چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نجات دو نفر از سرنشینان قایق صیادی پس از ۷ روز سرگردانی در چابهار

معاون اداره کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان خبر داد:

نجات دو نفر از سرنشينان قايق صيادي پس از ۷ روز سرگرداني در چابهار

چابهار - معاون دريايي و بندري اداره‌کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان از نجات ۲نفر از سرنشينان قايق صيادي پس از ۷ روز سرگرداني در بندر چابهار خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي اداره کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان، سيد حسن ابراهيمي اظهار داشت: در پي اعلام خبر يک کشتي يوناني در حال عبور از آب هاي درياي عمان، طي تماس مخابراتي با مرکز جستجو و نجات دريايي بندر چابهار سرگرداني يک قايق صيادي با دو نفر سرنشين را به مرکز «MRCC» اعلام کرد.

وي افزود: با وجود شرايط نامساعد جوي، بلافاصله شناور ناجي ۵ به محل اعزام و در موقعيت مربوطه حضور پيدا کرد و سرنشينان پس از انجام معاينات اوليه پزشکي توسط اين شناور ناجي به اسکله شهيد کلانتري چابهار منتقل و به سلامت به خانواده هايشان تحويل داده شدند.

معاون دريايي و بندري اداره‌کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان ادامه داد: اين ۲نفر سرنشين قايق صيادي پس از ۷ روز سرگرداني در دريا در فاصله ۸۰ مايلي از سواحل بندر چابهار توسط تيم جستجو و نجات اداره کل بنادر و دريانوردي استان سيستان و بلوچستان نجات پيدا کردند.

وي گفت: افراد مضطر از صيادان بندر سيريک استان هرمزگان بوده که به دليل خرابي موتور قايق به مدت ۷ روز تمام بدون آب و غذا در دريا سرگردان بودند و شرايط جسمي آنها نشان دهنده تحمل شرايط دشوار از سوي آنها بود.

تعداد بازديد:294 آخرين تغييرات:96/01/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر