شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ترامپ برای تهدید ایران دوره افتاد/هدف از سیگنال‌های دوگانه

رفتارشناسي ترامپ از نگاه رويترز؛

ترامپ براي تهديد ايران دوره افتاد/هدف از سيگنال‌هاي دوگانه

رئيس جمهور آمريکا در سيگنال هايي دوگانه که به گمان خودش رنگ و بوي تهديد دارد از سويي مي گويد مطمئن است ايران به برجام پايبند نمي ماند و از سوي ديگر تهديد مي کند اگر نماني چنين و چنان مي کنم!

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز، دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا ظاهرا براي تطميع افکار عمومي اين کشور و دلشاد کردن برخي متحدان منطقه اي، بار ديگر به گزافه گويي در باره ايران روي آورده و توافق هسته اي را دستاويزي براي به رخ کشيدن خلق و خوي قلدرمآبانه خود قرار داده است.

وي بعد از مصاحبه با «وال استريت ژورنال» که در آن با گوشه و کنايه تهديد کرده بود در گزارش ۳ ماهه آينده خود، پايبندي ايران به برجام را تاييد نمي کند؛ اين بار در جمع طرفداران خود در «يانگ استون» ايالت اوهايو، ادعا کرد اگر تهران به توافق با ۱+۵ پايبند نماند، با مشکلات بزرگي روبرو خواهد شد.

وي مدعي شد: اگر آن توافق با آنچه که قرار است همخواني داشته باشد، وفق نکند؛ مشکل خيلي خيلي بزرگي براي آنها (ايران) پيش خواهد آمد. اين چيزي است که مي توانم به شما بگويم. حرفم را باور کنيد!

ترامپ گزافه گويي هاي خود را اين گونه ادامه داد: فکر مي کرديد (به خاطر اين توافق) از آمريکا تشکر کرده و مي گفتند: ما واقعا شما را خيلي دوست داريم. در عوض جسورتر شدند که البته اين موضوع دوام چنداني نخواهد آورد.

آنگونه که از ظاهر امر بر مي آيد قصد رئيس جمهوري آمريکا از ارسال اين سيگنال هاي دوگانه آن است که از يک سو ادعاي عدم وفاداري ايران به برجام را مطرح کن و در نهايت وقتي تهران بهانه اي براي برهم زدن توافق به وي نداد، مدعي شود که از بيم تهديد هاي او به اين توافق پايبند مانده است- اقدامي که آشکارا رنگ و بوي سياه نمايي دارد.

تعداد بازديد:159 آخرين تغييرات:96/05/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر