چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

خرید اینترنت از مرداد نامحدود می شود/ توقف فروش اینترنت حجمی

وزير ارتباطات به مهر خبر داد؛

خريد اينترنت از مرداد نامحدود مي شود/ توقف فروش اينترنت حجمي

وزير ارتباطات گفت: به دليل افزايش ميزان استفاده کاربران از اينترنت، فروش حجمي اينترنت متوقف مي شود و کاربران مي توانند با خريد اشتراک ثابت هر ميزان که بخواهند از حجم اينترنت مصرف کنند.

محمود واعظي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تصميم براي توقف فروش اينترنت به صورت دانلود حجمي گفت: اين تصميم براي فروش اينترنت ثابت ADSL و اينترنت ثابت TD LTE در نظر گرفته شده است.

وي توضيح داد: با توجه به افزايش ميزان سرعت دسترسي به اينترنت از طريق موبايل، اپراتورهاي موبايل روشهاي مختلفي را براي کاربران درنظر گرفته اند که به کاربر اين امکان را مي دهد تا با پرداخت يک مبلغ ثابت به صورت قرارداد، ماهانه و سالانه هر ميزان اينترنت که بخواهد استفاده کند. هم اکنون کاربران موبايل مي توانند با پرداخت مبلغ اشتراک، براي مثال هر تعداد فيلم که خواستند تماشا کنند. اما اين موضوع هنوز براي اپراتورهاي اينترنت ثابت اتفاق نيافتاده است.

وزير ارتباطات با بيان اينکه به دنبال اين هستيم که اين اتفاق در اينترنت ثابت نيز بيافتد، گفت: با توجه به جدي شدن بحث استفاده از سايتهاي ويدئويي و محتواي چندرسانه اي در کشور، اينترنت حجمي ديگر کاربردي نبوده و به سرعت به اتمام مي رسد و کاربران فکر مي کنند که حجم خوري و گيگ خوري اتفاق افتاده است.

واعظي ادامه داد: اما ما معتقديم که حجم خوري اينترنت وجود ندارد. چرا که در گذشته سرعت دسترسي به ديتا، کند بود و به همين دليل يک ويدئو با سرعت پايين دانلود مي شد اما هم اکنون کاربران ويدئو را به صورت آنلاين مي بينيد و متوجه ميزان مصرف حجم اينترنت نمي شوند.

وزير ارتباطات خاطرنشان کرد: به همين دليل درصدد تغيير سياست فروش اينترنت هستيم. اپراتورهاي موبايل را تشويق کرديم که سياست گذشته خود را ادامه دهند و با شرکتهاي حوزه محتوا در حال قرارداد هستند تا ترافيک بر بستر شبکه ملي اطلاعات با سرعت و کيفيت بالا و باقيمت مناسب به کاربران ارائه شود. در همين حال براي تدوين دستورالعمل توقف فروش حجمي اينترنت ثابت نيز کميته اي در سازمان تنظيم مقررات ارتباطات تشکيل شده است که در حال بررسي موضوع است.

وي افزود: بايد اپراتورهاي اينترنتي متقاعد شوند که به جاي فروش حجمي اينترنت، به کاربران اشتراک ثابت و اينترنت نامحدود بدهند تا کاربران مجبور نباشند در طول ماه چند بار گيگ اينترنت خريداري کنند.

واعظي تصريح کرد: اين تصميم در راستاي افزايش استفاده نامحدود حجم اينترنت از شبکه ملي اطلاعات صورت گرفته است تا با تسهيلات تعرفه اي مردم بتوانند از سايتهاي داخلي با سرعت و کيفيت و تعرفه مناسب استفاده کنند. قرار است اين دستورالعمل مردادماه به کميسيون تنظيم مقررات ارائه و مطرح شود.

تعداد بازديد:248 آخرين تغييرات:96/04/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر