شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

روبات های پلیس در ١٦ شهر دنیا به کار گرفته می شوند

مجهز به حسگرهاي مختلف؛

روبات هاي پليس در ١٦ شهر دنيا به کار گرفته مي شوند

شرکتي نوپا در سيليکون ولي روباتهاي پليسي ساخته که مجهز به حسگرهاي مختلف هستند و در ١٦ شهر به کار گرفته مي شوند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از فاکس بيزينس، اين روبات کوچک، چندان نيروي امنيتي قدرتمندي به نظر نمي رسد اما به زودي در فروشگاه هاي متعددي در سراسر دنيا به کار گرفته خواهد شد. شرکتي نوپا در سيليکون ولي روبات Knightscope K۵ را ساخته است. تخصص اين روبات مبارزه با جرايم است.

شرکت سازنده آن اعلام کرده به تازگي قراردادي براي استفاده از اين روبات در ١٦ شهر امضا کرده است. Knightscope K۵ در سال ٢٠١٣ و پس از حادثه تيراندازي در يک دبستان ساخته شد. سازندگان آن معتقدند روباتها مي توانند به نيروي پليس کمک کنند و با بهره گيري از هوش آنها مي توان تا ٥٠ درصد جرايم را کاهش داد.

تاکنون تعدادي از شرکت ها مانند مايکروسافت و چند فروشگاه در آمريکا دو مدل K۳ و K۵ را به کار گرفته اند. پيش بيني مي شود در آينده نيروي پليس نيز اين روبات ها را به کار گيرد.

روبات K۵ مجهز به مکان ياب، ليزر و فناوري تشخيص گرما است. طراحي روبات نيز به گونه اي است که نيازي به کنترل انسان ندارد. علاوه بر موارد گفته شده روبات داراي دوربين هاي مراقبتي، حسگر، ردياب هاي بو، تصويربرداري گرمايي است.

همچنين مجهز به اسکنرهايي است که در هر دقيقه مي تواند ٣٠٠ خودرو را ثبت کند. هنگام گشت زني نيز با استفاده از ليزر و فناوري مکان ياب مسافت ها را تخمين مي زند.

تعداد بازديد:479 آخرين تغييرات:96/02/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر