چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/قرآن

سفرهای تبلیغی حافظان و قاریان ایرانی از چین تا آفریقای جنوبی

اهم رويدادهاي قرآني هفته/

سفرهاي تبليغي حافظان و قاريان ايراني از چين تا آفريقاي جنوبي

گروه فعاليت‌هاي قرآني: هفته‌اي که گذشت بيشترين خبرها حول اعزام‌هاي تبليغي قاريان و حافظان کشورمان طي ماه رمضان به کشورهاي آسيايي، آفريقايي و اروپايي بود و در پايان هفته نيز کسب يک رتبه پنجمي در مسابقات قرآن الجزاير را شاهد بوديم.

ايکنا قرآن


به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، هفته‌اي که گذشت با پوشش برنامه‌ها و رويدادهاي متنوع و متعدد قرآني چون اعزام‌هاي قاريان ممتاز و برجسته کشورمان و گروه‌هاي تواشيح طي ماه مبارک رمضان و به منظور انجام برنامه‌هاي تبليغي به ديگر کشورها، حکم قطعي بر فعاليت قانون دارالقرآن شهرک اکباتان، برپايي هشتاد و سومين جلسه مجمع مشورتي شوراي توسعه فرهنگ قرآني ، آخرين خبرها از وضعيت قاري روشندل وراميني و ... همراه بود.

اعلام جزئيات جشنواره هم‌خواني سوره‌هاي ملک و واقعه

راديو قرآن با مشارکت شبکه قرآن و معارف سيما، جشنواره هم‌خواني سوره‌ مبارکه ملک(ويژه ماه مبارک رمضان) و هم‌خواني سوره مبارکه واقعه برگزار مي‌‌کند.

شرکت‌کنندگان در اين جشنواره مي‌بايست فايل صوتي يا تصويري تلاوت هم‌خواني خود را به مدت ۵ دقيقه ضبط کرده و تا ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۶ به شناسه کاربر qtv۱۴۵۱@ در شبکه اجتماعي تلگرام، ارسال نمايند.

اجراي برنامه قاري ممتاز جمهوري اسلامي در دهلي هندوستان

محمداسماعيل خورشيدي، قاري ممتاز کشورمان براي تبليغ و اجراي برنامه‌هاي قرآني طي ايام ماه مبارک رمضان به کشور هندوستان اعزام شده است.

ديدار با نماينده ولي فقيه در دهلي، اجراي چهار برنامه تلاوت در شب‌هاي ماه مبارک رمضان و نيز مولودي خواني ميلاد حضرت امام حسن(ع) در محل رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در دهلي با حضور سفير، کارکنان سفارت، رايزن محترم، کارکنان فرهنگي و ايرانيان مقيم دهلي، جلسه آموزشي ترتيل خواني و بيان معارف و مفاهيم آيات برگزيده سور کهف و انبيا و اجراي تلاوت در مساجد دهلي با حضور و استقبال قابل توجه اهل سنت و شيعيان دهلي از جمله برنامه‌هاي اجرايي قاري اعزامي کشورمان به هندوستان بود.
سفر تبليغي به آفريقاي جنوبي
موسي معتمدي، حافظ بين‌المللي و حجت‌الاسلام سيدمحمدجواد موسوي‌درچه‌اي، قاري و مدرس قرآن براي اجراي برنامه و قرائت قرآن کريم در شهر کيپ تاون آفريقاي جنوبي حضور دارند. براي مشاهده يکي از محافل قرآني اين سفر
اينجا کليک شود.

حکم قطعي ديوان عدالت اداري بر وجاهت قانوني دارالقرآن اکباتان

دارالقرآن شهرک اکباتان فعاليتش را به صورت رسمي از حدود سال ۹۳ آغاز کرد است و اين دارالقرآن در زميني به متراژ ۲۲۴ متر مربع که از سوي شهرداري منطقه ۵ واگذار شد، ساخته و فعاليتش را با برپايي جلسات مناسبتي و هيئت عشاق‌المهدي(عج) و همچنين کلاس‌هاي قرآن و جذب قرآن‌آموزان علاقه‌مند انجام ‌داد.

در اصل هيئت عشاق‌المهدي(عج) به دليل بيش از ۱۸ سال فعاليت در شهرک اکباتان و پيگيري‌هاي ساخت دارالقرآن و حسينيه براي برپايي دوره‌هاي قرآن در کنار توجه و اهتمام مردم به عترت، موفق شد تا اين ساختمان را راه‌اندازي کنند.

اما پس از مدت کوتاهي از فعاليت، اين دارالقرآن مورد هجمه‌ها از سوي تعدادي از افراد کم اطلاع چون غصبي بودن مکان، عدم رعايت مشاعات، تخريب فضاي سبز، تغيير کاربري مکان، عدم ايمني و استحکام بنا، رعايت حريم تأسيسات روبرو شد تا اينکه شعبه هفتم تجديد نظر ديوان عدالت اداري حکم قطعي بر وجاهت فعاليت اين دارالقرآن دارد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر اينجا کليک کنيد.

برپايي هشتاد و سومين جلسه مجمع مشورتي شوراي توسعه فرهنگ قرآني

اين جلسه ارائه گزارش سومين نشست مشترک نمايندگان شوراهاي هماهنگي و گسترش فعاليت‌هاي قرآني استان‌ها که خردادماه امسال در استان لرستان برگزار شد و ارائه گزارش مباني و مولفه‌هاي الگوي محصول سبک زندگي از ديدگاه قرآن کريم است که در اين بخش نتايج يکي از پژوهش‌هاي صورت گرفته توسط «حميد باقري» دو پيش از دستور اين جلسه بودند.

براساس گزارش ايکنا دستور اين جلسه ادامه بررسي پيش نويس شاخص‌هاي توسعه فعاليت‌هاي تبليغي و ترويج قرآني که توسط کميسيون توسعه فعاليت‌هاي تبليغي و ترويجي تهيه شده است و نيز بررسي سند قرآن و فضاي مجازي است که اين سند نيز توسط کميسيون توسعه فعاليت‌هاي تبليغي و ترويجي تهيه شده است، بود.

جزئيات بيشتر اين جلسه را اينجا بخوانيد.

جديدترين اذان «علي‌اصغر شعاعي» در حرم حضرت معصومه(س)

علي‌اصغر شعاعي، از مدرسان قرآن کريم که در ايام ماه مبارک رمضان تلاوت و اذان حرم حضرت معصومه(س) را انجام مي دهد، جديداً اذان خود در اين حرم را در اختيار ايکنا قرار داده است. اين اذان را اينجا بشنويد.

حضور يک‌ماهه «علي فربين» در آفريقا

علي فربين، قاري ممتاز و مدرس قرآن براي تبليغ و اجراي برنامه‌هاي قرآني در شمال غرب آفريقا حضور يافت که طي آن در مسجد و مصلي الفيصل گينه کوناکري، مسجد امام و رهبر تيجانيه، مسجد اوآسيس و مسجد امام فولاني بارهو به تلاوت پرداخت که مورد توجه حاضران در جلسه قرار گرفت.

بنابر اين گزارش، وي در جمع شيعيان مسجد المصطفي(ص) وابسته به جامعه‌المصطفي(ص) العالميه، جمعيت اهل البيت و در جمع برادران شيعه و لبناني‌هاي مقيم کوناکري هر روز جلسه آموزشي قرآن و نغمات قرآني دارد.

کاروان قرآني ايران در سوريه

کاروان قرآني جمهوري اسلامي ايران متشکل از سه قاري و يک مدرس قرآن در کشور سوريه به اجراي برنامه‌هاي مختلف قرآني پرداختند. مهدي تاجور، ابراهيم عمارلو، مرتضي شکوري و جعفر ملک‌پور به عنوان قاري و محمدعلي دوستي به عنوان مدرس قرآن کريم به سوريه اعزام شدند.

برگزاري محافل انس با قرآن در حرم‌هاي شريفه حضرت زينب(س) و حضرت رقيه(س) در محل رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران با حضور کارکنان سفارت و همچنين ايرانيان مقيم سوريه و همچنين مساجد اهل تشيع و تسنن مانند مسجد المهدي(عج)، الزهرا(س) و مسجد جامع سيف‌الدين، قرائت دعاي جوشن کبير در شب‌هاي قدر از جمله برنامه‌هاي اجرا شده توسط گروه اعزامي به سوريه است.

۳ قاري ايراني اعزامي به عراق

جواد رفعتي، سيدمحمد شاهرخي و امين رئوف براي تبليغ در ايام ماه مبارک رمضان به کشور عراق اعزام شده‌اند. تلاوت در حرم شريف حضرت علي(ع)، مسجد کوفه، کربلاي معلي، مرقد شهيد صدر، مراسم جزء‌خواني در دارالقرآن امام هادي(ع)، همچنين تلاوت زنده در برنامه راديويي را مي‌توان از جمله برنامه‌هاي اجرا شده در اين سفر تبليغي نام برد.

اعزام تبليغي قاري کشورمان به ساحل عاج

نائبعلي عبداللهي، قاري کشورمان از سوي دبيرخانه کميته اعزام و دعوت از قاريان قرآن کريم به کشور ساحل عاج اعزام و به برنامه‌هاي تبليغي قرآن مي‌پردازد.

اعزام قاريان ممتاز و بين‌المللي کشورمان به روسيه و چين

وحيد نظريان و عباس هاشمي قاريان ممتاز و بين‌المللي کشورمان براي تبليغ طي ايام ماه مبارک رمضان به ترتيب به کشورهاي چين و روسيه اعزام شده و به تلاوت قرآن پرداختند که با استقبال روبرو بود.

آخرين خبرها از وضعيت قاري روشندل وراميني

تقريبا ۵ ماه پيش بود که به علت بي احتياطي شهرداري ورامين قاري روشندل اين شهرستان دچار مشکل شد و از همان زمان به بعد به علت مشکلات فراواني که براي وي پيش آمده است عملا ديگر قادر به فعاليت نيست و همچنان روند درماني وي ادامه دارد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر اينجا کليک کنيد.

تجليل از پيشکسوتان قرآني نيروهاي مسلح

مراسم گردهمايي پيشکسوتان قرآني نيروهاي مسلح۳۰ خردادماه با حضور عباس سليمي،‌ قاري بين‌المللي کشور و جمعي از بازنشستگان نيروهاي مسلح در تالار شيخ صدوق آستان حضرت عبدالعظيم حسني(ع) برگزار شد که طي آن از خانواده‌هاي چهار نفر از اساتيد قرآني نيروهاي مسلح شامل خانواده «ابوالفضل علامي»، خانواده «منوچهر صادقي»، خانواده «علي فغاني» و خانواده «سليماني» تجليل شد. براي اطلاع از مشروح اين گردهمايي اينجا کليک کنيد.

اعلام نتايج مسابقات قرآن اردن

بعد از حدود يک هفته برگزاري بيست و پنجمين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن در کشور اردن، ۳۱ خردادماه، مراسم اختتاميه اين مسابقات اعلام و نفرات برتر اين مسابقات تجليل شدند. بر همين اساس در اين مسابقات ابوذر کرمي در رشته حفظ کل قرآن کريم حاضر شده بود که در نهايت موفق به کسب رتبه‌ نشد و نفر اول تا پنجم به ترتيب از كشورهاي اردن، الجزاير، سودان، امارات و كويت بودند. همچنين در اين مسابقات «حميدرضا مستفيد» به عنوان استاد راهنما، نماينده کشورمان را همراهي کرد.

کسب رتبه پنجم مسابقات قرآن الجزاير
طي مراسم اختتاميه مسابقات بين المللي قرآن الجزاير، محمدعلي اسلامي، نماينده کشورمان موفق به دريافت رتبه پنجم در رشته حفظ کل قرآن کريم شد که به ترتيب حافظان کشورهاي بنگلادش، اردن، ليبي، سوريه و ايران مقام‌هاي اول تا پنجم را به دست آوردند.

برگزاري دومين جشنواره تلاوت‌هاي مجلسي ويژه نوجوانان

حسينيه کربلايي‌هاي تهران واقع در چهارراه گلوبندک با همکاري مجمع قرآني هيئت صاحب‌الزماني تهران در نظر دارد تا دومين جشنواره تلاوت‌‌هاي مجلسي ويژه نوجوانان زير ۱۶ سال را برگزار کند.

علاقه‌مندان طي شام‌گاه ۲۸، ۲۹، ۳۰ خردادماه فرصت داشتند تا بين ساعت ۲۳:۳۰ تا ۰۰:۳۰ در محل حسينيه کربلايي‌ها حضور يافته و تست اوليه خود را انجام دهند و نسبت به ثبت نام خود نيز اقدام کنند. همچنين، مرحله فينال اين جشنواره قرآني و معنوي با حضور اساتيد، قاريان و حافظان بين‌المللي قرآن کريم و تعداد ۱۰ نفر راه يافته به اين مرحله طي شامگاه پنج‌شنبه،‌ اول تيرماه برگزار شد.

تعداد بازديد:234 آخرين تغييرات:96/04/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر