چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

نظام پیوست فرهنگی فضای مجازی تدوین می شود

معاون مرکز ملي فضاي مجازي خبرداد؛

نظام پيوست فرهنگي فضاي مجازي تدوين مي شود

معاون مرکز ملي فضاي مجازي از تدوين نظام پيوست فرهنگي ارائه خدمات در فضاي مجازي مطابق با الزام برنامه ششم توسعه خبر داد.

امير خوراکيان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بيان اينکه مطابق با برنامه ششم توسعه تمامي طرح هاي کلان دستگاههاي اجرايي در حوزه فضاي مجازي نيازمند داشتن پيوست فرهنگي است، اظهار داشت: پيرو اين الزام، موضوع تدوين نظام پيوست نگاري و پيوست فرهنگي فضاي مجازي در دستور کار مرکز ملي فضاي مجازي قرار گرفته است.

وي ادامه داد: مطابق با اين آيين نامه، تمامي دستگاههاي اجرايي مرتبط با حوزه فضاي مجازي از جمله وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات موظف مي شوند مطابق با اين نظام نامه، براي سرويس هاي خود پيوست فرهنگي ارائه دهند.

معاون مرکز ملي فضاي مجازي خاطرنشان کرد: با اجراي اين طرح، ديگر نياز نخواهد بود تا هر سرويسي که قرار است به کاربران عرضه شود براي تدوين پيوست فرهنگي به شوراي عالي فضاي مجازي ارائه شود.

خوراکيان گفت: اين نظام نامه فرهنگي فضاي مجازي براي تمامي دستگاهها و خدمات ارتباطي در هر حوزه اي ديده شده است تا تمامي سازمانهايي که در اين بخش سرويس گسترده و عمومي ارائه مي دهند مطابق با يک قانون واحد و شفاف فعاليت کنند.

وي اضافه کرد: پيش از اين پيوست فرهنگي مربوط به تلفن همراه توسط مرکز ملي فضاي مجازي و با همکاري وزارت ارتباطات و اپراتورهاي ارتباطي تدوين و به شوراي عالي فضاي مجازي ارائه شده است. اما با توجه به ورود تکنولوژيها و خدمات جديد در اين حوزه، نياز به داشتن نظام يکپارچه فرهنگي در اين بخش الزامي است تا تمامي خدمات دهندگان دولتي و غيردولتي از تکاليف خود را در رابطه با سرويسهايي که ارائه مي دهند واقف باشند و از آن تبعيت کنند.

تعداد بازديد:308 آخرين تغييرات:96/01/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر