چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تقویت تولید داخلی از مهمترین راهکارهای اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه زاهدان:

تقويت توليد داخلي از مهمترين راهکارهاي اقتصاد مقاومتي است

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: تقويت توليد داخلي از مهمترين راهکارهاي رسيدن به اقتصاد مقاومتي است.

به گزارش خبرنگار مهر، آيت‌الله عباسعلي سليماني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته زاهدان که در مصلاي قدس برگزار شد، اظهار داشت: دولت مردان براي اينکه بتوانند اقتصاد مقاومتي را به خوبي اجرايي کنند بايد به توصيه هاي رهبر معظم انقلاب توجه و بر اساس آن برنامه ريزي کنند.

وي افزود: اگر دولتمردان در راستاي اجراي اقتصاد مقاومتي کوتاهي داشته باشند بايد از مردم عذر خواهي کنند همانطور که معاون اول رئيس جمهور در گزارشي به شرح اقدامات انجام شده توسط دولت پرداخت.

وي با اشاره به اينکه تقويت توليد داخلي از مهمترين راهکارهاي رسيدن به اقتصاد مقاومتي است، افزود: تاکيد رهبر معظم انقلاب بر مسئله اقتصاد مقاومتي نشان دهنده اهميت اين موضوع است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به سفر رئيس جمهور آذربايجان به کشور ما، ادامه داد: کشور آذربايجان با ما قرابت زباني، مذهبي، ديني و تاريخي دارد به همين دليل دشمنان نظام جمهوري اسلامي سال ها است که به دنبال به چالش کشيدن روابط ما با اين کشور است.

وي گفت: البته خوشبختانه دشمنان تاکنون به هيچ عنوان در اين زمينه موفق نبودند نمونه آن هم اين که در ۳ سال اخير ۲۰ سند همکاري ميان ايران و آذربايجان امضا شده است.

وي با اشاره به برگزاري اردوهاي راهيان نور افزود: سيستان و بلوچستان استاني شهيد پرور است که در جاي جاي آن نشان هايي از رشادت ها و مظلوميت هاي شهداي اين استان وجود دارد.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه اين استان مکان‌هايي دارد که کمتر از مناطق عملياتي نيست، خاطر نشان کرد: مي توان با برگزاري کاروان هاي راهيان نور، مردم کشور را به اين استان آورد و رشادت هاي فرزندان اين مرز بوم را به آنها نشان داد.

وي گفت: منطقه تاسوکي، بلوار ثارالله، مسجد جامع و مسجد حضرت علي (ع) از جمله مکان هايي هستند که از مناطق راهيان نور کمتر نيستند و براي بازديد از آن ها بايد هدف‌گذاري و برنامه ريزي شود.

وي ادامه داد: هر ساله در چنين ايامي مراسم هفته احسان و نيکوکاري توسط کميته امداد حضرت امام خميني (ره) برگزار مي‌شود تا به ياد فقرا و نيازمندان باشيم و همه ما بايد تلاش کنيم تا سهمي در اين کار خير داشته باشيم.

آيت‌الله سليماني با اشاره به اينکه در حال حاضر حدود ۹۹ هزار و ۳۰۰ خانوار تحت پوشش کميته امداد استان هستند، افزود: از اين تعداد حدود ۳۸ هزار خانواده با سرپرستي زنان اداره مي‌شود.

وي گفت: در حال حاضر حدود ۳۸ هزار يتيم در استان سيستان و بلوچستان تحت پوشش کميته امداد هستند و حدود دو هزار يتيم هم نياز به حامي دارند که بايد حمايت شوند.

وي افزود: همه وظيفه داريم تا به افراد نيازمند و مستمند کمک کنيم و اگر قصد کمک کردن داريم مي توانيم اين هزينه‌ها را به کميته امداد بدهيم.

تعداد بازديد:266 آخرين تغييرات:95/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر