چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دو دیداری که تکلیف خیلی‌ها را مشخص می‌کند/ مُهر رسمی روی قهرمان

هفته بيست و هفتم ليگ برتر؛

دو ديداري که تکليف خيلي‌ها را مشخص مي‌کند/ مُهر رسمي روي قهرمان

هفته بيست و هفتم ليگ برتر روز شنبه در شرايطي دومين روز خود را سپري خواهد کرد که دو ديدار استقلال و پرسپوليس با حريفانشان تکليف برخي مسائل را مشخص خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بيست و هفتمين هفته از مسابقات ليگ برتر با انجام چهار بازي دنبال مي‌شود که در يکي از حساس ترين اين بازي‌ها پرسپوليس در تبريز با ماشين سازي ديدار مي‌کند و استقلال در تهران ميزبان صبا است.

* پيکان - ذوب آهن؛ جنگ سرد بر سر سهميه نا معلوم
هر دو تيم پيکان و ذوب آهن نيم نگاهي به سهميه آسيا براي فصل بعد دارند. منوط به اين که تراکتورسازي بتواند قهرمان جام حذفي شود. پس بازي بين دو تيم پيکان و ذوب آهن يک بازي فينال گونه است و هر دو تيم انگيزه‌هاي زيادي براي امتيازات کامل اين بازي دارند. ديدار شاگردان جلالي و حسيني، يک جنگ سرد است بر سر سهميه اي که معلوم نيست وجود داشت باشد يا نه. به قول معروف، مثل گريه کردن سر قبري که معلوم نيست در آن مرده اي باشد يا خير.

بهرحال دو تيم چاره‌اي ندارند جز اين که با همه قوا در اين ميدان پا بگذارند و اميدوار باشند در صورت پيروزي در اين ديدار، در نهايت سهميه آسيا بگيرند. اين بازي براي تيم سپاهان هم مهم است و چشم آنها نيز به دنبال اين بازي است. قطعا نتيجه مساوي اين بازي بيشتر از هر تيمي به درد تيم سپاهان مي خورد.

* استقلال - صبا؛ استقلال به دنبال تثبيت جايگاه دومي و استقلالي‌هاي صبا به دنبال بقا
قطع به يقين اين ديدار بيشتر از هرچيزي مي‌تواند تحت تاثير حضور استقلالي‌هاي سابق و صبايي‌هاي کنوني خواهد بود. تعداد قابل ملاحظه اي از بازيکن و مربي استقلالي که فعلا در صبا مشغول هستند مي تواند حساسيت‌هاي اين بازي را بالا ببرد. ضمن اين که دو تيم به اندازه کافي براي پيروزي در اين بازي انگيزه دارند.

استقلال اگر بخواهد جايگاه دومي‌اش را تثبيت کرده و يک سهميه مستقيم آسيايي براي فصل بعد براي خود دست و پا کند چاره‌اي جز پيروزي در اين بازي خانگي ندارد. اما قطعا پيروز شدن برابر يک صباي پر انگيزه که به تازگي تراکتورسازي را از پاي در آورده و شکستي تحقيرآميز به اين تيم وارد کرده کار ساده‌اي نيست.

استقلال براي اين بازي تنها يک غايب دارد. فرشيد باقري هافبک اين تيم به دليل سه اخطاره بودن امکان حضور در اين بازي را ندارد. چه بسا حتي در صورتي که او محروم هم نبود باز هم منصوريان ترجيح مي‌داد از اين بازيکن در ترکيب تيمش براي اين بازي استفاده نکند تا از بار هجمه‌اي که بر عليه اين بازيکن ايجاد شده بکاهد.

محسن فروزان، ميثم مجيدي، حنيف عمران زاده، رضا عنايتي، صمد مرفاوي و کريم بوستاني مي‌توانند چهره‌هاي خاص اين ديدار باشند.

* استقلال خوزستان - سايپا؛ آبي پوشان خوزستان پخته تر از هميشه
تيم استقلال خوزستان با ۳۳ امتياز در رده دهم جدول قرار دارد. اما اين تيم با تيم چهارم جدول تنها ۳ امتياز فاصله دارد و اين موجب مي شود که آنها با انگيزه در اين بازي خانگي به ميدان بروند. به خصوص که به نظر نمي‌رسد تيم مقابل آنها انگيزه و توان کافي براي اين ديدار داشته باشد.

تيم استقلال خوزستان به واسطه حضور در ليگ قهرمانان آسيا حالا با پخته تر از هميشه بازي مي‌کند. سبک و سطح اين تيم به آسيا و تيم‌هاي درجه يک اين قاره نزديک شده و انتظار مي‌رود آبي پوشان خوزستاني در هفته هاي پاياني با صلابت تر از هميشه در ميدان حاضر شوند.

* ماشين سازي - پرسپوليس؛ قهرماني مسجل مي شود؟
در يکي ديگر از ديدارهاي روز شنبه پرسپوليس در تبريز به مصاف ماشين سازي مي رود تا در صورت پيروزي برابر اين تيم قعرنشين قهرماني خود در ليگ شانزدهم را مسجل کند.

شاگردان برانکو که در ليگ قهرمانان آسيا دو امتياز حساس را برابر الريان از دست دادند حالا به فکر خوشحال کردن هواداران خود با کسب عنوان قهرماني ليگ برتر هستند. پرسپوليس که شانس اول قهرماني است اگر برابر ماشين سازي به برتري برسد مي تواند در همان تبريز جشن بگيرد.

اما در آن سوي ميدان ماشين سازي شايد آخرين اميدش براي ماندن در ليگ برتر را جستجو مي کند. هر چند در قواعد فوتبالي ماشين سازي به ليگ دسته اول سقوط کرده است اما روي کاغذ اين تيم همچنان شانس ماندن دارد. به همين خاطر شاگردان فرهاد کاظمي براي متوقف کردن پرسپوليس و گرفتن امتياز به ميدان خواهند رفت.

تعداد بازديد:246 آخرين تغييرات:96/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر