جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تغییرات مدیریتی به فوتبال لطمه زده/ تا خصوصی نشویم وضعیت همین است

دلايل قهرمان نشدن ايران در آسيا - ۱۹

تغييرات مديريتي به فوتبال لطمه زده/ تا خصوصي نشويم وضعيت همين است

کاپيتان پيشين استقلال با بيان اينکه يک مدير نتوانسته چند سال پياپي در پست خود بماند گفت: تغيير و تحولات پي در پي در سطح مديريت باعث شده تا فوتبال ما متضرر شود.

جواد زرينچه در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اين پرسش که چرا سال‌هاست نتوانسته ايم در ليگ قهرمانان به مقام قهرماني برسيم گفت: ۲۵ سال است که آرزوي رسيدن به قهرماني در آسيا را داريم. در اين سال‌ها بيشتر کشورهايي که فوتبالشان از ما ضعيف تر بود با سرمايه گذاري و برنامه ريزي دقيق به پيشرفت هاي خوبي دست پيدا کردند اما ما همچنان تنها به خودمان نگاه مي‌کنيم و فکر مي کنيم در فوتبال موفق هستيم.

وي تاکيد کرد: کشورهاي آسياي شرقي خصوصا ژاپن، کره جنوبي و چند کشور ديگر توانسته اند با يک مديريت دقيق و برنامه ريزي چند ساله پيشرفت قابل توجهي کرده و در حال حاضر در هر دوره از جام جهاني حضور داشته باشند اما ما همچنان در حال درجا زدن هستيم و هنوز نتوانسته ايم بعد از سالها يک فوتبال حرفه اي را در کشورمان داشته باشيم.

کاپيتان پيشين استقلال در ادامه تصريح کرد: آسيايي ها به سمت خصوصي سازي در ورزش رفتند و موفق هم بودند اما فوتبال ما هنوز دولتي است و از پول دولت ارتزاق مي کند و تا زماني که خصوصي نشويم مشکلات همچنان پابرجاست و نمي توانيم خود را به فوتبال کشورهاي آسياي شرقي و حتي برخي کشورهاي عربي برسانيم.

زرينچه همچنين تاکيد کرد: متاسفانه ورزش ما دولتي است و فوتبال ما هم همين روند را ادامه مي دهد و زماني که يک مدير مي خواهد کار کند آنقدر عمر مديريتش کوتاه است که بايد جايش را به نفر بعدي بسپارد و مدير بعدي هم چون امنيت شغلي ندارد نمي تواند کار مثبتي براي ورزش و فوتبال ما انجام دهد.

وي خاطرنشان کرد: تا زماني که يک مدير نتواند سال‌ها در پست خود بماند و با برنامه‌ريزي که براي کار خود انجام داده، پيش برود فوتبال ما از اين تغيير و تحولات مديريتي متضرر مي‌شود.

زرينچه بهترين راهکار را براي موفقيت فوتبال کشورمان خصوصي سازي دانست و گفت: اگر مي خواهيم فوتبال ما از اين روزمرگي نجات پيدا کند بايد به خصوصي سازي روي بياوريم. شايد ابتدا سخت باشد اما رفته رفته معضلات و مشکلات برطرف مي‌شود و همه چيز شکل واقعي به خود مي گيرد.

تعداد بازديد:333 آخرين تغييرات:95/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر