پنج شنبه 3 خرداد 1397 - 8 رمضان 1439 - 24 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

درآمد برخی مردم محدود به یارانه است/ رنج مردم از فقر و بیکاری

رئيسي:

درآمد برخي مردم محدود به يارانه است/ رنج مردم از فقر و بيکاري

زاهدان - کانديدا دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: کشور ما ثروت هاي فراواني دارد اما فقر و بيکاري مردم را رنج مي دهد و در هر خانواده اي يک يا چند بيکار وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سيد ابراهيم رئيسي عصر امروز در جمع مردم زاهدان با تبريک اعياد شعبانيه گفت: از ابراز محبت برادران شيعه و اهل سنت با همه گرايش ها کمال تشکر و امتنان را دارم. تنگناها و مشکلات مادي و اقتصادي و خاص اين منطقه از کشور با شادابي و صميمت و يکپارچگي و انسجام قابل رفع است. همانطور که مردم اين استان همواره در کنار هم زندگي وحدت بخشي را داشته اند و در مقابل دوست و دشمن اتحاد خود را نشان دادند.

وي افزود: کشور ما ثروت هاي فراواني دارد اما فقر و بيکاري بسياري از مردم را رنج مي دهد و در هر خانواده اي يک يا چند بيکار وجود دارد. مردمان اين خطه زن و مرد اهل مجاهدت هستند اما متاسفانه فضاي کسب و کار براي آنها موجود نيست. در برخي نقاط کشور درآمد برخي از مردم فقط يارانه است واقعا با يارانه ۴۰ يا ۵۰ هزارتوماني چگونه مي توان زندگي کرد.

اين نامزد انتخابات رياست جمهوري تصريح کرد: ما معتقديم اين وضعيت يک وضعيت قابل تغيير است به شرط اينکه شرايط براي همه يکسان باشد با تبعيض کسي نمي سازد مردم ما وقتي مي بينند يقه سفيدها از امکانات کشور استفاده مي کنند و ديگران از آن محرومند ناراحت مي شوند.

رئيسي با تاکيد بر اينکه ما اينها را محصول بي تدبيري مي دانيم گفت: محصول بي تدبيري رانمي توان پذيرفت ما معتقديم با يک مديريت انقلابي مي توان از ذخاير کشور استفاده هاي بهينه کرد تا از اين وضعيت نجات پيدا کنيم. مردم خودشان قضاوت کنند در چهار سال گذشته آنچه مي خواستند تحقق پيدا کرده است اگر تحقق پيدا کرده است که هيچ اگر نه بايد تغيير ايجاد شود.

وي اظهار کرد: دولتي ها بايد به مردم گزارش دهند که چه کار کرده اند اگر کاري کرده اند به مردم بگويند ولي مردم مشاهده مي کنند که پرونده آنها خالي است مردم چگونه به آنها اعتماد کنند بحث تبليغات انتخاباتي نيست سخن از يک ضرورت اجتماعي است بايد تغيير ايجاد شود زيرا بيشتر از چهار سال نمي توان کشور را معطل نگه داشت.

اين نامزد انتخابات رياست جمهوري با طرح اين پرسش که در اين استان کدام مشکل مردم را حل کردند، گفت: مردم استان سيستان و بلوچستان اعم از شيعه و سني همه در دولت کار و کرامت يکسانند زيرا نماد ما کارت ملي است. در کارت ملي هيچگونه تفاوتي بين اقوام و مذاهب نيست و همه به عنوان ايراني مي توانند از همه ظرفيت هاي کشور استفاده کنند. با قبيله گرايي، قوم گرايي، طايفه گرايي و حزب گرايي اين کشور را به اين اوضاع رساندند.

رئيسي در ادامه بيان کرد: حضور شما مردم در صحنه سايه جنگ را از سر مردم برداشته است نه چيز ديگري زيرا هر ساعتي که دشمن احساس کند ما ضعف داريم يقين کنيد در همان ساعت به دنبال ضربه زدن به کشور هستند.

وي اظهار کرد: خدا مي داند من هيچ گونه هوا و هوس اين پست را ندارم امروز براي من دلچسب ترين خدمت خادمي آستان مقدس حضرت رضا(ع) است، اما از روزي که به اين آستان رفتم شاهد اشک چشم جوانان، زنان و مرداني بودم که دچار مشکلاتي همچون بيکاري و معيشت بودند.

رئيسي در پايان خاطرنشان کرد: ما زنان و مردان وارسته اي داريم اما آيا واقعا اين وضعيت درخور مردم ماست. ما معتقديم با اين وضعيت موجود مشکلات معيشي حل نمي شود و نياز به يک مديريت انقلابي و جهادي داريم. ما همه حرفمان اين است که آيا اين شرايط فقر، تبعيض و فساد اداري را مي توان تغيير داد و اين شرايط تغيير نمي کند مگر به کمک مردم.

تعداد بازديد:268 آخرين تغييرات:96/02/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر