايت کند براي مثال اگر قرار است فقط يک روز در يک شهر اقامت داشته باشيد، تجربه او به شما کمک مي کند تا بتوانيد در همين مدت کم از مکان هاي تاريخي- فرهنگي- طبيعي بيشتري بازديد کنيد.

دوم اينکه داشتن يک همسفر مجرب مي تواند صرفه جويي اقتصادي براي شما به ارمغان بياورد براي مثال ممکن است براي خريدن سوغات شما را به بازارهايي که قيمت مناسبتري دارند راهنمايي کند و يا اقامت گاه هاي مناسب تري را سراغ داشته باشد.

تعداد بازديد:422 آخرين تغييرات:95/12/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر