پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پایان کار نمایندگان ایران در مسابقات قرآن کویت/ اجرای رضایت بخش حافظ ایرانی

پايان کار نمايندگان ايران در مسابقات قرآن کويت/ اجراي رضايت بخش حافظ ايراني

گروه مسابقات: لحظاتي قبل نماينده کشورمان در رشته حفظ در مسابقات بين المللي قرآن کشور کويت به ارائه محفوظات خود پرداخت تا به اين ترتيب کار دو نماينده ايران در اين مسابقات به پايان برسد و منتظر اعلام نتايج در روز چهارشنبه باشيم.


به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا)، بعدازظهر امروز، ۲۷ فروردين ماه داوود فلاحي ميبدي، حافظ کل قرآن و نماينده کشورمان در هشتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کشور کويت با حضور در جايگاه رقابت ها به ارائه محفوظات خود پرداخت و به سوالات هيئت داوران پاسخ داد.
وي بعد از اجراي خود در اين مسابقات در گفت وگوي کوتاهي با خبرنگار ايکنا ضمن ابراز رضايت از اجراي خود، گفت: خوشبختانه توانستم بدون هيچ مشکلي تلاوت خودم را انجام دهم. تعداد سوالاتي که پرسيده شد سه سوال و هر سوال به طور تقريبي يک صفحه و هشت خط بود.

پايان کار نمايندگان ايران در مسابقات کويت / اجراي رضايت بخش نماينده حفظ قرآن


نماينده ايران در رشته حفظ کل مسابقات بين المللي قرآن کشور کويت همچنين در مورد سطح سوالات و ميزان سختي و آساني آنها گفت: سوال اول از ابتداي آيه ۱۴۹ تا ۱۵۴ سوره مبارکه آل عمران بود. سوال دوم نيز از سوره مبارکه ابراهيم و آيه سوم هم اواخر سوره مبارکه لقمان بود. سطح سوالات هم معمولي بود و چندان دشوار نبود در کل ارزيابي من از سوالات اين است که در حد متوسط بودند.
فلاحي ميبدي همچنين در مورد مهم ترين رقبايي که در اين مسابقات دارد، نيز گفت: اطلاع چنداني از رقبا ندارم، اما بر اساس تلاوت هايي که در سالن حضور داشتم و آنها را استماع کردم، نماينده کشور بحرين هم حسن حفظ و تجويد خوبي داشت. ايشان را مهم ترين رقيب خودم مي دانم.
وي در ادامه در پاسخ به اين سوال که چه پيش بيني از نتايج اين دوره از مسابقات دارد، خاطرنشان کرد: همانطور که قبلاً گفته ام وظيفه ما اين است که تلاوت شايسته و در خوري انجام دهيم، اين رسالت ما در مسابقات است. در اين مسابقات خوشبختانه حسن حفظ و تجويد خوبي داشتم و تلاش کردم با اينکه صوت چندان اهميت ندارد، اما آن را نيز مدنظر داشته باشم و در درجه آخر صوت و لحن داشته باشم که اين رسالت را به خوبي انجام داده ام و همينکه بدون ايراد خواندم، شاکر خداوند هستم.
فلاحي ميبدي در پايان اذعان کرد: اميدوارم هيئت داوران عادلانه قضاوت کنند و همچنين بتوانيم باعث افتخار کشورمان شويم.

پايان کار نمايندگان ايران در مسابقات کويت / اجراي رضايت بخش نماينده حفظ قرآن


يادآور مي شود، پيش از اين و در روز اول مسابقات نيز مجتبي محمدبيگي، نماينده کشورمان در رشته قرائت تلاوت خود را انجام داده بود. وي نيز از تلاوت خود ابراز رضايت کرده بود.
اين مسابقات در بخش رقابتي روز دوشنبه، ۲۸ فروردين ماه به پايان مي رسد و روز سه شنبه نيز شرکت کنندگان استراحت خواهند داشت. روز چهارشنبه نيز مراسم اختتاميه مسابقات در قصر البيان برگزار خواهد شد.
هشتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کشور کويت از روز ۲۴ فروردين ماه آغاز شده و در آن شرکت کنندگاني از ۶۹ کشور دنيا حضور دارند.
بهترين رتبه اي که تا کنون توسط ايراني ها در اين رقابت ها کسب شده، عنوان سومي است که در رشته قرائت به دست آمده است.

تعداد بازديد:523 آخرين تغييرات:96/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر