چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/قرآن

قرآن، در متن فعالیت‌های مسجد قرار گیرد

حجت‌الاسلام حسيني مطرح کرد:

قرآن، در متن فعاليت‌هاي مسجد قرار گيرد

گروه جلسات و محافل: امام جماعت مسجد جامع حسيني شادآباد که يکي از باشکوه‌ترين مراسم‌هاي جزءخواني قرآن کريم در ميان مساجد سطح شهر تهران را برگزار مي‌کند، به بيان فعاليت‌هاي مسجد در طول ماه مبارک رمضان و عملکرد چندين ساله خود پرداخت.

حجت الاسلام حسيني در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، با اشاره به اينکه مسجد جامع حسيني شادآباد در همه مناسبت‌هاي ملي و مذهبي شب و روز فعاليت دارد؛ گفت: در ماه مبارک رمضان که ماه نزول قران است، فعاليت هاي قراني مان شدت مي‌گيرد. مراسم جزءخواني، صبح‌ها پس از نماز صبح و مراسم جزءخواني پيش از ظهر براي بانوان و همچنين مراسم جزءخواني باشکوه بعد از نماز ظهر و عصر براي عموم مردم که تمرکز ما روي اين برنامه بود، با قوت برگزار شد.

قرآن، در متن فعاليت هاي مسجد قرار گيرد

امام جماعت مسجد جامع حسيني شادآباد اضافه کرد: در طول ماه مبارک رمضان از قاريان بين‌المللي و کشوري استفاده کرديم. در اين برنامه قراني، الحمدلله روزانه بالاي ۵۰۰ نفر شرکت کننده داشتيم و جوايز مختلفي از سفر کربلا و مشهد مقدس تا جوايز نقدي بسياري به صورت روزانه به منتخبين هديه داديم.

حسيني در ادامه علت علاقه شديد خود به قرآن کريم و فعاليت‌هاي قرآني را بيان کرد و گفت: من در خانواده قرآني بزرگ شدم. مرحوم پدرم بيش از هزار ختم قرآن انجام داده بود. وقتي طلبه شدم در حوزه علميه «مصلي صفدر خوان»، رئيس حوزه، مرحوم آيت الله مدرسي تلاوت بنده را شنيدند و بسيار استقبال کردند و در آن سال، سال ۱۳۴۵ يک پنج توماني سبز به بنده هديه دادند که سه ماه زندگي من را چرخاند.

زماني که طلبه شدم با حضور در شهرهاي مختلف براي تبليغ، دريافتم که قرآن بسيار مهجور است و بنا بر فرمايش رسول الله(ص): «فَإِذَا الْتَبَسَتْ عَلَيْكُمُ الْفِتَنُ كَقِطَعِ اللَّيْلِ الْمُظْلِمِ فَعَلَيْكُمْ بِالْقُرْآنِ فَإِنَّهُ شَافِعٌ مُشَفَّعٌ وَ مَاحِلٌ مُصَدَّقٌ‏ وَ مَنْ جَعَلَهُ أَمَامَهُ قَادَهُ إِلَى الْجَنَّةِ وَ مَنْ جَعَلَهُ خَلْفَهُ سَاقَهُ إِلَى النَّارِ وَ هُوَ الدَّلِيلُ يَدُلُّ عَلَى خَيْرِ سَبِيلٍ» به تبليغ قرآن رو آوردم و هرکجا که فعاليتي انجام دادم، سعي کردم تا قران را در متن فعاليت‌ها بياورم.

قرآن، در متن فعاليت هاي مسجد قرار گيرد

وي در ادامه تصريح کرد: من معتقدم که بالاترين ثواب در بين تمام ادعيه و زيارات و مناجات‌ها، براي قرآن است. زماني که در دوران طلبگي به قم مشرف مي‌شديم، به‌جاي زيارت نامه، براي حضرت معصومه(س)، قرآن مي‌خوانديم و ثوابش را به حضرت هديه مي‌کرديم. البته از سخن بنده سوءاستفاده نشود که بعضي تصور کنند، دعا و ادعيه جايگاهي ندارد. خوشبختانه شيعه، يک غنايي به واسطه ادعيه دارد که فرق ديگر اسلامي ندارند. به عنوان مثال دعاي عرفه امام حسين(ع) و يا دعاي جوشن کبير، اقيانوسي از خداشناسي و توحيد و معاد و نبوت است و از افتخارات شيعه است. اما همه اين‌ها در جاي خودش محفوظ، اما هيچکدام به قرآن کريم نمي‌رسد.

تعداد بازديد:180 آخرين تغييرات:96/04/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر