شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سرعت وزش باد در زابل ۸۰ کیلومتر/غلظت ذرات معلق ۴ برابر حد مجاز شد

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان:

سرعت وزش باد در زابل ۸۰ کيلومتر/غلظت ذرات معلق ۴ برابر حد مجاز شد

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان وبلوچستان گفت: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک امروز در منطقه سيستان به بيش از ۸۰ کيلومتر بر ساعت رسيد.

 

علي ملاشاهي در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس آخرين نقشه هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي وزش باد شديد همراه با گرد و خاک به ويژه در ساعات ابتدايي صبح در شمال استان سيستان و بلوچستان همچنان تداوم دارد.

وي افزود: از همين رو سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک امروز در زابل، زهک، هيرمند، هامون و نيمروز به بيش از ۸۰ کيلومتر بر ساعت رسيد که موجب شد غلظت ذرات معلق در هواي منطقه سيستان به ۵۷۸ ميکروگرم بر متر مکعب برسد.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ ميکروگرم بر متر مکعب است اين ميزان از ذرات معلق در هواي منطقه سيستان نشان دهنده اين است که امروز ميزان غلظت ذرات معلق به ۳.۸ برابر حد مجاز رسيده است.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: از همين رو تا روز يک شنبه در شمال استان سيستان و بلوچستان وزش باد شديد و گردوخاک همچنان ادامه دارد که اين طوفان گردوخاک و حرکت شن هاي روان موجب کاهش ديد افقي و اختلال در تردد خودروها مي شود.

وي با اشاره به اينکه از روز يکشنبه از شدت وزش باد در منطقه سيستان کاسته مي شود، افزود: طي اين مدت در نواحي مرکزي، مرز غربي و نيمه جنوبي استان احتمال افزايش غبار، باد و گرد و خاک با شدت کمتر وجود دارد.

وي گفت: از نظر دماي نيز در نواحي جنوبي تر و سواحل استان طي دو روز آينده احتمال افزايش دما وجود دارد اما از روز يکشنبه همراه با کاهش دما در سواحل شاهد افزايش دما در نيمه شمالي استان خواهيم بود.

ملاشاهي با اشاره به اينکه طي اين مدت درياي عمان مواج پيش بيني مي شود، تصريح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خاش با حداقل دماي ۲۱ و راسک با حداکثر دماي ۴۵ درجه سانتي گراد به ترتيب سردترين و گرمترين شهرهاي استان بوده اند.

تعداد بازديد:118 آخرين تغييرات:96/05/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر