چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

استقلال با شرایطی متفاوت مقابل لوکوموتیو/ خیال منصوریان راحت شد

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا؛

استقلال با شرايطي متفاوت مقابل لوکوموتيو/ خيال منصوريان راحت شد

تيم فوتبال استقلال تهران در ادامه مسابقات خود در ليگ قهرمانان آسيا امروز در تهران ميزبان نماينده کشور ازبکستان است. منصوريان براي اين ديدار همه بازيکنانش را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تيم فوتبال استقلال امروز و از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادي ميزبان لوکوموتيو ازبکستان است تا سرانجام بعد از گذشته ۸ بازي از ديدارهاي نماينده‌هاي کشورمان در ليگ قهرمانان آسيا، شاهد اولين بازي در چارچوب اين مسابقات در داخل کشور باشيم.

استقلال و لوکوموتيو در حالي به هم مي‌رسند که به لحاظ امتيازي و جدولي در شرايطي نسبتا مساوي قرار دارند. هر دو تيم در بازي‌هاي نخست و خارج از خانه شکست خورده‌اند و در بازي‌هاي دوم که ميزبان بودند بر حريفان خود غلبه کرده‌اند. با اين تفاوت که استقلال در کشور ثالثي از حريف خود ميزباني کرد و توانست با گل‌هاي بيشتري نسبت به تيم ازبکي حريفش را شکست دهد.

لوکوموتيو در ليگ ليگ برتر ازبکستان که دو هفته از عمر آن مي‌گذرد با دو پيروزي، بدون شکست و مساوي و زدن ۴ گل زده و بدون دريافت گل بعد از تيم ديناموسمرقند و قبل از تيم نسف قارشي در رده دوم قرار دارد. اين تيم در گروه A ليگ قهرمانان آسيا هم بعد از استقلال در رده دوم جدول قرار گرفته است.

ازبک‌ها در دو هفته‌اي که از ليگ قهرمانان آسيا گذشته نشان داده‌اند در فاز تهاجمي ضعيف تر از استقلال و در فاز دفاعي بهتر از اين تيم هستند. اين آمار بعلاوه ميزباني استقلال نشان مي‌دهد در اين بازي بايد انتظار بازي تهاجمي از سوي استقلال را داشت. قطعا ميل به پيروزي در اين تيم بايد بيشتر از حريف باشد.

عليرضا منصوريان براي نخستين بار در طول اين فصل همه بازيکنانش را در اختيار دارد و دستش براي استفاده از داشته‌هايش کاملا باز است. خط حمله اين تيم که در ليگ برتر هم بهترين عملکرد را در ميان همه تيم‌هاي ليگ برتر دارند نقطه اتکاي آبي پوشان در اين ديدار هستند. خط حمله اي معمولا با کنار هم قرار گرفتن علي قرباني و کاوه رضايي شکل مي‌گيرد.

کاوه رضايي که به خاطر مشکلات مالي حاضر به حضور در اردوي استقلال نشده بود، عصر يکشنبه به جمع آبي پوشان ملحق شد تا خيال منصوريان راحت شود و بتواند با همه نفراتش به مصاف نماينده ازبکستان برود.

ضمن اين که در هفته‌هاي اخير منصوريان توانسته از تلفيق نيروي جواني و تجربه در خط مياني‌اش هم به ترکيب مناسبي برسد. ترکيبي که معمولا از اميد ابراهيمي، اميد نورافکن، فرشيد اسماعيلي و بهنام برزاي شکل مي‌گيرد.

بعيد است منصوريان در ساختار دفاعي تيمش هم دست به تغييرات خاصي بزند و از نفراتي به جز وريا غفوري، پادواني، رابسون جانواريو و ميلاد زکي پور استفاده کند. و البته پر واضح است که قطعا دروازه‌بان آبي پوشان هم در اين بازي سيد مهدي رحمتي خواهد بود.

بديهي است که نفراتي مثل خسرو حيدري، جابر انصاري، مجتبي حقدوست، محسن کريمي و فرشيد باقري هم جزو بازيکناني هستند که اگر در ترکيب ثابت نباشند، در جريان مسابقه شانس اضافه شدن به تيم را دارند.

آبي پوشان در بين چهار تيم سه امتيازي گروه اول مسابقات داراي بهترين تفاضل گل هستند. اما از آنجايي که اولويت صعود در صورت تساوي امتيازها بازي هاي مستقيم بين تيم ها خواهد بود، طبيعي است که غلبه بر تيم ازبکستاني آن هم در ورزشگاه آزادي از اولويت‌هاي آبي پوشان است.

تعداد بازديد:414 آخرين تغييرات:95/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر