سه شنبه 29 خرداد 1397 - 5 شوال 1439 - 19 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

جدال پرسپولیس با «شیرهای» قطر/ برانکو در اندیشه مهار خارجی‌ها

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا؛

جدال پرسپوليس با «شيرهاي» قطر/ برانکو در انديشه مهار خارجي‌ها

تيم فوتبال پرسپوليس در هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا به مصاف تيمي خواهد رفت که اکثر بازيکنانش گرانقيمت هستند اما برخلاف سرخ‌هاي ايران اين تيم در رده سوم جدول قرار دارد.

خبرگزاري مهر - گروه ورزشي: در هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا پرسپوليس، صدرنشين ليگ برتر در قطر به مصاف تيم رده سوم جدول ليگ قطر، الريان مي‌رود. اين ديدار ساعت ۱۸:۵۵ دقيقه امروز سه شنبه در ورزشگاه «احمد بن علي» دوحه انجام مي‌شود. دو تيم در حالي به مصاف هم مي‌روند که در پايان هفته دوم سرخ پوشان تهراني با ۴ امتياز در صدر جدول گروه D رقابت‌ها قرار دارند و نماينده قطر با ۳ امتياز در رده سوم قرار گرفته است.

الريان از جمله تيم‌هاي با سابقه کشور قطر است. اين تيم با هدايت «خورخه فوساتي» که در حال حاضر سرمربي تيم ملي قطر است، در فصل گذشته ليگ ستارگان قطر به مقام قهرماني رسيده و در اين فصل هم با هدايت «مايکل لادروپ» بعد از «لخويا» و «السد» با ۴۷ امتياز در رده سوم جدول رده بندي قرار گرفته است. الريان سابقه‌اي حدود ۵۰ سال فعاليت در عرصه فوتبال دارد و ورزشگاه اختصاصي اين تيم سرخ پوش گنجايشي بالغ بر ۲۷ هزار نفر دارد. قطري‌ها به اين تيم لقب «شيرها» را داده‌اند.

شاگردان «لادروپ» در ليگ ستارگان ۲۳ بار به ميدان رفته‌اند. در اين ۲۳ بازي ۱۴ بار به پيروزي رسيده‌اند. ۵ بار بازي هاي خود را با مساوي به اتمام رسانده اند و ۴ بار هم با شکست ميدان را ترک کرده‌اند. اين تيم در ۲۳ بازي خود ۴۷ بار گل زني کرده و ۲۱ بار هم گل خورده است. اين تيم بعد از لخويا و السد در رده سوم قرار دارد و نزديک ترين تعقيب کننده به اين تيم، الجيش است که تنها با دو اختلاف امتياز نزديک ترين تعقيب کننده آنها در جدول است.

الريان در آخرين بازي اش در ليگ ستارگان موفق شد در خانه خود تيم انتهاي جدولي الوکره را با حساب ۴ بر صفر مغلوب نمايد. اين بازي در ۱۴ اسفند ماه برگزار شده بود. آخرين شکست اين تيم در ليگ ستارگان مقابل الغرافه و با نتيجه ۲ بر يک بوده است. اين بازي براي السد يک شکست خانگي بود. ديداري که در هفته بيست و يکم ليگ ستارگان برگزار شد.

بهترين نتيجه اين تيم در ليگ ستارگان پيروزي ۵ بر صفر مقابل تيم «معيذر» به دست آمد و جالب اينجاست که بدترين شکست اين تيم هم با همين نتيجه ۵ بر صفر رقم خورده است. الريان با اين نتيجه مغلوب تيم السد شده بود.

گرانترين بازيکن اين تيم قطري، يک بازيکن چيني ۲۸ ساله به نام «کو ميونگ جين» است. اين بازيکن با قراردادي معادل ۱۶ ميليون يورو از تيم «اف.سي.سئول» کره جنوبي به تيم الريان پيوسته است. البته اين بازيکن چيني تنها بازيکن خارجي و گران قيمت تيم قطري نيست. سرجيو گارسيا مهاجم ۳۳ ساله و اسپانيايي اين تيم که حتي سابقه حضور در بارسلونا را هم دارد با قراردادي معادل ۵ ميليون يورو در اين تيم بازي مي کند.

همچنين ويکتور کاسرس بازيکن پاراگوئه‌اي و ۳۱ ساله الريان هم با قراردادي به ارزش دو ميليون يورو از تيم فلامينگو برزيل به اين تيم پيوسته است. «گونزالو ويرا» بازيکن پاراگوئه‌اي اين تيم هم با قراردادي يک ميليون و سيصد هزار يورويي در استخدام اين تيم است. ناتان هافبک ۲۶ ساله و برزيلي تيم الريان هم قراردادي معادل ۶۰۰ هزار يورو دارد. ارزان قيمت ترين بازيکن خارجي اين تيم هم يک هافبک ۲۷ ساله و آرژانتيني است که با قراردادي ۵۰ هزار يورويي و به صورت قرضي از تيم الشحانيه به اين تيم پيوسته است.

تعداد بازديد:446 آخرين تغييرات:95/12/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر