چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 7 رمضان 1439 - 23 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بررسی وضعیت ۹۰ روستای میزبان «گاندو» در سیستان و بلوچستان

مدير کل محيط زيست سيستان و بلوچستان خبر داد:

بررسي وضعيت ۹۰ روستاي ميزبان «گاندو» در سيستان و بلوچستان

زاهدان - مدير کل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان گفت: پيش نويس طرح ساماندهي ۹۰ روستاي ميزبان «گاندو» يا همان تمساح پوزه کوتاه تهيه شده است.

نيره پورملايي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: پيش نويس طرح بررسي و ساماندهي روستاهاي اطراف و درون منطقه حفاظت شده «گاندو» که به نام روستاهاي ميزبان شناخته مي شوند، پس از تهيه و ارائه با همکاري و هم فکري دستگاه هاي ذيربط مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وي افزود: در اين جلسه موضوعات متنوعي در خصوص ساماندهي روستاهاي ميزبان، مطرح و بر اساس مصوبات جلسه در دستور کار قرار گرفت که آن از جمله مي توان به مواردي از قبيل، تهيه طرح جامع و پايدار آب آشاميدني اين روستاها، تسهيل و ترکيب نمودن مجوزهاي بوم گردي و صنايع دستي، تهيه اطلس گردشگري منطقه، تهيه ونصب تابلوهاي هشدار دهنده و راهنما و آموزش جوامع محلي اشاره کرد.

مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در جلسه طرح ساماندهي روستاهاي ميزبان «گاندو» فرمانداران شهرستان هاي چابهار و سرباز، مديران کل دفتر امور روستايي استانداري، اداره کل ميراث فرهنگي و گردشگري، جهاد کشاورزي و نمايندگان ساير دستگاه هاي اجرايي حضور داشتند.

تعداد بازديد:161 آخرين تغييرات:96/04/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر