پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

قلب مسلمانان از جنایات صهیونیست‌ها در قدس به درد آمده است

حجت‌الاسلام گواهي درگفتگو با مهر:

قلب مسلمانان از جنايات صهيونيست‌ها در قدس به درد آمده است

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه تهران گفت: فلسطين براي همه مسلمانان اهميت ويژه‌اي دارد و قلب آنها از جنايات صهيونيست‌ها در قدس به درد آمده است.

حجت‌الاسلام عبدالعلي گواهي مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اين سؤال که دلايل اهميت موضوع فلسطين و آزادي قدس شريف چيست؟ گفت: روز قدس در حقيقت روز اسلام است، امام (ره) در اين باره مي‌فرمايند «قدس پاره تن اسلام است». سرزمين فلسطين متعلق به اسلام است اما مدتي است به صورت ناجوانمردانه يک عده از صهيونيست‌ها آن را تصرف کرده‌اند.

وي با اشاره به سخنان شهيد مرتضي مطهري درباره فلسطين اظهار داشت: امروز مسئله اصلي جهان اسلام، فلسطين و قدس شريف است. شهيد مطهري گفتند که «يزيد زمان ما، حکام رژيم صهيونيستي هستند»؛ البته در سال‌هاي اخير مي‌بينيم که رژيم آل‌سعود به همکاري با صهيونيست‌ها پرداخته‌اند و در جنايات آنها شريک هستند. آل‌سعود به جاي وحدت با امت اسلام، براي مقابله با رژيم اشغالگر قدس با آنها همکاري مي‌کنند. همچنين مردم مظلوم يمن نيز که مسلمان هستند، مورد تجاوز و کشت و کشتار قرار دارند.

نماينده ولي‌فقيه در سپاه تهران درباره اينکه حمايت‌هاي ايران از فلسطين چه تأثيري بر منافع ملي ايران دارد؟ اظهار داشت: امت اسلام همانند يک جسم و روح هستند و اگر هر عضوي از اين جسم آسيب ببيند، اعضاي ديگر نيز دچار مشکل مي‌شوند؛ اسلام يکپارچه و يک تکه است و قدس شريف قبله اول مسلمين و ناموس جهان اسلام است. بنابراين فلسطين براي همه مسلمانان اهميت ويژه‌اي دارد و قلب آنها از جنايات صهيونيست‌ها در قدس به درد آمده است.

گواهي در خصوص نقش ايران در حمايت از محور مقاومت در فلسطين و منطقه اظهار داشت: هدف انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) حمايت از مظلومين در سراسر جهان به ويژه ملت فلسطين است. مقاومت در جهان اسلام نقش بي‌نظير و بي‌بديلي دارد و اين مقاومت، پيروزي‌هاي مردم فلسطين در برابر هجمه تروريست‌ها را در پي داشته است. البته موفقيت‌هاي مقاومت به پيروزي‌هاي اخير سوريه برنمي‌گردد. محور مقاومت با تلاش خود توانست آرامش و امنيت را در مقابله با رژيم صهيونيستي براي لبنان به ارمغان بياورد.

وي ادامه داد: جهان اسلام با مقاومت زنده مي‌ماند و همگان بايد توجه داشته باشند که نقشه دشمن اين است که نقش مقاومت را در منطقه کمرنگ کنند.

نماينده ولي‌فقيه در سپاه تهران درباره اقدامات تروريستي تهران و اينکه آيا اين اقدامات تأثيري در حضور مردم در راهپيمايي روز قدس دارد؟ بيان داشت: هر چقدر که خون جوانان ما را بريزند، ملت ما زنده‌تر مي‌شود. ملت ايران همانند شيشه‌اند که اگر آن را بشکنيم، تيزتر مي‌شوند و نشان داده‌اند که با هر فکر و جريان سياسي در حفظ ارزش‌هاي انقلاب اسلامي هم‌رأي و هم‌نظر هستند و در زير پرچم ولايت‌فقيه با دشمنان مقابله مي‌کنند. دشمنان بايد بدانند ملت ايران چند رأي و چند نظر نيستند و در حفظ منافع ملي همانند يد واحد زير چتر ولايت‌فقيه عمل مي‌کنند.

گواهي افزود: حادثه تروريستي تهران سنگ محکي بود براي مردم و مسئولين تا متوجه شوند چقدر آمادگي دارند و عکس‌العمل‌ها چگونه خواهد بود. دشمنان به خيال خودشان بعد از انتخابات با شرايطي که به وجود آمده و يک جريان رأي نياورده‌اند، موقع مناسبي براي ضربه زدن به ايران است. اما به فضل پروردگار، آنها در اهدافشان موفقيتي به دست نياوردند و اقدامات آنها کوردلانه بود. رفتار آنها نشان مي‌دهد که به فضل خدا کور و کر شده بودند و نمي‌دانستند چه بايد کنند. اقدام آنها از نظر نظامي جايگاهي نداشت و به تعبير مقام معظم رهبري ترقه‌بازي بيش نبود.

وي ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي مدافع انقلاب که گفته بودند اين عمليات را بي‌پاسخ نخواهند گذاشت، شايد عده‌اي فکر مي‌کردند که در زمان کوتاه نشود پاسخي قاطع به اين حرکت تروريست‌ها داد اما نيروهاي مسلح ايران توانستند عمليات بسيار موفقي را با گستره تبليغاتي بسيار بالا در جهان انجام دهند.

نماينده ولي‌فقيه در سپاه تهران با بيان اينکه موشک‌هاي هوا فضاي سپاه با گذر از يک کشور وارد خاک سوريه شدند و به صورت دقيق به اهداف برخورد کردند، اظهار داشت: در حملات موشکي سپاه، فرماندهان تروريست‌ها به درک واصل شدند که بزرگترين پيروزي و دفاعي مقدس بود. صهيونيست‌ها، آمريکايي‌ها و سعودي‌ها بايد به اين فکر باشند که ايران کمک بزرگي به آنها کرده‌اند و اين ۶ موشک نجات آنها از يک منجلاب بزرگ بود. آمريکايي‌ها بايد از ايران به خاطر اين اقدام تشکر کنند.

گواهي تصريح کرد: البته اين اقدام سپاه موجب شد تا دشمنان انقلاب اگر خيال شوم در ذهنشان مي‌پروراندند و فکر مي‌کردند ايران هم مانند يمن است، متوجه شدند که نمي‌توانند انقلاب اسلامي را تهديد کنند. همگان بايد بدانند ايران اسلامي با هيچ کشوري منازعه و دشمني ندارد و همواره حافظ منافع کشورهاي همسايه بوده ولي هر کشوري در منطقه و بيرون دست از پا خطا کند، پاسخ قاطعي دريافت خواهد کرد. اگرچه اقدام تروريست‌ها موجب به شهادت رسيدن
چند نفر از هم‌ميهنان عزيزمان شد اما اقدام مقتدرانه سپاه، تودهني به بدخواهان نظام زد و آنها مي‌دانند که اگر اقدامي مي‌کنند، چندين برابر پاسخ خواهند گرفت.

وي در پايان اظهار داشت: عمليات غرورآفرين سپاه، قدس امسال را بسيار متمايز از سال‌هاي ديگر کرد. موضع‌گيري‌هاي چند روز اخير نشان داد که عليرغم سپاه‌هراسي‌هايي که در چند سال گذشته انجام شده، همه مردم از اقدام سپاه خرسند شدند و بر وحدت ملي تأکيد دارند.

تعداد بازديد:246 آخرين تغييرات:96/04/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر