دوشنبه 1 مرداد 1397 - 10 ذي القعده 1439 - 23 ژولاي 2018
صفحه اصلي/مقالات

مشت‌های گره کرده کارکنان تبلیغات اسلامی استان سمنان مهمان روز قدس شد

همه براي قدس شريف آمدند؛

مشت‌هاي گره کرده کارکنان تبليغات اسلامي استان سمنان مهمان روز قدس شد

حماسه حضور کارکنان تبليغات اسلامي روزه‌دار استان سمنان در راهپيمايي روز قدس، روز اعلام انزجار آزاديخواهان جهان از اقدامات تروريستي صهيونيسم جهاني بار ديگر باشکوه و استوار رقم خورد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، کارکنان تبليغات اسلامي دوشادوش ديگر مردم استان سمنان در آخرين جمعه ماه رمضان يک‌بار ديگر به نداي امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامي‌شان لبيک گفته و با حضور در راهپيمايي روز قدس، مشت محکمي بر دهان بدخواهان اسلام ناب محمدي و ظالمان دنياي غرب و صهيونيسم زدند تا نشان دهند همچنان قدس، مسئله اصلي مسلمانان است.

راهپيمايي روز قدس در جاي‌جاي ديار قومس از ساعت ۱۱ صبح در برخي روستاها و از ساعت ۱۱:۳۰ در مراکز شهرستان‌هاي هشت‌گانه استان سمنان، با حضور پرشور مردم متدين، خداجو و روزه‌دار در حالي آغازشده که خبرها حاکي از حضور گسترده مردم در همان دقايق نخست است هرچند به جمعيت حاضر در راهپيمايي به‌طور لحظه‌اي افزوده مي‌شود.

روز قدس زمان عده اخوت با مظلومان فلسطين در برابر ظالمان صهيونيست است روز قدس روزي است که همه مردم استان سمنان از شرقي‌ترين بخش يعني کالپوش ميامي تا غربي‌ترين شهر يعني ايوان کي، هم‌زمان با ۹۰۰شهر کشور و بيش از ۴۰کشور جهان يک هدف مشترک دارند و آن‌هم‌ريشه‌کني ظلم و جور برعليه مردم مظلوم مسلمان و با اين حضور چشم‌گير بي‌راه نيست که بگوييم اين ملت بهترين مردم هستند.

مشت‌هاي گره‌کرده مردم سمنان ماندگار شد

مردم سمنان مانند مردم ساير نقاط کشور و جهان ‌هم‌زمان با روز قدس، در حمايت از مردم مظلوم اين کشور راهپيمايي‌شان را از ميدان امام رضا(ع) به سمت ميعدگاه نماز جمعه و از ساعت ۱۱ آغاز کرده‌اند، حضور پرشور مردمي باعث شده تا خيابان‌هاي منتهي به ميدان امام رضا(ع) نيز توسط عوامل انتظامي مسدود شده و مردم با قرار دادن خودروهايشان در خيابان‌هاي مجاور مجبور به پياده‌روي قسمت نسبتاً طولاني از خيابان امام رضا(ع) هستند که اين از حضور پرشور مردم خبر مي‌دهد. جمعيت هم‌اکنون به سمت مصلاي امام خميني(ره) درحرکت است.

رئيس تبليغات اسلامي استان سمنان در حاشيه اين راهپيمايي ضمن يادآوري برگزاري راهپيمايي روز قدس در ۶۵ نقطه استان، گفت: اين راهپيمايي هشت شهرستان و ۲۱ نقطه شهري و بخش‌هاي مختلف روستايي با حضور گسترده مردم متدين و خداجوي ديار قومس، آغازشده است.

 

حجت‌الاسلام غلام رضا زاهدي بيان کرد: ما مردم استان سمنان با حضور خود در راهپيمايي روز قدس بار ديگر به دنيا نشان خواهيم داد که امت اسلامي يک ملت واحد بدون مرز جغرافيايي است که عليه ظلم و ستم و استبداد ساکت نخواهد نشست.

روز قدس ابتکار امام راحل(ره) است

استاندار سمنان نيز پيش از آغاز راهپيمايي روز قدس با حضور در خيابان امام رضا(ع) سمنان تأکيد کرد: قدس، ابتکار شيرين امام خميني(ره) درزماني بود که هنوز شش ماه هم از انقلاب اسلامي ما نگذشته بود مردم ما دو ماهي از رفراندوم ۱۲فروردين فاصله گرفته بودند و وقتي امام خميني(ره) در تيرماه۵۸ پيام تاريخي‌شان را صادر کردند، روز قدس به مسئله اصلي ملت مسلمان ايران اسلامي بدل شد.

محمدرضا خباز بيان کرد: قريب به چهار دهه از آن روزهاي تاريخي مي‌گذرد برخي معتقد بودند ملت ما باوجود فشارها از روز قدس کوتاه خواهد آمد و اين روزبه تاريخ مي‌پيوندد اما مردم ما نشان دادند در دوران دفاع مقدس نيز راهپيمايي روز قدس را حتي در جبهه‌ها برگزار مي‌کنند لذا امروز اين راهپيمايي در ده‌ها کشور دنيا برگزار مي‌شود.

وي افزود: روز قدس نه‌تنها لغو نشد بلکه ازلحاظ مثبت به تاريخ پيوست يعني جاودانه شد و امروز هر کس درباره احقاق حق سخن مي‌گويد به مقوله فلسطين نيز اشاراتي خواهد داشت و اين نشان‌دهنده بعد جهاني و معنوي روز قدس و تأثير دم مسيحايي امام خميني(ره) است.

قدس نماد ايستادگي است

مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان نيز در ميان جمعيت انبوه مشارکت‌کنندگان در راهپيمايي روز قدس، گفت: قدس هم‌ريشه در قرآن دارد و هم در فرهنگ اسلامي و ديني لذا اينجاست که خداي متعال در قرآن کريم وقتي به معراج پيامبر(ص) اشاره مي‌کند، از مسجدالاقصي نام مي‌برد. ليکن اهميت قدس براي ما چيزي فراتر از يک راهپيمايي ساده است.

حجت‌الاسلام علي شکري بابيان اينکه روز قدس ابتکار بي‌بديل امام راحل(ره) بود که امروز جهاني شده است، تأکيد کرد: امام (ره)، آرمان فلسطين را به يک ارزش اسلامي بدل ساختند تا جايي که امروز کشورهاي دنيا شاهد برگزاري اين مراسم معنوي هستند که به نمادي از برائت مشرکان بدل شده است.

وي افزود: روز قدس پرچمي است که متعهدان به اسلام ناب محمدي، آزادي و ايمان را گرد هم جمع مي‌کند تا در يک هدف مشترک يعني فرياد خشم بر سر ظالمان ‌هم‌نوا شوند.

شاهرود حماسه باران شد

مردم شاهرود نيز از ساعت ۱۱:۱۵ راهپيمايي خود را از خيابان تهران مقابل راهنمايي و رانندگي به سمت مصلاي نماز جمعه در جنب گلزار شهدا آغاز و تا مصلاي جديدالتأسيس اين شهر ادامه دادند جمعيت حاضر در اين راهپيمايي به گونه بود که خيابان‌هاي منتهي به خيابان تهران نيز دچار ترافيکي سنگين شدند و مردم از ابتداي خيابان کمربندي با پاي پياده خود را به مرکز تجمع رسانند تا در اين آئين معنوي شريک باشند.

رئيس تبليغات اسلامي شاهرود در حاشيه اين حماسه ضمن پرشور خواندن حضور مردم، گفت: مردم ولايتمدار شاهرود بار ديگر با حضور در راهپيمايي روز قدس، حماسه آفريدند تا نشان دهند هميشه همپاي مردم مظلوم فلسطين هستند.

حجت‌الاسلام حميد عبدالهيان بيان کرد: نکته قابل‌توجه در اين مراسم همان‌طور که در نگاه نخست نيز ديده مي‌شود، حضور پرشور مردم به‌خصوص جوانان است، امروز جوانان در صفوف راهپيمايي هستند که بعضاً در زمان حيات مبتکر آن حضور هم نداشتند، اين براي ما بسيار ارزشمند است که مي‌بينيم جواناني که شايد سنشان به دهه ۶۰ نيز نرسد در صف نخست راهپيمايي حضور يافته و فرياد انزجار خود را بر سر جهان خواران و خون‌خواران و حاميان آن‌ها مي‌کشند.

مردم دامغان حماسه آفريدند

مردم دامغان نيز مانند ديگر نقاط استان سمنان راهپيمايي خود را در واپسين آدينه ماه رمضان در حالي آغاز کردند که حضور مردم از جاي‌جاي اين شهرستان کهن، ستودني است، راهپيمايي روز قدس در دامغان ساعت ۱۱:۳۰ از ميدان شهدا به سمت مصلاي نماز جمعه آغازشده و حضور پرشور مردم تا حدي بود که خيابان‌هاي منتهي به مصلا نيز باتدبير فرماندهي انتظامي شهرستان مسدود شدند.

 

رئيس تبليغات اسلامي دامغان در اين مراسم ضمن بيان اينکه قدس بهترين فرصت براي اين نکته است که به مردم فلسطين بگوييم مسلمانان در کنار شما هستند، گفت: روز قدس زماني براي برائت از کافراني است که با جناياتشان نام بشريت را نيز لگدمال کرده‌اند و هيچ‌چيز از رحم و شفقت برجاي نگذاشته‌اند.

حجت‌الاسلام حسين صبوري تأکيد کرد: امروز در برهه‌اي حساس از تاريخ سياسي ايران اسلامي و منطقه هستيم از يک‌سو عده‌اي به نام اسلام جناياتي را رقم مي‌زنند که نام بردن از آن‌ها باعث انزجار مي‌شود که اين امر متأسفانه با سکوت برخي کشورهاي مدعي حقوق بشر و حمايت برخي کشورهاي ديگر مانند آمريکا و عربستان‌ همراه است و از سوي ديگر تهديدات مکرر تکفيري‌ها باعث شده تا ملت ايران اسلامي روز قدس سال جاري را به نحو پرشکوهي برگزار کنند.

گرمسار، سرخه و آردان غرق در شور و حماسه

مردم گرمسار راهپيمايي روز قدس خود را ساعت۱۱ از گلزار شهدا به سمت مسجد جامع و مردم آردان نيز از ساعت ۱۱:۳۰ از مسجد صاحب‌الزمان(عج) به سمت مصلاي نماز جمعه آغاز کرده‌اند از اين دو شهرستان‌ همسايه خبر مي‌رسد حضور مردم پرشورتر از هميشه است. همچنين راهپيمايي روز قدس در سرخه از ميدان ولي‌عصر(عج) به سمت مصلاي نماز جمعه آغازشده و مردم اين شهرستان‌ها از راه‌هاي دور و نزديک خود را به محل برگزاري اين مراسم نزديک مي‌سازند.

حجت‌الاسلام سيد علي‌اصغر تقوي رئيس تبليغات اسلامي گرمسار نيز ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در راهپيمايي روز قدس، گفت: قدس نماد آزاديخواهي در برابر ايادي کفر است.

حجت‌الاسلام صادق بخشي رئيس تبليغات اسلامي سرخه نيز در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي ضمن تقدير از مردم شهرستان ابراز کرد: اينکه مردم ما با دهان روزه و در اين گرماي هوا ميسر چند کيلومتري راهپيمايي را طي مي‌کنند، نشان‌دهنده بصيرت اين مردم و همچنين هوشياري آن‌ها است که درست در چه زماني بايد درصحنه حضور يابند و در چه لحظاتي بايد همراهي‌شان با ولايت‌فقيه، مردم مسلمان فلسطين و... اعلام کنند که ازاين‌جهت خدا را شاکر هستيم.

مردم ميامي در قاب حماسه نشستند

راهپيمايي روز قدس در ۱۹ نقطه ميامي نيز باشکوه خاصي برگزار شد، مراسم محوري اين راهپيمايي با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم هم‌زمان با ساعت۱۱:۳۰ واپسين جمعه ماه رمضان از ميدان بسيج تا مسجد جامع شهر ميامي آغاز و همچنين به جمعيت مردم در اين آئين افزوده مي‌شد.

رئيس تبليغات اسلامي ميامي درباره اين مراسم گفت: روز جهاني قدس محور وحدت امت اسلامي و روز تحقق حاکميت اسلام و يک فرصت مناسب براي اعلام موضع در برابر دشمنان اسلام و به‌ويژه فلسطين اشغالي و قدس شريف محسوب مي‌شود.

حجت‌الاسلام مجيد بخشي همچنين افزود: حماسه سازي ويژگي بارز مردم ميامي است مردمي که از دورترين روستاهاي بخش‌هاي محروم تا بزرگ‌ترين آن‌ها هميشه در صف نخست مشارکت در بزنگاه‌هاي تاريخ معاصر ايران اسلامي بودند از انتخابات تا راهپيمايي، مردم ميامي هميشه حماسه سازي را با حضورشان معنا کردند که اين بار نيز حماسه حضور در بين مردم اين شرقي‌ترين شهرستان استان سمنان، رقم خورد.

اين مراسم در جاي‌جاي استان با سخنراني مقامات و چهره‌هايي مانند حجت‌الاسلام محمدرضا تويسرکاني نماينده ولي‌فقيه در سازمان بسيج مستضعفان، سيد حسن حسيني عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، حسن پيرچه مسئول دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان سمنان، حجت‌الاسلام حسينيان امام‌جمعه دامغان، احمد همتي نماينده مردم سمنان، سرخه و مهدي‌شهر در مجلس، اسحاق موحديان جانشين فرماندهي سپاه قائم آل محمد استان سمنان و... ادامه داشت.

تعداد بازديد:187 آخرين تغييرات:96/04/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر