پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ایران و روسیه مقابل حمله نابخردانه ترامپ آرام نمی‌نشینند

بروجردي:

ايران و روسيه مقابل حمله نابخردانه ترامپ آرام نمي‌نشينند

رييس کميسيون امنيت ملي مجلس با بيان اينکه دولت سوريه فاقد تسليحات شيميايي است، گفت: بدون ترديد روسيه و ايران در برابر حمله نظامي به سوريه آرام نمي نشينند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خانه ملت، علاءالدين بروجردي رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حمله نظامي آمريکا به سوريه و بهانه تراشي در خصوص حمله شيميايي اخبر صورت گرفته در سوريه گفت: همه دنيا مي دانند که سوري ها در يک توافق با سازمان ملل کليه سلاح هاي شيميايي خود را تحويل داده اند، بنابراين سلاح شيميايي در اختيار دولت سوريه نيست.

نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي در ادامه اين مطلب افزود: از طرف ديگر معمولا کاربرد سلاح هاي شيميايي مربوط به زماني است که ارتش ها در جنگ احساس شکست مي کنند در حالي که ارتش سوريه در بهترين موقعيت را دارد، حلب آزاد شده بود و ديگر مناطق نيز در حال آزادسازي است.

وي همچنين ادامه داد: کشوري که برنده جنگ است دست به چنين اقدامي نمي زند ضمن اينکه از اساس دولت سوريه فاقد سلاح شيميايي است.

بروجردي در اين خصوص تاکيد کرد: تروريست ها در گذشته نيز نشان داده اند که ابايي در استفاده از سلاح شيميايي ندارند و اين ادعا مبني بر استفاده دولت اسد از سلاح شيميايي در عمل واهي است و بهانه اي براي آمريکا و هم‌پيمانان اروپايي و منطقه اي است که در 6 سال گذشته در سوريه شکست خورده اند و به دنبال فضاسازي تبليغاتي براي سرپوش گذاشتن بر افکار عمومي و کشاندن مساله به شوراي امنيت هستند.

وي در خصوص اين حمله نيز گفت: شعار ترامپ در زمان انتخابات رياست جمهوري مغاير اقدام صورت گرفته است و نشان از افول ترامپ نيز هست.

رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي درباره حمله نظامي آمريکا به سوريه تاکيد کرد: اين اقدام نابخردانه آمريکا بدون ترديد تبعات جدي به دنبال خواهد داشت چرا که کشورهايي مثل روسيه و ايران در برابر اين اقدامات خلاف مصالح منطقه آرام نمي‌نشينند.

تعداد بازديد:582 آخرين تغييرات:96/01/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر