شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بیانیه اتحادیه اروپا درباره سفر موگرینی به تهران

بيانيه اتحاديه اروپا درباره سفر موگريني به تهران

اتحاديه اروپا بيانيه اي در خصوص سفر مقام هاي ارشد اين اتحاديه به تهران از جمله فدريکا موگريني صادر کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر اتحاديه اروپا با صدور بيانيه اي در خصوص سفر فدريکا موگريني رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا به همراه ديگر اعضاي ارشد اين اتحاديه از جمله معاون رئيس کميسيون اروپا به تهران بيانيه اي صادر کرد.

در بيانيه صادر شده از سوي اين اتحاديه به انجام ديدارهاي انجام شده ميان موگريني با حسن روحاني، محمد جواد ظريف و علي اکبر ولايتي اشاره شده است.

در اين بيانيه آمده است: موگريني در تمامي نشست هاي دوجانبه خود با مقام هاي ارشد کشورمان در خصوص برجام و وضعيت فعلي آن به گفتگو پرداخته است.رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا در سخنان خود تصريح کرد که برجام بر اساس ۶ گزارش منتشر شده آژانس بين المللي انرژي اتمي، مورد تاييد بوده و همچنين به لحاظ اقتصادي و شرايط به وجود آمده پس از انعقاد آن ميان طرفين نيز، در حال رسيدن به اهداف خود است.در اين ديدار همچنين موگريني بر تعهد اتحاديه اروپا به برجام و همچنين اهميت تاريخي و ديگر ابعاد چندجانبه توافق هسته اي با ايران تاکيد کرده و برجام را براي حفظ ثبات در منطقه و جهان مهم و مفيد خواند.

در ادامه بيانيه مذکور به تاکيد موگريني بر لزوم اجرايي شدن کامل برجام توسط تمامي طرف ها تاکيد شده است.

همچنين بر اساس اين بيانيه، نمايندگان ارشد اتحاديه اروپا در اين سفر روابط ميان ايران و اتحاديه اروپا در بخش هاي مختلف را مورد ارزيابي و بازبيني مجدد قرار داده و بر گسترش همکاري و مذاکرات ميان دو طرف در سطوح عالي تاکيد شده است.

همچنين در بخش پاياني اين گزارش که از سوي مقام هاي ارشد اتحاديه اروپا تنظيم و منتشر شده، از گفتگو ميان موگريني با مقام هاي ارشد کشورمان در خصوص اوضاع منطقه و لزوم يافتن سريع راه حلي در جهت پايان دادن به درگيري هاي سوريه سخن گفته شده است.

تعداد بازديد:174 آخرين تغييرات:96/05/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر