شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/قرآن

توفیق مؤانست و عامل بودن به فرامین قرآن در گرو قرائت روزانه

معتمدي تصريح کرد:

توفيق مؤانست و عامل بودن به فرامين قرآن در گرو قرائت روزانه

گروه مؤسسات قرآني مردم‌نهاد: رتبه نخست رشته حفظ قرآن سي و چهارمين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن گفت: انس با قرآن و ممارست در تلاوت قرآن و گنجاندن قرائت روزانه قرآن در برنامه‌ هر روز مي‌تواند، توفيق عامل بودن به دستورات قرآن و مؤانست با قرآن را بدهد.

 

موسي معتمدي، رتبه نخست رشته حفظ قرآن سي و چهارمين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن کريم در حاشيه آيين اختتاميه دوازدهمين جشنواره «طيبات» در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، در خصوص با قرآن‌ همراه شدن نسل جوان کشورمان، اظهار کرد: انس با قرآن و ممارست در تلاوت قرآن و گنجاندن قرائت روزانه قرآن در برنامه‌ هر روز مي‌تواند، توفيق عامل بودن به دستورات قرآن و مؤانست با قرآن را بدهد.
اين حافظ کل قرآن در خصوص نقش بانوان قرآني در تأثير زندگي ايراني ـ اسلامي و تربيت فرزندان قرآن، اضافه کرد: بانوان به ويژه مادران اصلي‌ترين نقش را در تربيت فرزندان دارند. همانطور که در دستورات دين اسلام و در روايات اهل‌بيت(ع) بارها و بارها بر اين موضوع تأکيد شده است اگر مادر خانواده قرآني باشد، فضاي خانه نيز قرآني مي‌شود.
وي بيان کرد: اگر فضاي خانه قرآني باشد، مقدمه بزرگي براي تربيت قرآني فرزند است و اگر مادران چامعه به سمت و سوي قرآن به ويژه حفظ قرآن بروند مي‌توان گفت، حداقل بيش از آقايان در زمينه ترويج قرآن در کشور مؤثر هستند که اين امر مقدمه انسان‌‌سازي و رشد و توانايي است.

تعداد بازديد:235 آخرين تغييرات:96/05/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر