سه شنبه 27 آذر 1397 - 10 ربيع الثاني 1440 - 18 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خطری که پیکان برای پرسپولیس ایجاد می‌کند/ آیا طلسم می‌شکند؟

هفته بيست و ششم ليگ برتر؛

خطري که پيکان براي پرسپوليس ايجاد مي‌کند/ آيا طلسم مي‌شکند؟

هفته بيست و ششم ليگ برتر درحالي آغاز مي شود که جدال پرسپوليس با پيکان براي سرخپوشان بسيار تاثيرگذار است و از دست دادن سه امتياز اين بازي مي تواند خطرناک باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بيست و ششم رقابت‌هاي ليگ برتر از امروز چهارشنبه با برگزاري دو ديدار آغاز مي‌شود که طي آن سياه جامگان ميزبان استقلال خوزستان است و پرسپوليس در ورزشگاه آزادي از تيم پيکان ميزباني مي‌کند.

* سياه جامگان - استقلال خوزستان؛ ميثاقيان به دنبال شکستن طلسم مساوي
ميثاقيان با تيم جديدش در ليگ برتر نه طعم شکست را چشيده و نه پيروزي را مزه کرده است. سه مساوي در سه بازي از ميثاقيان نماد مساوي در ليگ برتر ساخته است. اتفاقي که به هيچ وجه سرمربي کهنه کار سياه جامگان را خوشحال نمي‌کند.

سياه جامگان که به شدت تيغ سقوط به ليگ يک را روي گردنش احساس مي‌کند، نه تنها بايد بايد طلسم مساوي‌هاي ميثاقيان را بشکند، بلکه بايد نهايت امتيازات را از بازي هاي خانگي صيد کند تا در هفته‌هاي پاياني براي بقا در ليگ برتر کاسه چه کنم در دست نگيرد.

فشردگي امتيازات در لايه‌هاي مياني جدول نيز به گونه‌اي است که شاگردان پورموسوي در صورت پيروزي در اين بازي خارج از خانه حتي مي‌توانند تحت شرايطي چشم به جايگاه چهارمي در جدول داشته باشند. اين بازي براي هر دو تيم بسيار حائز اهميت است، به خصوص براي تيم ميزبان که براي فرار از خطر سقوط به امتيازات کامل اين بازي نياز دارد.

براي اين بازي تيم سياه جامگان هيچ بازيکن محرومي ندارد و ميثاقيان براي استفاده از داشته هايش دستش باز است. اين در حاليست که آبي‌پوشان خوزستان آرش افشين و عقيل کعبي را به دليل محروميت در اختيار ندارند.

* پرسپوليس - پيکان؛ مهاجمان خوب، مدافعان آسيب پذير
هنوز يک هفته از آخرين شکست سرخ پوشان در ليگ برتر نگذشته که شاگردان برانکو براي جبران مافات بايد برابر پيکاني به ميدان بروند که در اين فصل عليرغم فراز و نشيب‌هايي که داشته، در مجموع نتايج قابل قبولي گرفته است.

پيکاني که يکي از بهترين خطوط حمله و يکي از بدترين خطوط دفاعي ليگ برتر را در اختيار دارد و با وجود جايگاه بالايي که در جدول ليگ برتر به خود اختصاص داده اما تفاضل گل اين تيم صفر است.

بازي پرسپوليس و پيکان را مي‌توان از زواياي مختلف مورد بررسي قرار داد. از يک سو اين ديدار تقابلي است بين يکي از بهترين گل زنان ليگ برتر با بهترين خط دفاعي همين مسابقات. بهترين خط دفاعي که البته در هفته هاي اخير با چالش هاي فني مواجه شده و اقتدار گذشته خود را از دست داده است. قطعا رويارويي يک مهاجم بسيار آماده مثل گادوين منشا با خط دفاعي خوب اما آسيب پذير پرسپوليس مي‌تواند صحنه‌هايي جذاب در اين بازي خلق کند.

داستان اين بازي در آن سوي ميدان هم به همين شکل است. خط حمله برنده و زهردار پرسپوليس که اين روزها مهدي طارمي را هم در اوج آمادگي مي بيند قطعا حرف هاي زيادي برابر خط دفاعي آسيب پذير تيم پيکان خواهد داشت.

تقابل دو خط حمله قوي که مدعيان آقاي گلي در دو سوي ميدان در آن حضور دارند با خطوط دفاعي آسيب پذير نويد اين را مي‌دهد که اين بازي مستعد آن است که با گل هاي نسبتا زيادي به اتمام برسد. شايد هم تکليف آقاي گل ليگ برتر در اين بازي مشخص شود.

از سوي ديگر سه امتياز اين بازي براي پرسپوليس بسيار اهميت دارد. اين تيم که با شکست برابر صنعت نفت دو تعقيب کننده اصلي اش يعني تراکتورسازي و استقلال را خوشحال کرد، در صورتيکه در اين ديدار هم سه امتياز را از دست بدهد قهرماني خود را در خطر خواهد ديد.

اما اگر شاگردان برانکو بتوانند اين بازي را با پيروزي پشت سربگذارند تا حدود زيادي قهرماني خود را مسجل کرده اند. پرسپوليس با ۵۶ امتياز در صدر است و اختلاف ۹ امتيازي با تيم هاي دوم و سوم دارد و در صورتي که مي خواهد قهرمان شود بايد اين بازي را با برد به پايان برساند.

برنامه هفته بيست و ششم ليگ برتر به شرح زير است:

چهارشنبه ۱۶ فروردين:
* سياه جامگان - استقلال خوزستان - ساعت ۱۶ - ورزشگاه ثامن مشهد
* پرسپوليس - پيکان - ساعت ۱۸:۵۰ - ورزشگاه آزادي تهران

پنجشنبه ۱۷ فروردين:
* گسترش فولاد تبريز - استقلال تهران - ساعت ۱۷:۳۰ - ورزشگاه بنيان ديزل
* ذوب آهن اصفهان - صنعت نفت آبادان - ساعت ۱۷:۴۵ - ورزشگاه فولادشهر

جمعه ۱۸ فروردين:
* ماشين سازي تبريز - پديده مشهد - ساعت ۱۷ - ورزشگاه يادگار امام
* سايپا - نفت تهران - ساعت ۱۷:۳۰ - ورزشگاه شهيد دستگردي
* صباي قم - تراکتورسازي - ساعت ۱۹ - ورزشگاه يادگار امام
* فولاد خوزستان - سپاهان اصفهان - ساعت ۱۹ - ورزشگاه غدير

تعداد بازديد:401 آخرين تغييرات:96/01/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر