چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

رادیو ترتیل؛ بستری برای دسترسی بهتر مردم به تلاوت

ابوالقاسمي اظهار کرد:

راديو ترتيل؛ بستري براي دسترسي بهتر مردم به تلاوت

گروه فعاليت‌هاي قرآني: شبکه راديويي ترتيل با پخش ترتيل‌هاي قاريان مشهور ايراني و مصري در ماه مبارک رمضان همراه علاقه‌مندان به اين شبکه است.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا) احمد ابوالقاسمي، مدير شبکه راديويي قرآن که اخيراً از راه‌اندازي راديو ترتيل خبر داده بود در مورد جزئيات اين شبکه راديويي بيان کرد: با توجه به اين‌که در ماه مبارک رمضان به قرآن توصيه بيشتري شده و مردم نيز به قرآن اقبال بيشتري دارند، اقبال به استماع قرآن نيز بالاتر مي‌رود و بايد براي مردم اين امکان فراهم باشد تا در اين ماه هر لحظه که بخواهند، بتوانند قرآن گوش کنند.
مدير راديو قرآن در ادامه تصريح کرد: با توجه به مدت زماني که هر جزء به صورت ترتيل خوانده شده و به يک معنا تايم هر جزء، هر يک از اجزاء روزانه حدودا شانزده تا هفده بار پخش خواهد شد، در واقع در هر نوبت شنوندگان تلاوت يکي از قاريان مشهور مصري يا ايراني را خواهند شنيد.
قاري بين‌المللي قرآن بيان کرد: از ساعت ۱۲ شب به بعد نيز اين شبکه راديويي با راديو قرآن سوئيچ خواهد شد و تا سحر ترتيل محمودخليل الحصري به همراه ترجمه پخش مي‌شود، پس از آن ويژه برنامه سحر روي آنتن مي‌رود و بعد از اين برنامه نيز تلاوت ترتيل حرم امام رضا(ع) به صورت زنده پخش خواهد شد و از ساعت ۶ صبح به بعد مجددا روال عادي برنامه‌ها را شاهد هستيم و ترتيل جزء بعدي تقديم علاقه‌مندان خواهد شد، همچنين شنوندگان مي‌توانند شبکه راديويي ترتيل را روي گيرنده‌هاي ديجيتال يا راديو در رديف FM موج ۹۵,۵ مگاهرتز دريافت کنند.
در پايان يادآور مي‌شود، احمد ابوالقاسمي با حضور در برنامه افق راديو قرآن به تشريح جزئيات برنامه‌هاي شبکه راديويي ترتيل پرداخت.

تعداد بازديد:444 آخرين تغييرات:96/02/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر