پنج شنبه 3 خرداد 1397 - 8 رمضان 1439 - 24 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مراسم تشییع پیکر شهید محبعلی فارسی با حضور سردار سلیمانی برگزارشد

مراسم تشييع پيکر شهيد محبعلي فارسي با حضور سردار سليماني برگزارشد

زاهدان - ييکر مطهر سردار شهيد حاج «محبعلي فارسي»، فرمانده گردان «۴۰۹ حمزه سيدالشهدا» سيستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس با حضور سردار حاج قاسم سليماني در زاهدان تشييع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پيکر مطهر سردار شهيد حاج «محبعلي فارسي»، فرمانده گردان « ۴۰۹ حمزه سيدالشهدا» سيستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس که ظهر سه شنبه پس از تحمل سال‌ها درد و رنج حاصل از عوارض شيميايي دوران دفاع مقدس به ملکوت اعلا پيوست، پيش از ظهر امروز با حضور نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان، مسئولين استاني و کشوري، سردار حاج قاسم سليماني و اقشار مختلف مردم شيعه و سني استان از مقابل مصلاي قدس به سمت گلزار شهداي زاهدان تشييع شد.

همچنين طبق برنامه ريزي انجام شده مراسم روز سوم اين شهيد والامقام در زاهدان، مراسم روز پنجم در زابل و مراسم عزاداري روز هفتم هم در ايرانشهر برگزار مي شود.

سردار محبعلي فارسي در سال۱۳۳۸ در زابل به دنيا آمد، او يک معلم بود و از آغاز جنگ تحميلي تا پايان آن در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور فعال داشت.

وي تقريبا از هر عملياتي زخمي به تن داشت و دو بار در عمليات «خيبر» و «والفجر۸ » شيميايي شد ولي همچنان به مبارزه ادامه مي داد تا اينکه چند روز بعد از پذيرش قطعنامه در سال ۶۷ اسير شد و با جانبازي ۷۰ درصد و انواع ترکش ها دو سال در اسارت بود.

وي پس از تحمل ۲۷ سال درد و رنج حاصل از عوارض شيميايي ظهر سه شنبه و در سالروز ولادت با سعادت امام سجاد(ع) و همزمان با روز معلم در حالي شهيد شد که علم حضرت ابوالفضل عباس(ع) او را در برگرفته بود.

تعداد بازديد:336 آخرين تغييرات:96/02/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر