دوشنبه 1 مرداد 1397 - 10 ذي القعده 1439 - 23 ژولاي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزایش ۱۴۰ درصدی صادرات ریلی از زاهدان به کویته

مدير عامل راه آهن جنوب شرق خبر داد:

افزايش ۱۴۰ درصدي صادرات ريلي از زاهدان به کويته

زاهدان - مديرکل راه آهن جنوب شرق گفت: صادرات کالا از طريق خط ريلي زاهدان به کويته پاکستان در سه ماهه اول سال ۹۶ نسبت به سال گذشته ۱۴۰ درصد رشد داشته است

مجيد ارجوني در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در سه ماهه اول سال جاري هشت هزار و ۷۱۷ تن کالا از طريق اين خط ريلي به پاکستان صادر شد که نسبت به سه هزار و ۶۳۴ تن سال قبل از آن، رشد ۱۴۰ درصدي را نشان مي دهد.

وي افزود: همچنين ميزان واردات کالا از پاکستان به ايران از طريق اين خط ريلي از چهار هزار و ۱۶۳ تن سال ۹۵ با رشد ۳۲ درصدي به پنج هزار و ۴۹۷ تن در سه ماهه اول سال ۹۶ رسيده است.

وي ادامه داد: در مجموع ميزان ترانزيت کالا در اين مسير از هزار و ۹۵۵ تن سال ۹۵ با رشد ۴۶ درصدي به دو هزار و ۸۵۲ تن در سه ماهه نخست سال جاري رسيده است

مديرکل راه آهن جنوب شرق گفت: عمده کالاهاي صادراتي توسط اين خط خط ريلي به پاکستان سيمان، قير، گوگرد و «فوتس اويل» بوده است.

وي با اشاره به اينکه عمده کالاي ترانزيتي در اين خط ريلي گوگرد خام بوده، خاطر نشان کرد: همچنين عمده کالاي وارداتي در اين مسير نيز شامل برنج خوراکي بوده است.

وي تصريح کرد: ميزان تناژ بارگيري سه ماهه نخست سال ۹۵ ، ۱۷ هزار و ۲۹۵ تن بوده که با بارگيري ۲۲ هزار و ۸۱۴ تن در سال جاري به رشد ۳۲ درصدي رسيده است.

تعداد بازديد:163 آخرين تغييرات:96/04/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر