چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/خانواده

شاد باشید ، این یک دستور است!

شاد باشيد ، اين يک دستور است!

اين روزها براي برخي از آدم ها، شاد بودن در زندگي، شده مثل دُر ناياب و طلاي سفيد. شادي در زندگي اين آدم ها از بين رفته و آن ها هم نمي دانند که چگونه مي‌توانند آن را دوباره در زندگي خود ببينند. بايد به اين دسته از آدم ها گفت که نگران نباشيد، خيلي سخت نيست. تنها با چند راهکار ساده مي‌توانيد دوباره از نعمت شاد بودن در زندگي بهره مند شويد.

شادي، زندگي،نگاه واقع بينانه، ماديات، خوشبختي

شادي چيست؟ 

همه ي انسان ها، موجوداتي لذت طلب و شادي جو هستند. هر کسي به طريقي، به دنبال پيدا کردن شادي در زندگيش مي‌رود. اگر با يک نگاه واقع‌بينانه و منطقي به افراد دو رو برمان نگاه کنيم، متوجه مي‌شويم که هر کسي به نوعي دچار مشکلات و گرفتاري‌هايي در زندگيشان هستند. اين که بگوييم هر کسي که شاد است هيچ مشکلي در زندگيش ندارد، خيلي هم درست نيست. فرد برنده کسي است که در کنار تمام مشکلات و گرفتاري‌هايش مي‌تواند جايي براي شاد بودنش در زندگي بگذارد. شادي در واقع منبعي براي لذت بردن و به آرامش رسيدن افراد است. شادي نوعي احساس دروني است که همراه با نشاط، خنده، اميد، لذت بردن از لحظه حال، رضايت و خوش بيني مي‌آيد. 

پول نداشته باشي، شاد نيستي!!!

تنها راه شاد بودن در زندگي پول و ماديات نيست. خيلي از افراد هستند که ثروتمند هستند ولي ذره‌اي شادي را در

مهم ترين راهکار براي شاد بودن در زندگي اين است که بر روي مغزمان کار کنيم. هر احساس و هيجاني که به انسان ها دست مي‌دهد ناشي از نوع فکر کردن آن فرد است

 چشمانشان نمي‌بينيم. در مقابل اين افراد هم کساني هستند که پول ندارند ولي خيلي زندگي شادي را دارند. پس به عنوان اولين قدم براي شاد بودن اين مساله را بپذيريد که پول و ماديات شادي  نمي‌آورند. 

چگونه شاد باشيم؟ 

مهم ترين راهکار براي شاد بودن در زندگي اين است که بر روي مغزمان کار کنيم. هر احساس و هيجاني که به انسان ها دست مي‌دهد ناشي از نوع فکر کردن آن فرد است. پس اگر شما بتوانيد مثبت فکر کنيد و به اصطلاح نيمه پر ليوان را ببينيد مي‌توانيد شادي را حس کنيد اما اگر نه، نيمه خالي ليوان بيشتر برايتان مهم باشد و هميشه منفي نگر باشيد و تفکر منفي داشته باشيد، هيچ وقت نمي‌توانيد رنگ و بوي شادي را در زندگيتان درک کنيد. 

اگر شاد نباشيم چه مي شود؟ 

نقطه مقابل شادي، احساس و هيجان منفي، افسردگي است. اگر نتوانيم فرد شادي باشيم، نهايتا افسردگي بر ما غالب مي‌شود و نمي‌گذارد به ادامه زندگي خودمان با خوبي برسيم. افسردگي به معناي غم و اندوه هست و بيماري قرن هم معرفي شده است. پس خيلي بايد مراقب باشيم تا به آن مبتلا نشويم. 

افسردگي با ما چه مي کند؟ 

اگر مبتلا به هيجان منفي افسردگي بشويم، مبتلا به چاقي يا لاغري شديد و زودهنگام، بي اشتهايي يا پرخوري عصبي مي‌شويم. همچنين خواب ما هم تحت تاثير اين هيجان قرار مي‌گيرد. معمولا افراد افسرده، سست و بي حال هستند و حوصله انجام دادن کاري را ندارند. اين افراد حتي تمايل انجام دادن کارهايشان را هم ندارند. فرد افسرده اعتماد به نفس پايين دارد و نمي‌تواند در زندگيش موفق باشد. 

رمز و راز شادکامي 

يکي از مهم ترين چيزها در زندگي انسان ها، احساس خوشحالي و خوشبختي است. خواسته يا ناخواسته، تمام فعاليت هاي انسان ها براي رسيدن به خوشبختي و خوشحالي و شادي است و هر فردي با توجه به عقايد و تفکراتش، شادي را براي خودش فراهم مي‌کند. 

1. روابط اجتماعي و فردي: اگر مي‌خواهيد فرد شادي باشيد، بايد بتوانيد با انسان هاي ديگر مراوده داشته باشيد و ارتباط برقرار کنيد. افرادي که تنها هستند و تمايلي به ارتباط برقرار کردن با ديگران ندارند، شادي کمتري را در زندگي خود درک مي‌کنند. 

2. اعتقادات مذهبي: انجام دادن اعمال مذهبي و رفتن به اماکن مذهبي، مي‌تواند کمک بسيار بزرگي براي رسيدن شما به شادي باشد. با توکل به خدا و ديدن خدا در گرفتاري ها و مشکلات زندگيمان، و اعتقاد داشتن به اين که خدا بزرگ است و خدا مي‌تواند مشکلاتمان را حل کند، مي‌تواند احساس مثبت و آرامش را براي شما ايجاد کند. 

شادي احساس و هيجان مثبت است که در نتيجه مثبت فکر کردن به دست مي آيد

3. فکر کردن به گذشته ممنوع: اگر به دنبال شادي هستيد، تحت هيچ عنوان به گذشته خود با حسرت و اندوه نگاه نکنيد. فکر کردن به اتفاقات گذشته فقط براي درس گرفت خوب است اما اگر فکر کردن به گذشته باعث شود دچار احساسات منفي و غم و اندوه شويم، به راحتي مي‌تواند شادي را از شما بگيرد. 

4. فکر کردن به آينده، ممنوع: برنامه ريزي کردن براي آينده با فکر کردن به آن متفاوت است. برنامه ريزي کردن براي آينده بسيار خوب است اما فکر کردن به آينده به گونه اي که شما را دچار اضطراب و استرس کند مي‌تواند شادي را از شما بگيرد. 

5 فوت کوزه گري براي رسيدن به شادي در زندگي 

1- به داشته ها، توانايي ها و استعدادهايتان فکرکنيد. 

2- حسرت ناتواني ها و نداشته ها يتان را نخوريد. 

3- فعاليت جسماني و ورزش کردن روزانه را فراموش نکنيد. 

4- خوردن ميوه و سبزيجات فراموش نشود. 

5- براي کارهايتان برنامه ريزي کنيد. 

تعداد بازديد:163 آخرين تغييرات:96/04/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر