چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/قرآن

دغدغه جانباز جنگ تحمیلی از بی‌توجهی به قرآن

دغدغه جانباز جنگ تحميلي از بي‌توجهي به قرآن

گروه فعاليت‌هاي قرآني: يک جانباز هشت سال دفاع مقدس با بيان برخي از مشکلات موجود در ميان فعالان قرآني، خواستار توجه به اين موارد شد.

گلايه‌هاي جانباز 70 درصد از برخي مشکلات موجود در جامعه قرآني


مسلم بازديد، جانباز هفتاد درصد که در عمليات کربلاي ۵ به درجه رفيع جانبازي نائل شده است و هم‌اکنون ساليان سال است که در آسايشگاه جانبازان ثارالله(ع) تهران بستري است و قاري قرآن کريم است در گفت‌و‌گو با خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا)، به بيان برخي مشکلاتي که امروزه در جامعه قرآني وجود دارد و توجه بيش از پيش مسئولان قرآني را نيز مي‌طلبد، پرداخت و اظهار کرد: يک از آفت‌هايي که متأسفانه امروزه در جامعه قرآني به وجود آمده، اين است که بار معنوي آموزشگاه‌هاي قرآني پائين آمده و کاهش يافته است.

اين جانباز هفتاد درصد ادامه داد: يکي از اين آفت‌هايي که امروزه به وجود آمده، اين است که کار قرآن و فراگيري قرآن به اين شکل شده است که براي عده‌اي يک نوع درآمدزايي شده است يعني اينطور شده که هر کسي ياد بگيرد زيبا بخواند، به دنبال اين است که به جلسه‌اي رفته و با دريافت مبلغي پول به قرائت قرآن بپردازد.

بازديد تصريح کرد: همچنين، براي مثال در برخي موسسات، مسئولانش اصلا کاري ندارند که بار معنويت کساني که آموزش مي‌بينند، بالا رود و متأسفانه فقط به تکنيک مي‌پردازند يعني خروجي اين کلاس‌ها داراي بار معنوي مناسب نيست. براي مثال فرزند خودم که براي فراگيري قرآن به آموزشگاهي مراجعه کرده بود پس از مدتي از رفتن به آموزشگاه دل‌زده شد البته هم‌اکنون پس از گذشت مدتي دوباره براي رفتن به کلاس قرآن اقدام کرده است ولي يکي از دلايل دلزدگي وي اين بود که مربيان آموزشگاه در کلاس قرآن بسيار فشار مي‌آوردند که بايد در مسابقات قرآن شرکت کنيد و فرزند من همواره بيان مي‌کرد من اصلا دوست ندارم در مسابقات شرکت کنم اما در کلاس، اساتيد فشار مي‌آوردند که شما بايد در مسابقات شرکت کنيد تا شايد بتوانند از اين طريق و با کسب مقام و رتبه شاگردان اعتباري براي خود دست و پا کنند.

اين جانباز هفتاد درصد با بيان اينکه ‌هم‌اکنون مشکلاتي از اين دست در جامعه قرآني به وجود آمده است و اين جاي نگراني و توجه مسئولان را دارد، اظهار کرد: همچنين، چند روز پيش شنيدم که قرار بود در جايي ويژه شهداي مدافع حرم از يک قاري قرآن براي قرائت دعوت شود که ايشان گفته بود که بايد فلان مبلغ به حساب من واريز شود تا در اين مراسم شرکت کنم که اين واقعا جاي تأسف دارد و بايد جامعه قرآني فکري در اين باره داشته باشد.

بازديد در پايان سخنان خود در اين زمينه اظهار اميدواري کرد تا در جامعه قرآني توجه بيشتري به معنويات قرآن شود تا در کنار آموزش فن قرائت قرآن کريم به فرزندان، معنويات قرآن نيز در اختيار ايشان قرار گيرد تا قرآن‌آموزان در کنار تکنيک، اخلاق قرآني را نيز بياموزند.

تعداد بازديد:315 آخرين تغييرات:96/01/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر