چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/قرآن

توصیه معلم قرآن «مصطفی کاوندی» به والدین جوان

توصيه معلم قرآن «مصطفي کاوندي» به والدين جوان

گروه جلسات و محافل: جلسه قرآن مصطفي کاوندي، قاري و مدرس قرآن در هيئت نوحه‌خوان‌هاي زنجاني‌هاي مقيم تهران برگزار شد، جلسه‌اي که بيشتر اعضايش، بزرگسالان و کهنسالان هستند، اما همگي يک آرزو دارند که فرزندان و نوادگانشان نيز پاي رحل قرآن بنشينند.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، جلسه قرآن مصطفي کاوندي، قاري و مدرس قرآن کريم و از شاگردان محمدرضا ابوالقاسمي، امروز صبح، ۱۶ تيرماه، از ساعت ۷:۳۰ الي ۹ در هيئت نوحه‌خوان‌هاي زنجاني‌هاي مقيم تهران برگزار شد.

جلسه قرآني 15 ساله با حضور قرآن آموزي 99 ساله+عکس

در اين جلسه، اعضا به ترتيب آياتي از ادامه درس جلسه را به شيوه ترتيل و تحقيق تلاوت کردند و کاوندي، نکات تجويدي و روان‌خواني آنها را متذکر مي‌شد. نکته جالب توجه در اين جلسه اين بود که، افراد مسن جلسه که توانايي تلاوت قرآن نداشتند، از جمله آنها عضو ۹۹ ساله اين هيئت، فقط حمد و سوره را تلاوت مي‌کردند تا ثوابي از اين جلسه قرآن برده باشند.

همچنين، اعضاي جلسه، قبل از نشستن پاي رحل قرآن، در انتهاي فضاي حسينيه، صبحانه صرف مي‌کردند و سپس به حلقه قرآني ملحق مي‌شدند.

در پايان اين جلسه نيز، هر هفته يکي از اعضاي جلسه(حاج آقا قناد) به بيان نکات تفسيري آيات تلاوت شده مي‌پردازد.

جلسه قرآني 15 ساله با حضور قرآن آموزي 99 ساله+عکس

مصطفي کاوندي از هشت سالگي در جلسات پدرش که سال‌ها در تهران جلسه‌داري کرده است، شرکت مي‌کرد و سپس در جلسات ديگر از جمله جلسه قرآن محمدرضا ابوالقاسمي و سيدمحسن خدام‌حسيني، از پيشکسوتان قرآني کشور شرکت کرده است و هم اکنون ۱۵ سال است که در هيئت نوحه‌خوان‌هاي زنجاني‌هاي مقيم تهران واقع در خيابان جمهوري اسلامي، خيابان شيخ هادي، کوچه ارشاد، جلسه‌داري مي‌کند.

هيئت زنجاني‌ها متشکل از دو هيئت است، يکي زينبيه و يکي نوحه‌خوان‌ها که برخي مراسم به صورت جداگانه در آن برگزار مي‌شود و برخي مراسم ادغام مي‌شود.

جلسه قرآني 15 ساله با حضور قرآن آموزي 99 ساله+عکس

اين قاري و مدرس قرآن کريم در پايان جلسه، توصيه‌اي به پدر و مادرها کرد و گفت: فرزندانتان را مثل والدين قديم به جلسات قرآن بياوريد و با تشويق و جايزه و هرچه کودک دوست دارد، در مسير قرآن قرار دهيد. زماني که بچه‌ها در اين مسير قرار گيرند و ميدان را ببينند، ديگر نمي‌توانند جلسه قرآن را ترک کنند.

کاوندي همچنين توصيه کرد تا جوايز در حد امکان نقدي نباشد؛ چرا که ماندگار نيست و خرج مي‌شود. جوايز متشکل از لوازم ورزشي و لوازم التحرير باشد تا ماندگار شود.

تعداد بازديد:264 آخرين تغييرات:96/04/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر