پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 7 شوال 1439 - 21 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

محرومیت بازیکنان استقلال بر اساس آیین نامه‌ای که تصویب نشده!

مهر در گزارشي بررسي کرد؛

محروميت بازيکنان استقلال بر اساس آيين نامه‌اي که تصويب نشده!

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در حالي سه بازيکن استقلال را محروم کرده است که اين بند انضباطي هنوز به صورت رسمي تصويب نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شوک بزرگي که کميته انضباطي در آستانه رقابت هاي ليگ برتر به باشگاه استقلال وارد کرد، محروميت سه بازيکن ملي پوش اميد اين تيم از همراهي آبي پوشان در هفته اول مسابقات ليگ برتر است. همراه نشدن اين سه بازيکن با تيم اميد منجر به اين شد تا کميته انضباطي اولين برخورد را با تيم هاي متخلف در اين زمينه با آبي پوشان انجام دهد. حکم موقت محروميت  اين سه بازيکن تا تاريخ ۹ مرداد در حالي صادر شد که استقلال در روز ۶ مرداد اولين بازي خود در ليگ برتر را پيش رو دارد و با اين حکم عملا اين سه بازيکن مجوز حضور در آن ميدان را پيدا نخواهند کرد.

پيگيري هاي خبرنگار مهر در اين خصوص حاکي از اين است که کميته انضباطي فدراسيون فوتبال بر اساس آيين نامه انضباطي جديد فدراسيون چنين برخوردي را با باشگاه استقلال داشته است؛  در حالي که اين آيين نامه تاکنون مصوب نشده و قائدتا نمي‌تواند قابليت اجرايي و استناد به آن را داشته باشد.

در ابتداي ليگ شانزدهم، تيم ملي فوتبال کشورمان طبق برنامه هاي از پيش اعلام شده، اردوي آماده سازي در ارمنستان را پيش رو داشت و از آنجايي که برخي از باشگاه ها و به خصوص باشگاه هايي که تعداد ملي پوشان شان بيشتر بود حاضر به همکاري با تيم ملي و قراردادن ملي پوشان خود در اختيار تيم ملي نشدند، فدراسيون فوتبال به منظور بالا نگرفتن دعوا خيلي سريع اردوي تدارکاتي تيم ملي در ارمنستان را لغو کرد.

اما اردوي آمادگي نيم فصل تيم ملي در امارات شرايط ديگري داشت. دعوا بين برانکو ايوانکوويچ سرمربي پرسپوليس و کارلوس کي روش علني شد و باشگاه پرسپوليس به صورت واضح همکاري اش با تيم ملي را بر هم زد تا به طور کلي اردوي تيم ملي در امارات کنسل شده و همه ملي پوشان به تهران برگردند. بعد از آن بود که کي روش در اقدامي احساسي روي نام ملي پوشان پرسپوليس (به صورت موقت) قلم قرمز کشيد و آنها را به اردوي بعدي تيم ملي دعوت نکرد.

دعوا بين پرسپوليس و تيم ملي باعث شد تا قانونگذاران در فدراسيون فوتبال به اين فکر افتند که با تصويب يک آيين نامه انضباطي داخلي، باشگاه ها را ملزم به همکاري با تيم هاي ملي کرده و براي باشگاه ها و بازيکنان متخلف جرائمي از جمله محروميت در نظر بگيرند.

اما نکته قابل توجه اين است که باد اين آيين نامه در حالي بعنوان اولين تيم استقلال را گرفت که هنوز تصويب نشده و عملا هنوز قابليت اجرايي شدن پيدا نکرده است. 

چنين به نظر مي رسد که فدراسيون فوتبال درست در سال جام جهاني قصد آن را دارد که چارچوب باشگاه هايي که ملي پوش دارند را در راستاي همکاري با تيم ملي کاملا ببندد و براي زهر چشم گرفتن از ديگر باشگاه هايي که سابقه ايستادن مقابل تيم ملي و حتي نشاندن حرفشان به کرسي مقابل تيم ملي داشتند، اولين برخورد با استقلال صورت گيرد. در حالي که باشگاه استقلال در همکاري با تيم هاي ملي خوش سابقه بوده و حتي در ديدار مقابل العين تاوان سنگيني براي همکاري با تيم ملي جوانان پرداخت کرد و ممانعت از حضور بازيکنانش در تيم هاي ملي، مسبوق به سابقه نبوده است.

تعداد بازديد:173 آخرين تغييرات:96/05/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر