یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

برگزاری دو دیدار دوستانه تیم ملی والیبال با ترکیه

برگزاري دو ديدار دوستانه تيم ملي واليبال با ترکيه

سرپرست تيم ملي واليبال گفت: فدراسيون واليبال ترکيه از تيم ملي ايران براي برگزاري دو ديدار دوستانه دعوت کرده است و ملي پوشان دهم مردادماه راهي اين کشور مي شوند.

سرپرست تيم ملي واليبال گفت: فدراسيون واليبال ترکيه از تيم ملي ايران براي برگزاري دو ديدار دوستانه دعوت کرده است و ملي پوشان دهم مردادماه راهي اين کشور مي شوند.

به گزارش خبرگزاري مهر، اميرخوش خبر با بيان اين مطلب افزود: تيم ملي واليبال ايران از سوي سه کشور ترکيه، بلغارستان و تونس براي برگزاري اردوي تدارکاتي و ديدار دوستانه و تدارکاتي دعوت شده است.

وي با بيان اينکه سرمربي تيم ملي با دعوت ترکيه موافقت کرده است، گفت: بر اين اساس ملي پوشان کشورمان قبل از اعزام به اردبيل و حضور در رقابتهاي انتخابي جهان اين شهر، راهي شهر استانبول ترکيه مي شوند.

سرپرست تيم ملي واليبال مدت سفر اين تيم را چهار روز عنوان کرد و گفت: تيم ملي دهم تا سيزدهم مردادماه به ترکيه سفر مي کند و در اين مدت علاوه بر پيگيري تمرينات، دو ديدار دوستانه نيز با تيم ملي ترکيه برگزار خواهد کرد.

وي در پاسخ به اين سوال که چرا سرمربي تيم ملي دعوت کشورهاي بلغارستان و تونس را نپذيرفت، گفت: ترکيه از نظر فاصله تا ايران و شرايط آب و هوايي و جغرافيايي به شهر اردبيل ميزبان مسابقات انتخابي جهان نزديکتر است و از سوي ديگر ايگور کولاکوويچ نمي خواهد شاگردانش در سفرهاي طولاني خسته شوند.

نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان جهان ۱۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۹ شهريور تا ۸ مهرماه ۱۳۹۷) با حضور ۲۴ تيم به ميزباني دو کشور ايتاليا و بلغارستان برگزار مي‌شود.

مرحله دوم يا نهايي مسابقات واليبال انتخابي مردان جهان در قاره آسيا در دو گروه به صورت گروهي برگزار مي‌شود که گروه (A) به ميزباني جمهوري اسلامي ايران و گروه (B) به ميزباني استراليا مسابقات خود را پيگيري خواهند کرد و از هر گروه دو تيم برتر سهميه جهاني مي‌گيرند.

رقابت‌هاي ايران به ميزباني شهر اردبيل از ۱۹ تا ۲۳ مردادماه با ۱۰ ديدار پيگيري خواهد شد و در نهايت دو تيم از بين تيم‌هاي ايران، چين، کره‌جنوبي، قطر و قزاقستان سهميه حضور در مسابقات جهاني سال ۲۰۱۸ را به دست خواهند آورد.

تيم ملي واليبال ايران در روز نخست اين رقابتها استراحت دارد و در چهار روز بعدي به ترتيب به مصاف کره جنوبي، چين، قزاقستان و قطر مي رود.

 
تعداد بازديد:279 آخرين تغييرات:96/04/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر