چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بررسی احتمالات قهرمانی پرسپولیس در لیگ شانزدهم/ یک برد و یک جام!

استقلال و تراکتور در کورس دومي؛

بررسي احتمالات قهرماني پرسپوليس در ليگ شانزدهم/ يک برد و يک جام!

شانزدهمين دوره رقابت هاي فوتبال ليگ برتر در شرايطي به هفته هاي پاياني خود نزديک شده است که به نظر مي رسد پرسپوليس مي تواند يک قهرماني زودهنگام را رقم بزند.

خبرگزاري مهر - گروه ورزشي: هفته بيست و ششم رقابت هاي ليگ برتر درحالي به پايان رسيد که پرسپوليس توانست با پيروزي برابر پيکان تا حدود زيادي قهرماني اش در ليگ برتر را قطعي کند. اين پيش بيني در شرايطي رقم خورد که استقلال برابر گسترش فولاد به تساوي رسيد و تراکتورسازي هم به صبا باخت.

موقعيت سه تيم اول جدول
با نتايجي که تيم هاي دوم و سوم جدول رده بندي کسب کردند عملا اين فرصت را در اختيار پرسپوليس قرار دادند که با يک پيروزي ديگر عنوان قهرماني ليگ شانزدهم را به خود اختصاص دهد. شاگردان برانکو در پايان هفته بيست و ششم با ۵۹ امتياز در صدر جدول قرار دارند.

استقلال تهران با وجود اينکه يک روز زودتر از تراکتورسازي بازي کرد و برابر گسترش فولاد به تساوي رضايت داد اما شاگردان امير قلعه نويي با شکست سنگيني که روز جمعه برابر صباي قم متحمل شدند بازهم در رده سوم باقي ماندند. حالا استقلال با ۴۸ امتياز دوم است و تراکتورسازي با ۴۷ امتياز سوم است.

* پرسپوليس يک پيروزي مي خواهد
پرسپوليس با تيم دوم ۱۱ امتياز و با تيم سوم ۱۲ امتياز اختلاف دارد و با توجه به اينکه چهار بازي ديگر باقي مانده و اين ديدارها ۱۲ امتياز دارد، در صورتيکه شاگردان برانکو بتوانند در ديدار با ماشين سازي به پيروزي برسند قهرماني خود در ليگ را قطعي خواهند کرد. سرخپوشان حتي با يک تساوي ديگر هم مي توانند قهرمان شوند چرا که تفاضل گل بسيار خوبي(۱۱+) نسبت به استقلال دارند.

* بازيهاي باقي مانده سه تيم
در چهار هفته باقي مانده ديدارهايي برگزار خواهد شد که نقش تيم پديده در آنها پررنگ است چرا که هر سه تيم بايد با پديده بازي کنند. ضمن اينکه ديدار استقلال و تراکتورسازي هم معادلات زيادي را حل خواهد کرد.

بازيهاي تراکتورسازي:
- پديده مشهد - تراکتورسازي تبريز
- تراکتورسازي - استقلال تهران
- سپاهان اصفهان - تراکتورسازي
- تراکتورسازي - نفت تهران

بازيهاي پرسپوليس:
- ماشين سازي - پرسپوليس
- پرسپوليس - پديده مشهد
- پرسپوليس - ذوب آهن اصفهان
- سياه جامگان - پرسپوليس

بازيهاي استقلال:
- استقلال - صباي قم
- تراکتورسازي - استقلال
- پديده مشهد - استقلال
- استقلال - سپاهان اصفهان

* جشن قهرماني در تبريز؟
در صورتيکه پرسپوليس بتواند در هفته بيست و هفتم برابر تيم قعرنشين ماشين سازي به پيروزي برسد جشن غيررسمي قهرماني را در ورزشگاه يادگار امام برپا خواهد کرد. حتي در صورت تساوي هم سرخپوشان مي توانند جشن قهرماني بگيرند اما اگر پرسپوليس ببازد و استقلال ديدار برابر صباي قم را با پيروزي پشت سربگذارد جشن با تعويق خواهد افتاد.

* شايد قهرماني در ورزشگاه آزادي
شرايط تيم ماشين سازي که گزينه اول سقوط به ليگ دسته اول به شمار مي رود به گونه اي است که شايد بتوان شکست را براي سرخپوشان متصور شد. اگر پرسپوليس ببازد و استقلال صبا را شکست دهد همه چيز به ديدارهاي هفته بيست و هشتم کشيده خواهد شد. در اين هفته پرسپوليس در ورزشگاه آزادي بايد با پديده مقابله کند و استقلال و تراکتورسازي با هم بازي کنند.

به نظر مي رسد سرخپوشان مي توانند در ورزشگاه آزادي با حمايت هوادارنشان پديده را شکست دهند و جشن باشکوه تري را براي قهرماني برپا کنند. البته اگر فرض را بر شکست پرسپوليس برابر پديده و پيروزي استقلال برابر تراکتورسازي بگيريم بازهم قهرماني سرخ ها به تعويق خواهد افتاد. اين معادله مي تواند تا هفته پاياني ادامه داشته باشد و فقط در صورتي که استقلال يکي از ديدارهايش را ببازد، پرسپوليس با شکست در همه ديدارهايش هم قهرمان مي شود.

* پرسپوليس مي تواند رکورد بزند
از زوايه اي ديگر که نزديک به واقعيت نيز هست، در صورتيکه پرسپوليس به روند نتيجه گيري خوبش در چهار هفته باقي مانده ليگ ادامه دهد و ۱۲ امتياز ديگر بگيرد رکورد جديدي را به ثبت خواهد رساند و با ۷۱ امتياز عنوان قهرماني ليگ شانزدهم را به خود اختصاص خواهد داد که يک رکورد سخت براي تکرار شدن است.

تعداد بازديد:352 آخرين تغييرات:96/01/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر