یکشنبه 1 مهر 1397 - 13 محرم 1440 - 23 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

منصوریان: رضایتنامه شجاعیان بالا بود/ استقلال «بریز و بپاش» نداشت

جباروف اگر مي‌خواهد خداحافظي کند؛

منصوريان: رضايتنامه شجاعيان بالا بود/ استقلال «بريز و بپاش» نداشت

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران با بيان اينکه اردوي آماده‌سازي اين تيم در ارمنستان برگزار مي‌شود، گفت: مبلغ رضايتنامه شجاعيان بالا بود ولي در نقل و انتقالات بريز و بپاش نداشتيم.

به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا منصوريان در حاشيه اولين جلسه تمرين استقلال که بعدازظهر امروز دوشنبه برگزار شد، گفت: با ۱۴ تا ۱۵ بازيکن تمرين را شروع کرديم. سه بازيکن امتحان دانشگاه داشتند و اجازه گرفتند که نيايند.

وي افزود: احتمالا با دو بازيکن جديد ديگر قرارداد مي بنديم. چند روز در تهران هستيم و بعد ۱۲ روز به ارمنستان مي رويم.

سرمربي استقلال درباره خريدهاي جديد تاکيد کرد: روي پژمان منتظري نظر داريم. حق تصميم گيري با پژمان است و قرار شد تا فردا جواب را از پژمان بگيريم. با جوانهاي سال گذشته تا رده دوم جدول خوب بالا آمديم و به بازيکنان بين المللي مثل پژمان نياز داريم. امسال ساختار و نحوه بازي را هم عوض مي کنيم.

منصوريان در خصوص وضعيت جباروف افزود: جباروف هم بازيکن ماست. نمي دانم چه اتفاقي افتاد که فکر اين بازيکن عوض شد. به جباروف احترام مي گذاريم ولي او بازيکن ماست. او را به هيچ تيمي در ايران نمي دهيم. هر باشگاهي جباروف را بخواهد بايد با ما مذاکره کند. اگر هم اين بازيکن مي خواهد خداحافظي کند، ايرادي ندارد.

وي ادامه داد: نفرات ديگري را هم براي جذب بررسي مي کنيم. بايد بازيکنان جوان را حفظ و از آنها مراقبت کنيم. نمي توانيم جواني که سال گذشته زحمت کشيد، امسال او را در استقلال نگه نداريم.

سرمربي استقلال در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص بازيکنان خارجي فصل گذشته اين تيم، يادآور شد: رابسون و پادواني هم به احتمال ۹۹ درصد به ما اضافه مي شوند. هراير مگويان هم با ما قرارداد دارد ولي امروز اجازه گرفته و به تمرين نيامده است.

منصوريان در خصوص رضايتش از نقل و انتقالات گفت: بايد با حوصله و صبر نقل و انتقالات داشته باشيم و از هياهو دور باشيم. از تيم جوان سال گذشته بايد ببينيم در کدام نقاط ضعف داشتيم و روي همان نقاط بازيکن بگيريم. از عملکرد تيم نقل و انتقالاتي بسيار راضي هستم.

سرمربي استقلال به اتفاقات شب گذشته و پيش از امضاي قرارداد شجاعيان اشاره کرد و ادامه داد: شب گذشته در کش و قوس عجيب، اتفاقاتي رخ داد و آرامش فضاي باشگاه به هم خورد ولي در نهايت شجاعيان تصميم گرفت که چه انتخابي کند. ساعت ۱۱:۳۰ شب خودم را به شجاعيان رساندم و به اين بازيکن گفتم اگر با دل و جان استقلال را انتخاب مي کني به اين تيم بيا.

وي يادآور شد: اين عادت را بايد از سر ۵ تا ۱۰ درصد هواداران خارج کنيم که اول هر فصل شروع کنيم به خريد کردن. بايد اول ببينيم چه بازيکناني در چه پستهايي مي خواهيم. از خريدهايي که داشتيم راضي هستم. امسال هم تيم «ب» را تشکيل داده ايم. با اتفاقاتي که در نقل و انتقالات افتاده، بايد روي جوانان سرمايه گذاري ۵ تا ۷ ساله داشته باشيم. سخت است هر سال بازيکنان ما را مديربرنامه ها با مبلغ زياد درگير کنند.

سرمربي استقلال در خصوص جذب شجاعيان گفت: اين بازيکن هم مي تواند نقطه مثبت باشد هم نقطه سخت. خودم در پست شجاعيان بازي مي کردم. در ذهنم بود که شجاعيان در اين پست مثبت است. استنباطم اين است که تمام خريدها از جمله شجاعيان به ما کمک مي کنند.

منصوريان در خصوص جدايي کاوه رضايي از استقلال هم تصريح کرد: مختصر و مفيد مي گويم کاوه براي استقلال زحمت کشيد و گلهاي زيادي زد. هر جا هست برايش آرزوي موفقيت مي کنم.

وي درباره قيمت بالاي شجاعيان تاکيد کرد: پول رضايتنامه شجاعيان را بالا داديم ولي نبايد فراموش کنيم داريوش از قراردادش کم کرد. کمتر بازيکني ديدم اين کار را بکند.

وي يادآور شد: با حسن بيت سعيد ۱۵ دقيقه قرارداد بستيم. آنقدر او به استقلال ابراز علاقه کرد که حس کردم چيزي شبيه خودم به استقلال آمده است. او تمام خاطراتش با استقلال را تعريف کرد. شهباززاده فکر مي کنم نيم ساعت طول کشيد که قرارداد بست. آنها به باشگاه ما احترام گذاشتند. ۵ بازيکن جوان هم سفيد امضا کردند که اين يعني احترام به باشگاه. نحوه بستن قرارداد ما بريز و بپاش نبوده است. اعتقاد ندارم صرفا بازيکني بياورم که به او قول واهي بدهم. سر همين موضوع دو خريد را عقب نشيني کرديم چون مبلغ آنها بالا بود. در هر صورت به جز پژمان منتظري يک بازيکن ديگر هم مي خواهيم.

سرمربي استقلال درباره احتمال اضافه شدن بازيکن از اميدهاي استقلال به تيم بزرگسالان گفت: امسال به صورت مستقيم با تيم اميد در ارتباط خواهيم بود و براي همين نوازي را به عنوان يکي از دستياران خودمان انتخاب کرديم. ۵ بازيکن هم از رده سني جوانان خريده ايم که به تيم محمد نوازي تزريق مي کنيم. نوازي هم آِينده مربيگري استقلال است.

منصوريان تاکيد کرد: بزرگترين اتفاق نقل و انتقالاتي اين است که ما و پرسپوليس روي يک بازيکن دست بگذاريم. يک بازيکن در اين صورت در عرض يک شب، رشد ده ساله مي کند ولي احترام به طرفين وجود دارد.

وي در خصوص غيبت تعدادي از بازيکنان استقلال از جمله يعقوب کريمي در تمرين و اينکه به اين بازيکنان بي احترامي مي شود، گفت: به داشته هاي خودمان بي احترامي نمي کنيم. ظرف ۴۸ ساعت آينده سه چهار نفر ديگر به تيم ما اضافه خواهند شد. ضمن اينکه با اميد ابراهيمي هم تمام کرديم و او در حال رسيدگي به مصدوميتش است. به او گفتم اگر توانست امروز يک سر به تمرين بزند و همبازيان جديدش را ببيند.

سرمربي استقلال درباره احتمال خريد بازيکن ديگر در خط حمله گفت: ما زوجي در خط حمله نخواهيم داشت چون بازيکنان خوبي در اين خط داريم. به بازيکنانم گفته ام اگر پيراهن را به شما دادم (شما را در ترکيب اصلي گذاشتم) آنرا راحت پس ندهيد. اگر به خاطر ضعف فني لباستان را پس گرفتيم، آنرا سخت پس مي دهيم.

منصوريان درباره ارزيابي اش از ليگ امسال هم تاکيد کرد: سال گذشته با بضاعتي که داشتيم با قدرت در رده دوم قرار گرفتيم. امسال دوست داريم از هفته هاي اول در کورس قهرماني قرار بگيريم.

وي در پاسخ به سئوال خبرنگار صدا و سيما مبني بر اينکه آيا اخبار ۲۰:۳۰ را تماشا مي کنيد يا خير، گفت: به شما دروغ نگويم فقط شبکه ورزش و شبکه سه را تماشا مي کنم. برنامه هاي ديگر را نگاه نمي کنم. حتي فوتبال جوانان و نوجوانان را کامل تماشا کردم ولي بيشتر شبکه ورزش و قسمت ويدئوي وب سايتها را نگاه مي کنم. اخبار ۲۰:۳۰ را نزديک به يکسال نگاه نکردم. آخرين بار هم يک گزارش عليه من کار کرد. به هيچ عنوان به برنامه اي جز فوتبال تمرکز ندارم. فوتبال در هر شبکه اي باشد آنرا تماشا مي کنم.

سرمربي استقلال در پايان تاکيد کرد: من روزنامه اي را هم نمي خوانم. ۵ نفر هستند که مطالب روزنامه ها را برايم مي خوانند. هر مطلبي که درباره من باشد، چه انتقاد دلسوزانه و فني و چه انتقاد غرض ورزانه، از آن عکس مي گيرم و آنرا نگه مي دارم. اگر کسي با من خوب باشد ۱۰ برابر با او خوب هستم، اگر هم بد باشد، با او بد نيستم.

تعداد بازديد:184 آخرين تغييرات:96/03/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر