چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

قبول هدایت پرسپولیس یک ریسک بود/بهترین تصمیم را برای رامین گرفتیم

برانکو ايوانکوويچ:

قبول هدايت پرسپوليس يک ريسک بود/بهترين تصميم را براي رامين گرفتيم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه قبول هدايت سرخپوشان يک ريسک بود در مورد تغيير نظرش براي زدن پنالتي توسط طارمي گفت: کاپيتان تيم تصميم من را عوض کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ايوانکوويچ با ابراز خرسندي از قهرماني پرسپوليس در ليگ شانزدهم به روندي که طي شد تا اين تيم به اين عنوان رسيد گفت: ما سال پيش يک روز قبل از شروع تمرينات پيش فصل با وضعيت بدي کار را با آقاي طاهري شروع کرديم و کارهاي خيلي بزرگي انجام داديم. در اين مدت اصرار بر کار تيمي داشتيم نه فردي و انفرادي. هر کاري کرديم تيمي بود. چه بردها و چه باخت ها.

وي افزود: هدف اصلي باشگاه هواداران هستند. ما افتخارمي کنيم به نتايجي که با پرسپوليس کسب کرديم.

برانکو در مورد اينکه فصل گذشته تيمش ستاره خاصي نداشته است و انگيزه اش براي آمدن به ايران چه بوده است گفت: پرسپوليس تيمي بزرگي است و من هم دوست داشتم در تيم بزرگي کار کنم. به دانش و کار خودم هم اطمينان داشتم و مي دانستم که بتوانيم به موفقيت برسيم. از باشگاه هاي ديگري هم پيشنهاد داشتم اما نپذيرفتم. اين باشگاه هواداران زيادي دارد اما در ابتداي راه قرار دارد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ادامه داد: من هم دوست دارم در تيمم ستاره داشته باشم چرا که آنها هواداران را به ورزشگاه مي آورند. از دو سال پيش تاکنون فقط مهدي طارمي و علي عليپور در تيم ما مانده اند. بقيه بازيکنان را عوض کرده ايم و توانستيم يک تيم خوب را آماده کنيم.

برانکو ادامه داد: قبول دارم که هدايت پرسپوليس براي من يک ريسک بود چرا که قبلا در تيم ملي فوتبال ايران بودم و شناخت خوبي از تيم هاي ايراني داشتم. با اين حال کار من به عنوان يک مربي به گونه ايست که بايد ريسک کنم. با حمايت هواداران به موفقيت هاي خوبي دست پيدا کرديم.

وي ادامه داد: من يک سال ديگر با پرسپوليس قرارداد دارم. چيزي که براي من مهم است اينکه باشگاه از کار من راضي است. خوشبختانه آقاي طاهري هم ديد بلند مدت دارد. در ابتداي کار توافق کرديم که در يک برنامه کوتاه مدت همکاري بکنيم که يک ساله بود و ميان مدت که دو ساله بود و يک برنامه چهار ساله که بلند مدت خواهد بود. در اين شرايط تکليف کاري هر کسي مشخص خواهد بود.

برانکو ادامه داد: دکتر طاهري انتظار دارد که بنده دانش خودم را در آکادمي فوتبال پرسپوليس هم به کار ببندم. به همين خاطر بايد شرايطي فراهم شود که توسعه کاري صورت بگيرد. در همين دو سال هم توانستيم کارهاي زيادي را انجام دهيم. فقط موفقيت تيم بزرگسالان مهم نيست و بايد کارهاي ديگري هم کرد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد اينکه گفته بود

گفتم که بايد سيدجلال پنالتي را مي زد اما سيدجلال کاپيتان بنده و دست راست من در زمين است. به همين خاطر مي تواند تصميم من را عوض کند. سيدجلال مي خواست که اعتماد به نفس را به مهدي طارمي برگرداند و او هم آقاي گل ليگ برتر شود.

برانکو در مورد اينکه پاي حرفش ايستاد و رامين رضاييان را به تيم برنگرداند گفت: ارزيابي من اين بود که اين بهترين تصميم براي باشگاه بود. چيزي که هميشه به بازيکنانم مي گويم اين است که ملي پوشان هيچ حقي ندارند جز اينکه مسئوليت دارند. بايد بهترين در تمرينات باشند و به تيم کمک کنند و هم خودشان و هم ديگران را کنترل کنند. اين يعني ملي پوش. آنها مسئوليت مضاعفي دارند. تصميم من و مديريت اين بود که اين بهترين تصميم براي باشگاه بود.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد کمبود بازيکن در اين تيم نيز گفت: ما در نيم فصل محدوديت داشتيم و نتوانستيم بازيکن بگيريم. اکثر بازيکنان تحت قرارداد باشگاه بودند. بازيکن خارجي هم نمي توانستيم بگيريم چون تشخيص داديم که خارجي ها نمي توانند به ما کمک کنند. همين ارزش قهرماني ما را خيلي بيشتر کرد. در روزهاي آتي چهار - پنج بازيکن جديد جذب خواهيم کرد. اصولا در هر پستي يک بازيکن خواهيم گرفت.

وي در مورد کيفيت دو بازيکن اوکرايني گفت: آنها کيفيتي نسبي را داشتند و زمان کمي مانده بود به شروع تمرينات که به جمع ما اضافه شدند. طبيعي بود که من اولويت را به بازيکنان ايراني دادم. اگر چه هم در شرايط مساوي بودند اما من اولويت را به بازيکن بومي دادم. براي همين نيم فصل احساس کردم که ديگر نيازي به آنها نداريم. به همين خاطر توافق دو طرف کرديم که بروند. الان هم به اين نتيجه رسيديم که تصميم درستي گرفته ايم.

برانکو در مورد اينکه آيا سياست نگرفتن بازيکنان خارجي ادامه خواهد داشت گفت: اگر تشخيص بدهيم که بازيکن با کيفيت خارجي وجود دارد که به درد تيم ما مي خورد قطعا او را جذب خواهيم کرد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد رابطه اش با تيم ملي گفت: هيچ وقت هيچ مشکلي در مورد حمايت پرسپوليس و باشگاه ها از تيم ملي وجود نداشته است. اما همه بايد بدانيم باشگاه ها هم منافع خاص خودشان را دارند. پرسپوليس تلاش خودش را خواهد کرد تا بازيکنان را آماده کند براي خدمت در تيم ملي. همه ما خواهان موفقيت تيم ملي هستيم.

تعداد بازديد:272 آخرين تغييرات:96/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر