شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/پزشكي

اورژانس تهران با موتورلانس های ژاپنی تجهیز می شود

با هدف عبور از ترافيک پايتخت؛

اورژانس تهران با موتورلانس هاي ژاپني تجهيز مي شود

قرار است براي اولين بار ۲۰۰ دستگاه موتورلانس وارداتي از کشور ژاپن، وارد ناوگان اورژانس تهران شود.

به گزارش خبرنگار مهر، يکي از مشکلات و چالش هاي پيش روي اورژانس کشور که البته در اين سال ها تا حدودي کم رنگ تر شده است، مسئله ترافيک در کلانشهرها به ويژه در پايتخت بوده است. بطوريکه آمبولانس ها بعضا اين مشکل را دارند که به راحتي امکان عبور از لا به لاي خودروهاي مانده در ترافيک را ندارند و در نتيجه ديرتر به محل ماموريت مي رسند.

در همين راستا، وزارت بهداشت تلاش کرده با اتخاذ تدابيري نسبت به رفع معضل ترافيک در ماموريت هاي اورژانس گام بردارد که ورود ۲۰۰ دستگاه موتورلانس مجهز، مي تواند اولين اقدام عملي باشد. زيرا، تا قبل از ورود اين موتورلانس ها، تعدادي موتور در اورژانس تهران بکار گرفته شده است که شرايط استاندارد آنها آنطور که بايد و شايد فراهم نبوده و تنها به برخي وسايل تجهيز شده اند.

اما، آنطور که دکتر عباس زارع نژاد مشاور وزير بهداشت به خبرنگار مهر، گفت؛ اين موتورلانس هاي ژاپني مجهز به تجهيزات پزشکي مدرن از جمله دستگاه شوک الکتريکي خودکار، دستگاه تنفس مصنوعي، تجهيزات کامل، احياي قلبي ريوي، دارو، پانسمان و ست زايمان هستند.

بر اساس آنچه مسئولان اورژانس کشور عنوان مي کنند، اين موتورلانس ها همراه با کارشناسان آموزش ديده به ماموريت اعزام مي‌شوند.

زارع نژاد عنوان داشت که اين تعداد موتورلانس براي اولين بار از کشور ژاپن وارد مي شود و به هيچ عنوان با موتورلانس هايي که در حال حاضر در اورژانس تهران وجود دارد، قابل قياس نيستند.

وي، هدف از ورود موتورلانس به ناوگان اورژانس تهران را، کاهش زمان ماموريت اورژانس براي رسيدن بالاي سر مصدوم و بيمار عنوان کرد و افزود: پرسنل اين موتورلانس ها کارهاي مقدماتي اوليه را به بيمار يا مصدوم ارائه مي دهند تا آمبولانس از راه برسد.

بر اساس اظهارات مسئولان اورژانس تهران، با ورود اين تعداد موتورلانس به ناوگان اورژانس پايتخت، زمان ماموريت ها حداقل ۵ دقيقه کاهش مي بايد و اين مسئله از اهميت زيادي در نجات جان مصدومان و بيماران برخوردار است.

قرار است اين موتورلانس هاي ژاپني امروز با حضور وزير بهداشت وارد ناوگان اورژانس تهران شود.

تعداد بازديد:175 آخرين تغييرات:96/05/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر