شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

بیانیه وزارت خارجه روسیه در انتقاد از تحریم‌های جدید علیه ایران

بيانيه وزارت خارجه روسيه در انتقاد از تحريم‌هاي جديد عليه ايران

وزارت امور خارجه روسيه امروز يکشنبه با انتشار بيانيه اي ضمن اعلام پايبندي ايران به برجام از تحريم هاي آمريکا عليه تهران انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت خارجه روسيه امروز در بيانيه اي با اشاره به برگزاري کميسيون مشترک برجام در وين اعلام کرد: نشست کميسيون مشترک ايران و گروه ۱+۵ به مناسبت دومين سال برجام براي حل و فصل وضعيت پيرامون برنامه هسته اي ايران در وين برگزار شد و به بررسي روند اجراي تعهدات طرف هاي شرکت کننده مطابق اصول اقدام متقابل قيد شده در توافق اختصاص داشت.

بر اساس بيانيه وزارت خارجه روسيه، تمامي شرکت کنندگان در نشست کميسيون مشترک، تاييد کردند که ايران کاملا به تعهدات داوطلبانه در چارچوب برجام پايبند بوده و در سطح لازم با آژانس بين المللي انرژي اتمي همکاري مي کند و اين سازمان هم بارها اين رويکرد تهران را تاييد کرده است.

بر اساس اين بيانيه، طرف روسي برحمايت قاطعانه و بدون قيد و شرط از برجام تاکيد مي کند و براي اعمال تدابير لازم به منظور اجراي موثر توافقات همسو با منافع جامعه جهاني، آمادگي دارد.

وزارت خارجه روسيه با اشاره به نتايج برگزاري کميسيون مشترک برجام در وين، اعلام کرد: طرف روسي در اين نشست تاکيد کرد که اعمال تحريم هاي جديد در مورد ايران ناقض توافق تهران و ۱+۵ است.

تعداد بازديد:196 آخرين تغييرات:96/05/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر