یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

شبکه IP ترانزیت ملی ایجاد شد/ افزایش کیفیت اطلاعات با منشا داخلی

در گفتگو با مهر اعلام شد:

شبکه IP ترانزيت ملي ايجاد شد/ افزايش کيفيت اطلاعات با منشا داخلي

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت از راه اندازي شبکه IP ترانزيت ملي با هدف افزايش کيفيت در تبادل ترافيک اطلاعات داخل کشور خبر داد.

محمدجواد آذري جهرمي در گفتگو با خبرنگار مهر، راه اندازي شبکه IP ترانزيت ملي را بنا بر الزامات سياست هاي توسعه شبکه ملي اطلاعات عنوان کرد و گفت: طبق مصوبات کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات براي ايجاد شبکه تبادل اطلاعات ملي در داخل کشور، پيش از اين شرکت ارتباطات زيرساخت نسبت به راه اندازي مراکزIXP اقدام کرد.

وي گفت: هدف از ايجاد اين مراکز تبادل ترافيک در داخل کشور با کيفيت بالا و هزينه کمتر بود، اما به دليل محدوديت شبکه‌اي ، برخي از اپراتورها و سازمان ها امکان اتصال به شبکه IXP را نداشته و اتصالشان همچنان از طريق اينترنت صورت مي گرفت.

معاون وزير ارتباطات ادامه داد: بنا بر ارزيابي هاي انجام شده بالغ بر ۵ درصد ظرفيت اتصال اپراتورها همچنان از طريق اينترنت انجام مي شد و بر اين اساس مطابق با مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات ما ملزم به ايجاد شبکه IP ترانزيت ملي براي اتصال ارتباطاتي شديم که منشاء داخلي داشته اما به IXP زيرساخت متصل نشده اند.

وي گفت: پيش از اين اگر مشترکي براي مثال مي خواست به يک دانشگاهي که به مرکز تبادل اطلاعات شرکت زيرساخت متصل نبود، وصل شود بايد از شبکه اينترنت استفاده مي کرد و اين اتصال براي آن شرکت و دانشگاه هزينه اينترنت داشت، اما هم اکنون با ايجاد يک لايه IP ترانزيت ملي بخشي از اين ترافيک از طريق IXP تبادل مي شود و بخشي که مربوط به سمت بين الملل بود، از طريق شبکه IP ترانزيت ملي تبادل خواهد شد که در نتيجه آن شاهد بهبود کيفيت ترافيک داخلي و کاهش هزينه اپراتورها خواهيم بود.

مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: اين طرح کاهش ۵ درصدي درآمد شرکت ارتباطات زيرساخت را به همراه دارد، اما براي تحقق الزامات شبکه ملي ارتباطات در نيمه اول فروردين ماه آن را اجرايي کرده ايم.

تعداد بازديد:482 آخرين تغييرات:96/01/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر