چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

ایران تهدیدی مستقیم برای اسراییل و مسئله اصلی در سوریه است

جيمز لانکفورد سناتور آمريکايي:

ايران تهديدي مستقيم براي اسراييل و مسئله اصلي در سوريه است

عضو کميته امنيت داخلي و اطلاعات سنا آمريکا در مصاحبه‌اي تصريح کرد که موضوع بزرگ در خصوص مسئله سوريه همچنان ايران است.

به گزارش خبرگزاري مهر، سناتور «جيمز لانکفورد» از ايالت اوکلاهما و عضو کميته امنيت داخلي و اطلاعات سنا در مصاحبه چهارشنبه شب به وقت محلي به شبکه فاکس نيوز گفت: بي‌ثباتي در سوريه، تأثير مستقيمي بر مردم آمريکا دارد.

وي گفت: فراتر از گروه‌هاي تروريستي ضدآمريکايي که در منطقه ريشه‌ دارد، «موضوع مهم با سوريه همچنان ايران است».

اين عضو سنا در اين خصوص توضيح داد: ايران در تلاش براي تشکيل هلال شيعي است و همه چيز را از لبنان تا تمام مسير به سمت يمن را اداره و اجرا مي‌کند. آن‌ها (ايران) وقتي به سمت سوريه حرکت کنند و درست کنار اسرائيل قرار گيرند، يک تهديد مستقيم مي‌شوند.

وي ادامه داد: اگر مي‌خواهيد بتوانيد دموکراسي‌هايي چون اسرائيل را در منطقه ثبات بخشيد و در اين منطقه در کنار هم پيمانانمان باشيم و ثبات لبنان و اردن را حفظ کنيم، مي‌بايست بتوانيم به آنچه در سوريه در حال رخ دادن است، ثبات بخشيم.

لانکفورد ادامه داد: اين موضوعي بود که دولت اوباما نيز سال‌ها با آن درگير بود. دولت اوباما منتظر کسي بودند که ناگهان متولد شده، رشد يابد و به نيرويي قابل احترام براي همه در منطقه تبديل شود. چنين چيزي هرگز رخ نخواهد داد.

وي تصريح کرد: هيچ نيروي معارض مسلح متحد که با «بشار اسد» رئيس‌جمهور سوريه مبارزه کند، وجود ندارد.

لانکفورد با بيان اين که معارضان مسلح سوريه با يکديگر متحد و يکپارچه نيستند و گفت: آن‌ها با يکديگر متحد نيستند. آن‌ها براي خانواده‌هايشان مبارزه مي‌کنند و همچنين عليه اسد مبارزه مي‌کنند. بنابراين مسئله کليدي که از رهبران منطقه شنيدم اين است که ما مي‌بايست آمريکا را بر آن داريم تا به انتخاب رهبر بعدي (سوريه) کمک کند، رهبري که جامعه بين‌الملل از آن حمايت کنند و سپس اساساً اسبي را پيدا کنيم و بتوانيم بر روي آن اسب شرط بندي کنيم. مسئله به دست داشتن ايران مربوط مي‌شود. موضوع بزرگ در اينجا (سوريه) ايران است.

تعداد بازديد:288 آخرين تغييرات:96/01/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر