پنج شنبه 3 خرداد 1397 - 8 رمضان 1439 - 24 مي 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

برانکو: به طارمی نصیحت می کنم حرف مربیانش را گوش کند نه رفقایش را

منتظر عاليشاه و نوراللهي هستيم؛

برانکو: به طارمي نصيحت مي کنم حرف مربيانش را گوش کند نه رفقايش را

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه تيمش در هر خط به يک بازيکن جديد نياز دارد، گفت: به مهدي طارمي نصيحت مي کنم به جاي رفقا و مديربرنامه‌ها، حرف مربيانش را گوش کند.

به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ايوانکوويچ در حاشيه تمرين امروز پرسپوليس در جمع خبرنگاران درباره انتخابش به عنوان برترين مربي در برنامه نود گفت: من اين برنامه را نديدم ولي به اين خاطر خوشحالم. بايد از بازيکنان و کادر فني ام تشکر کنم. اين تلاش آنهاست. بدون آنها نمي توانستم کاري کنم. به همين خاطر از آنها تشکر مي کنم.

وي افزود: اين افتخار نصيبم شده است ولي بدون بازيکنان و کادر فني رسيدن به آن امکان نداشت.

سرمربي پرسپوليس درباره احتمال انتقال مهدي طارمي به تيم ديگر گفت: طارمي بهترين گلزن ليگ است و طبيعي است خواهان زياد داشته باشد. اين کاملا درست و طبيعي است. طارمي با پرسپوليس قرارداد دارد و اگر پيشنهادات جدي برسد، تصميم مشترک طارمي و باشگاه خواهد بود. بهترين مورد اين است که از خارج پيشنهاد داشته باشد. او آقاي گل ليگ قهرمانان هم هست و اين در خارج هم انعکاس دارد.

برانکو درباره اينکه چه پيشنهادي به طارمي دارد که داستان سال قبل تکرار نشود، گفت: نصيحتم اين است که حرف مربيانش را گوش کند نه رفيقان و مديربرنامه ها را. اصلي ترين نصيحتم به او کار، کار و کار است.

سرمربي پرسپوليس درباره اينکه آيا اگر طارمي از رفتن به تيم خارجي پشيمان شود، مثل سال قبل او را مي بخشد و بر مي گرداند، تصريح کرد: اين حرفه اي است. هميشه اين احتمال وجود دارد که يک نفر در محيط جديد نتواند خودش را پيدا کند. خيلي از بازيکنان رفته اند و برگشته اند. نمي شود گفت اشتباه. اين جزو زندگي آنها است. پارسال هم طارمي کار اشتباهي نکرد. او به باشگاه اطلاع داد و مشورت کرد و رفت. همه بايد بفهميم که اين حرفه اي گري است. هرکسي سعي مي کند بهترين گزينه را براي عمر ورزشي اش انتخاب کند.

برانکو افزود: هيچ تضميني نيست بازيکن در محيط و فرهنگ جديد موفق باشد. يک مربي بزرگ مثل آرسن ونگر مي گويد براي يک بازيکن ۸ تا ۱۰ ماه زمان براي تطبيق با شرايط جديد نياز دارد. متاسفانه بعضي از باشگاه ها و بازيکنان زمان زيادي در اين ارتباط ندارند و همه بي صبر هستند.

وي درباره اينکه به چند بازيکن ديگر براي فصل بعد نياز دارد گفت: در هر خط حداقل يک بازيکن نياز است. حداقل دو بازيکن دفاعي، يک يا دو بازيکن در خط مياني و يک مهاجم نياز داريم. يک بخشي از فضاي تيم را هم بايد با بازيکنان جوان پر کنيم. بعضي ها مي آيند و زودتر خودشان را پيدا مي کنند و بعضي ها ديرتر. محسن ربيع خواه وقتي آمد ابتدا همه مخالف کيفيت و دانش او بودند در حالي که الان تبديل به يکي از بازکينان فيکس تبديل شده و خدمت زيادي به تيم کرده است. صادق محرمي هم از ليگ دو آمد. انصاري هم از ليگ يک به پرسپوليس آمد. حسين ماهيني دو سال در ملوان بود. نمي شود گفت که قانوني وجود دارد.

سرمربي پرسپوليس درباره احتمال بازگشت احمد نوراللهي و اميد عاليشاه تاکيد کرد: اينها بازيکنان ما هستند. عاليشاه کاپيتان دوم ما بود و طبيعي است که بازيکنان با کيفيتي هستند و براي تيم ملي هم کانديدا هستند. آنها با پرسپوليس قرارداد دارند و منتظريم که برگردند.

برانکو درباره اينکه آيا ليستش براي اين دو بازيکن جا دارد، گفت: فعلا مشکلي نداريم و ليستمان پر نشده است. ممکن است بعدا مشکل پيش بيايد. تا ۱۰ روز آينده تکليف آنها هم مشخص مي شود.

وي در خصوص پيشنهاد تيم هاي ديگر به بازيکنانش مثل بيرانوند، رفيعي، عليپور، طارمي و احتمال ايجاد مشکل در صورت جدايي آنها تاکيد کرد: از پيشنهاد تا واقعيت راه زيادي هست. بازيکنان وظايفي در قبال باشگاه دارند. بايد ديد پيشنهادات چه شکلي هستند. حالا يک مدير برنامه اي چيزي مي گويد ولي تا به عمل برسد فاصله زيادي دارد.

سرمربي پرسپوليس درباره احتمال جذب داريوش شجاعيان تاکيد کرد: درباره اسم بازيکنان صحبت نمي کنم. بازيکنان زيادي به ما پيشنهاد مي شوند ولي وقتي با لخويا بازي کنيم، همه چيز مشخص خواهد شد.

وي درباره اينکه شجاعيان گفته با پرسپوليس مذاکره کرده است، گفت: نمي دانم. من با هيچکس مذاکره نکرده ام ولي اينکه شجاعيان بازيکن خوبي است، بله. او بازيکن خوب و ملي پوش است.

سرمربي پرسپوليس درباره مشکل مالي بازيکنان و خودش در پرسپوليس و اينکه گفته است پولي از باشگاه نگرفته است، گفت: از من پرسيدند که آيا از باشگاه پول گرفته اي، گفتم نه نگرفته ام تا نگويند بازيکنان پول نگرفته اند ولي سرمربي دريافتي داشته است. ثبات مالي براي باشگاه خيلي مهم است. بازيکنان براي خانواده خود بازي مي کنند. انتظار داريم بازيکنان زودتر پولشان را بگيرند ولي خودتان مي دانيد که بازيکنان سرحال و سالم هستند و آماده بازي با لخويا؛ البته به جز کمال کاميابي نيا که کتفش را به خاطر مصدوميت مقابل سياه جامگان جراحي کرد.

وي افزود: متاسفانه کمال در بازي با سياه جامگان مصدوم شد ولي حرف از تباني ما با سياه جامگان زدند. دوست دارم تمام مربيان، مديران و سرپرستان تيم ها به ما بگويند که اگر جاي ما بودند چه کار مي کردند. آيا همان کاري را مي کردند که من کردم. يعني بازيکنان اصلي را براي مهمترين بازي فصل (الوحده در ليگ قهرمانان آسيا) حفظ مي کردند يا ريسک مي کردند. همان کاري که با کمال کرديم و جراحي شد.

برانکو درباره اينکه علي دايي و مهدي تارتار سرمربيان پرسپوليسي موفق شدند قهرمان حذفي و صعود به ليگ برتر را تجربه کنند و به نوعي مربيان پرسپوليسي حرف اول را در فوتبال زده اند، گفت: به تارتار براي صعودش تبريک مي گويم. تيم نفت هم مشکلات زيادي داشت ولي توانست قهرمان شود. به اين تيم و دايي هم تبريک مي گويم. در هر صورت اين به اين معناست که پرسپوليس بهترين بازيکنان را تحويل فوتبال داده است!

وي در خصوص اينکه سبک بازي اش در ايران به الگو تبديل شده است و حالا تقابل جالبي با ديگر مربيان کُروات در ليگ برتر دارد، گفت: تنها مربيان کُروات در ايران بودند که از ميان تمام مربيان خارجي به نتيجه رسيدند. اين يک واقعيت است. خيلي حرفهاي ديگر هم مي شود زد. مثلا سال گذشته العين امارات با زلاتکو داليچ کروات قهرمان شد. در کويت هم يک مربي کروات به قهرماني رسيد. ما هم به نوعي سال قبل در ايران قهرمان بوديم. تيم هاي قهرمان خاورميانه دست مربيان کروات است.

برانکو درباره تقابلش با مربيان کروات در ليگ گفت: ما همه با هم رفيق هستيم ولي در کنار آن، با هم رقباي ورزشي هستيم. چيزي لذت بخش تر از اين نيست که رفيق و برادرت را در ورزش شکست بدهي. من با کرانچار بزرگ شده ام و با هم بازي کرده ايم. کرانچار از من بازيکن بهتري بود. يکي از بهترين بازيکنان يوگوسلاوي سابق و حالا هم مربي خوبي است. او کارش را در ايران ثابت کرده است چون هم در حذفي و هم در ليگ قهرمان شده است.

وي در خصوص غيبت کاميابي نيا و اثرات منفي اين غيبت مقابل لخويا اظهار کرد: خوشبختانه ساير بازيکنان ما سالم هستند. گزينه مناسبي را پيدا خواهيم کرد. از همه چيز مهمتر اين است که لخويا تيم خوبي است. آنها مقابل الريان به تازگي شکست خوردند در حالي که بهتر از حريف بودند.

تعداد بازديد:232 آخرين تغييرات:96/02/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر