شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

مشکلات پیش روی کودک های باهوش

مشکلات پيش روي کودک هاي باهوش

روانشناسي مشکلات پيش روي کودک هاي باهوش , اگر کودک باهوش و دانا داريد به اين ويژگي دلخوش نباشيد، اين ويژگي مي تواند باعث ايجاد مشکلات گوناگون براي آينده وي شود.

مشکلات پيش روي کودک هاي باهوش

سعي کنيد فرزندتان را در مواجهه با مشکلات مختلف تنها نگذاريد و مشکلات ناشي از باهوش بودن وي را حل و فصل کنيد.

به گزارش کودک مديا به نقل از "سلامتي"،براي کودک باهوش، باهوش ماندن دشوار است، زيرا هوش شک مي‌آفريند. پرس و جو مي‌کند. بحث و جدل مي‌کند. عصيان مي‌کند. هوش فردگراست. گاهي آري مي‌گويد و گاهي نه. مطابق نظر خودش زندگي مي‌کند، مقلد نيست و پدر و مادر ها چنين چيزي را دوست ندارند. مي‌خواهند کودک‌شان يک مقلد و يک «بلي قربان‌گو» باشد. مي‌خواهند هرچه را که آنان مي‌گويند،بدون هيچ بحث و منازعه‌اي بپذيرد. آنان مي‌دانند ولي کودک نمي‌داند، پس آنان بايد تصميم بگيرند چه کاري بايد انجام شود و چه کاري نبايد انجام شود.

چنين است که کودک باهوش، خود را در موقعيتي دشوار مي‌يابد. اگر بخواهد باهوش بماند به دردسر مي‌افتد. در خانه، در مدرسه، در دانشکده، در دانشگاه به دردسر مي‌افتد. در واقع هرجا که برود دردسر هم همراه اوست. اگر کودک به آن اندازه شجاع نباشد که تمام دردسرها و مشکل‌هاي باهوش بودن را به جان بخرد، دير يا زود مجبور به سازش خواهد شد.

فشاري که بر کودک وارد مي‌شود بسيار زياد است. کودک، ناتوان، کوچک و ظريف است و مردمي که بر او فشار روحي و رواني وارد مي‌کنند، قدرتمندند. او را وادار مي‌کنند به شيوه‌اي مخالف عقل و هوشش عمل کند تا جايي که به تدريج هوشمندي او رنگ مي‌بازد و به يک کودن تبديل مي‌شود. هرقدر کودن‌تر باشد مقبول‌تر است .

تعداد بازديد:338 آخرين تغييرات:96/02/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر