چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سردار سلیمانی از بزرگترین استراتژیست های نظامی جهان معاصر است

بعيدي نژاد:

سردار سليماني از بزرگترين استراتژيست هاي نظامي جهان معاصر است

سفير کشورمان در لندن گفت: سردار سليماني با ابتکارات و شيوه هاي نوين نظامي خود نشان داد که با در نظر گرفتن عاليترين استانداردهاي جهاني او بي ترديد از بزرگترين استراتژيست نظامي جهان معاصر است.

 

به گزارش خبرگزاري مهر، حميد بعيدي نژاد سفير کشورمان در لندن طي مطلبي در کانال تلگرامي خود به موضوع آزادسازي موصل پرداخت.

متن اين مطلب به شرح زير است:

آزاد سازي موصل نه فقط بمعناي بزرگترين شکست داعش در سه سال اخير مي باشد بلکه نشان از يک تحول اساسي در صحنه جنگ عراق و سوريه عليه داعش مي باشد. در اين تحول بزرگ نقش سردار قاسم سليماني بي شک نقشي بي بديل بوده است. اين سردار بزرگ با ابتکارات، خلاقيتها و نگاهي نو در اتخاذ استراتژي نوين نظامي در صحنه هاي نبرد عراق و سوريه، مسير جنگ عليه داعش را چنان تغيير داد تا امروز دنيا بتواند شاهد ظهور آثار پيروزيهاي بزرگ ارتش عراق و سوريه در جنگ با داعش باشد.

سردار سليماني وقتي به درخواست دولت عراق مسؤليت مستشاري نظامي براي ارتش عراق را بعهده گرفته و به صحنه ي نبرد عراق وارد شدند که بغداد در شصت کيلومتري مناطق تحت اشغال قرار داشت و داعش تصرف پايتخت عراق را دور از انتظار نمي ديد. سامرا، حتي کاظمين و مناطق اطراف همه نا امن بودند و ناامني هاي مداوم اين شهرهاي مذهبي و حرمين شريفين در آنها را در تيررس مداوم درگيريهاي نظامي قرار داده بود. در جبهه سوريه نيز داعش اشغال مناطق بسياري را تکميل کرده بود و شهر بزرگي نمانده بود که يا در اشغال قرار داشت يا نيروهاي مستقر در نواحي اطراف شهرها، آنها را در تيررس مداوم حملات نظامي قرار مي داد.

اين درگيريهاي نظامي، باعث ايجاد يکي از بزرگترين تراژديهاي انساني در عراق و سوريه گرديد که در اثر آن صدها هزار نفر از انسانهاي بيگناه کشته و زخمي شده و ميليونها نفر از مردم بيگناه نيز آواره بيابانها، پناهگاهها و سرزمينهاي بيگانه شدند.

به لطف تغييرات اساسي نظامي بر روي زمين که فرماندهي موثر سردار سليماني نقشي تعيين کننده در تغيير شرايط داشت امروز بعد از سه سال نبرد در عراق و سوريه، روند جنگ تغيير اساسي يافته است که پيروزيهاي امروز ارتش عراق و سوريه گواه آنست. در عراق براي اولين بار نيروهاي مردمي توانستند به مرز سوريه برسند و اينک جبهه ي ديرالزور و منطقه ميادين در مجاورت آن در شرق سوريه يکي از مهمترين و تعيين کننده ترين صحنه هايي است که بعلت پيوستگي استقرار داعش در عراق و سوريه ميتواند سرنوشت جنگ سوريه را تعيين نمايد. امروز نه تنها داعش در مسير کامل شکست قرار دارد بلکه کل شرايط سياسي و جغرافياي سياسي منطقه در نقطه ي عطف و تحول اساسي قرار گرفته است.

در شرايطي که جنگ عراق و سوريه صحنه حضور بزرگترين و با تجربه ترين فرماندهان ارتشهاي بزرگ جهان از آمريکا و روسيه گرفته تا برخي از کشورهاي منطقه مي باشد، سردار سليماني با ابتکارات و شيوه هاي نوين نظامي خود نشان داد که با در نظر گرفتن عاليترين استانداردهاي جهاني او بي ترديد از بزرگترين استراتژيست نظامي جهان معاصر مي باشد. آرزوي سلامتي و توفيقات مداوم ايشان را از حضرت باريتعالي خواستاريم.

تعداد بازديد:168 آخرين تغييرات:96/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر