پنج شنبه 8 اسفند 1398 - 3 رجب 1441 - 27 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اولين پيام مکتوب رايس به تهران

وزارت خارجه آمريکا امروز با فراخواندن سفير سوئيس در واشنگتن، نامه کاندوليزا رايس را براي ارسال به مقامات ايران در اختيار وي قرار داده است. نيکلاس برنز نيز به عنوان رئيس تيم مذاکره کننده با ايران مشخص شده است.

خبرنگار گزارش داد، وزارت خارجه آمريکا امروز از طريق سفير سوئيس نامه مذاکره را براي ايران ارسال کرده است.

بنا بر اين گزارش، وزارت خارجه آمريکا امروز با فراخواندن سفير سوئيس در واشنگتن، نامه کاندوليزا رايس را براي ارسال به مقامات ايران در اختيار وي قرار داده است.

رايس، نيكلاس برنز، سولانااين گزارش مي افزايد: همزمان با اعلام آمادگي رسمي ايالات متحده آمريکا براي آغاز مذاکرات هسته اي با جمهوري اسلامي، نيکلاس برنز به عنوان رئيس تيم مذاکره کننده با ايران مشخص شده است.

برنز که پيش از اين بازتاب از ارتقاء رتبه وي در وزارت خارجه خبر داده بود، اکنون به عنوان معاون اصلي رايس در اين وزارتخانه فعاليت مي کند و مسئوليت امور مربوط به ايران را برعهده دارد.

ابراز علاقه مندي آمريکا به مذاکره هسته اي با ايران، چندماه پس از آن صورت مي گيرد که اين کشور براي مذاکره با ايران درباره عراق اعلام آمادگي کرده بود.

وزير امور خارجه آمريكا نيز امروز در سخنان مهمي گفت، واشنگتن آماده است براي مذاكره مستقيم با ايران درباره مسئله هسته‌اي تهران، به ديگر كشورها ملحق شود. 
 
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، در عين حال كاندوليزا رايس امروز تصريح كرد ايران ابتدا بايد با توقف فعاليت‌هاي هسته‌ايش موافقت كند.
وي اظهار داشت: «به منظور تاكيد بر پايبنديمان به راه حلي ديپلماتيك و ارتقاي چشم‌اندازهاي موفقيت، به محض اينكه ايران به طور كامل و قابل تاييد، فعاليت ‌هاي غني‌سازي و بازفرآوريش را به حال تعليق درآورد، آمريكا به ميز مذاكره خواهد آمد.»

رايس گفت: آمريكا و كشورهاي اروپايي كه مذاكرات با ايران را رهبري مي‌كردند با اصول پيشنهاد «بسته‌اي از مشوق‌ها» در صورت توقف فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران موافقت كرده‌اند.

تعداد بازديد:1335 آخرين تغييرات:85/03/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر