شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزایش سن امید به زندگی در افراد هموفیلی

مدير عامل کانون هموفيلي ايران مطرح کرد؛

افزايش سن اميد به زندگي در افراد هموفيلي

مديرعامل کانون هموفيلي ايران، از افزايش سن اميد به زندگي در افراد هموفيلي خبر داد و گفت: سيماي درمان هموفيلي در جهان سرشار از اميد است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد قويدل با اشاره به برگزاري کنگره بين المللي ترمبوز و هموستاز در چهارمين روز از هفته هموفيلي، افزود: اين کنگره که هفتمين نشست علمي هموفيلي و ساير اختلالات انعقادي در کشور محسوب مي شود شامگاه چهارشنبه ۴ مرداد با حضور معاون اجتماعي وزارت بهداشت در سالن امام خميني (ره) دانشکده پزشکي دانشگاه شهيد بهشتي آغاز مي شود.

وي ادامه داد: امسال برگزاري اين کنگره بين المللي نتيجه همکاري دو تشکل علمي و اجتماعي است که در يک همکاري نزديک با اداره بيماري هاي خاص وزارت بهداشت برگزار مي شود.

قويدل افزود: تولد انجمن علمي جديدي در سطح ملي که بنيانگذاران آن پزشکان و اساتيد طراز اول حوزه هموفيلي و ترمبوز محسوب مي شوند، اين فرصت را براي کانون هموفيلي ايران به وجود آورد که در سايه هدايت راهبردي و علمي اين انجمن هفتمين نشت علمي خود را در کاري مشترک با اولين برنامه علمي اين انجمن يکپارچه نمايد و اداره بيماري هاي خاص وزارت بهداشت نيز حمايت خود را از اين تصميم اعلام و به جمع برگزار کنندگان پيوست.

وي گفت: به رغم دعوت سخنرانان خارجي و اعلام موافقت ۶ سخنران براي حضور در اين کنگره با توجه به محدوديت هاي اعلام شده توسط ترامپ از شرکت در کنگره عذرخواهي نمودند. رئيس فدراسيون جهان هموفيلي ضمن ابراز تاسف از اينکه نتوانسته در اين کنگره شرکت نمايد، پيام ويدويي از دفتر فدراسيون در کانادا ارسال نموده اند که در آئين افتتاحيه کنگره که با گرامي داشت پنجاه سالگي کانون هموفيلي ايران برگزار مي شود به به سمع و نظر شرکت کنندگان خواهد رسيد. «آلين ويل» رئيس فدراسيون جهاني هموفيلي در قسمتي از پيام خود گفته: ابتدا مي خواهم از شما عذرخواهي کنم که امروز در کنار شما نيستم. اما اين پيام را از دفتر مرکزي فدراسيون جهاني هموفيلي در مونترال براي شما مي فرستم.

مديرعامل کانون هموفيلي ايران ادامه داد: بي ترديد پيام رئيس فدراسيون جهاني هموفيلي، انعکاسي از اعتبار علمي اين کنگره نزد مراجع بين المللي است و از طرفي نشانگر اين واقعيت است که به رغم محدوديت هاي غير منطقي و خارج از قواعد بين المللي که توسط رئيس جمهور آمريکا عملا در سايه تکنولوژي امکان حضور مجازي اساتيد بين المللي که اين سياست غير انساني به آنها تحميل مي شود، حضور ارزشمند حود را در برنامه هاي علمي خواهند داشت.

وي افزود: اين کنگره يک رويکرد تخصصي به حوزه فيزيوتراپي در هموفيلي خواهد داشت و کارگاه آموزشي فيزيوتراپي با حضور ۶۷ فيزيوتراپيست برگزار مي گردد که مي تواند نقش مهمي در ارتقاء دانش کاربردي فيزيوتراپيست هاي فعال در حوزه هموفيلي ايفا نمايد.

قويدل گفت: در اين کنگره آخرين مباحث علمي در حوزه هموفيلي از ژن درماني گرفته تا داروهايي با نيم عمر طولاني، تشخيص هاي آزمايشگاهي، انواع اختلالات انعقادي نادر، روش هاي درمان نوين، پيشگيري از معلوليت در هموفيلي و...، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وي ادامه داد: سيماي درمان هموفيلي در جهان سرشار از اميد است، دستاوردهاي بزرگ در حوزه درمان تحقق يافته و يا بزودي محقق مي شود. در سايه اين سيما جهان و از جمله ايران اولين نسل بيماران هموفيلي سالمند را تجربه مي کنند. سن اميد به زندگي در بيماران هموفيلي کاملا نزيک به سن اميد به زندگي در مردم عادي رسيده است. جامعه جهاني هموفيلي و جامعه هموفيلي ايران همسو با آن، چشم به آينده اي روشن دوخته اند.

مديرعامل کانون هموفيلي ايران در پايان گفت: در اين کنگره ۴۵۳ نفر پزشک، کارشناسان و فيزيوتراپيست هاي مرتبط با حوزه هموفيلي از ۴۴ دانشگاه علوم پزشکي کشور شرکت دارند.

تعداد بازديد:162 آخرين تغييرات:96/05/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر