شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

انیمیشن «قدم یازدهم» در گام های نخست تولید

انيميشن «قدم يازدهم» در گام هاي نخست توليد

 

انيميشن «قدم يازدهم» در گام هاي نخست توليد

خبرگزاري شبستان: پويانمايي «قدم يازدهم» به کارگرداني مريم کشکولي نيا و تهيه کنندگي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان پس از گذراندن مراحل پيش توليد، وارد مرحله ساخت و توليد شده است.

به گزارش خبرگزاري شبستان به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل کانون، اين اثر با الهام از کتابي به همين نام نوشته ي سوسن طاقديس مراحل پيش توليد، شامل فيلم نامه، استوري بورد، طراحي فضا و شخصيت را پشت سر گذاشته است.
به گفته ي کشکولي نيا، مخاطب اين اثر کودکان گروه سني «ب و ج» (7 تا 12 سال) هستند ولي ديدن اين اثر براي بزرگ سالان نيز خالي از لطف نخواهد بود.
کارگردان « قدم يازدهم» عنوان کرد: «قدم يازدهم به زبان ساده و با نگاهي طنز به مفاهيمي مانند اسارت، رهايي و آزادي مي پردازد و به طور غيرمستقيم کودک را به تجربه کردن و تلاش بيشتر تشويق مي کند. او ياد مي گيرد که گاهي با برداشتن يک گام بيش تر نتايج شگفت آوري به دست خواهد آورد.»
وي با توضيح مراحل پيش توليد اين اثر بيان کرد: «هم اينک عروسک هاي کات اوت و بک گراندها در حال ساخت اند و ما از مقوا و طلق و رنگ آميزي دستي بهره مي بريم و در آخر مرحله توليد و متحرک سازي را آغاز خواهيم کرد.»
بر همين اساس، اين اثر با تکنيک کات اوت زير دوربين در 7 دقيقه به سفارش
 اداره کل امور سينمايي و تئاتر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان توليد مي شود.
گفتني است، کشکولي نيا پيش از اين نيز پويانمايي «وقتي بچه بودم» را براي کانون ساخته بود.
 فيلمسازان اکشن هم به جريان عمومي سينما تن داده اند
 
خبرگزاري شبستان:
 کارگردان سريال «لژيونر» گفت: هنوز براي بسياري از هنرمندان سينما و تلويزيون ضرورتي به نام تحرک و ورزش در آثار نمايشي احساس نشده است.

تعداد بازديد:215 آخرين تغييرات:96/05/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر