چهارشنبه 27 تير 1397 - 5 ذي القعده 1439 - 18 ژولاي 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

فرمانده انتظامی کشور مطرح کرد:

فرمانده انتظامي کشور مطرح کرد:

فرمانده انتظامي کشور از آمادگي کامل ناجا براي پذيرش زائران اربعين حسيني در مرز خسروي خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسين اشتري امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران پس از بازديد از پايانه مرزي خسروي گفت: هدف ما از سرف به استان کرمانشاه در درجه اول سرکشي از پاسگاه‌هاي مرزي و همچني پايانه مرزي خسروي است.

وي افزود:  خوشبختانه همکاران بنده آمادگي لازم را در مرز خسروي براي پذيرش زائرين عزيز عتبات عاليات دارند. همچنين طي بازديد از پاسگاههاي مرزي ديديم که عزيزان مرزباني ما آمادگي لازم را دارند.

اشتري تصريح کرد: با توجه به تعداد بالاي مشتاقان زيارت کربلاي معلي در ايام اربعين، تصميم گرفته شد مرز خسروي نيز به سه مرز اصلي زميني ايران براي تردد به کشور عراق اضافه شود.

وي از فراهم بودن تمامي امکانات و زيرساخت‌هاي لازم در پايانه مرزي خسروي خبر داد و گفت: مرزهاي غربي و شهرهاي مجاور آنها شرايط لازم را براي پذيرش زوار اربعين آماده کرده اند، نيروي انتظامي نيز آمادگي کامل براي پذيرش زوار در ايام محرم و اربعين را دارد.

اين مقام ارشد ناجا خاطرنشان کرد: مذاکراتي با طرف عراقي جهت تردد زائران صورت گرفته است که اميدواريم آنها نيز آمادگي لازم را براي امور مربوط به مراسم اربعين و پذيرش زوار داشته باشند.

سردار اشتري افزود: مردم ساکن در مسير عتبات عاليات از مشتاقان ابا عبدالله الحسين(ع) هستند، در سال هاي اخير نيز زير ساخت ها پيشرفت خوبي داشته اند و جاده و مکان هاي مناسبي در طول مسير ايجاد شده است.

وي با اشاره به اينکه تلاش ها بر اين است که تمام شرايط براي عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروي فراهم شود، يادآور شد: نيروي انتظامي، ارتش و سپاه آمادگي دفاع از مرزها را دارند.

فرمانده ناجا ادامه داد: ظرفيت ها در زمينه گيت ها بايد افزايش يابد، لذا مسئولان پايانه مرزي و فرمانداري بايد بستر مناسب را فراهم کنند، همچنين پليس مهاجرت و اتباع ناجا نيز خدمات لازم به منظور ايجاد گيت هاي لازم و موقت را انجام خواهند داد.

سردار اشتري در پايان تاکيد کرد: شرايط امنيتي مناسب در کشور و جداره مرزها وجود دارد و هيچ نگراني امنيتي احساس نمي شود، با اين حال بايد هنگ ها و پاسگاه ها بيش از پيش تقويت شود. 
تعداد بازديد:270 آخرين تغييرات:96/04/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر