یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

روستاهای مسیر زائران اربعین به اینترنت نسل سوم مجهز می شود

برنامه ريزي براي ارتباط رساني به زائران؛

روستاهاي مسير زائران اربعين به اينترنت نسل سوم مجهز مي شود

معاون وزير ارتباطات با بررسي مشکلات ارتباطي استان هاي در مسير زوار اربعين، از برنامه ريزي براي تجهيز روستاهاي مسير زائران اربعين حسيني به اينترنت پرسرعت نسل سوم (۳G) خبر داد.  

 به گزارش خبرگزاري مهر، جلسه هماهنگي تسهيل ارتباطات ايام اربعين با حضور مرتضي براري معاون حقوقي و امور دولت وزار ارتباطات و با حضور مديرکل امور استانها و مديران ICT استان هاي خوزستان ، ايلام و کرمانشاه برگزار شد.

معاون وزير ارتباطات در اين جلسه گفت: مشکلات سال گذشته مسيرهاي داخل کشور و همچنين مسير نجف و کربلا در حوزه ارتباطي بايد احصا شود تا بتوانيم راهکارهاي مناسبي براي آنها در نظر بگيريم.

وي با اشاره به همکاري و حضور اپراتورهاي تلفن همراه در ايام اربعين، تاکيد کرد : يکي از اپراتورها اينترنت ۳G در روستاها را در برنامه دارد که مي تواند روستاهاي مسير زائران اربعين را در اولويت خود قرار دهد.

براري ارائه خدمات به زائران را يکي ديگر از برنامه هاي وزارت ارتباطات در ايام اربعين بيان کرد و گفت: با توليد و تهيه محتواي فرهنگي و مذهبي در طول مسير حرکت زائران اربعين و ارائه آن به زائران، اين مسير مي تواند به يک مسير فرهنگي و معنوي تبديل شود.

وي به هجوم زائران و معطلي آنان در مناطق مرزي در ايام اربعين اشاره کرد و تصريح داشت: بايد بتوانيم با ابزار فناوري اطلاعات، طوري اين فضا را مديريت کنيم که از تجمع و معطلي زوار در اين مناطق جلوگيري شود.

معاون حقوقي، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات افزود: با توجه به اينکه براي امسال مرز چيلات در استان ايلام و مرز خسروي در استان کرمانشاه نيز به عنوان محورهاي تردد زائران در نظر گرفته شده، ضروريست امکانات و زيرساختهايي که سال هاي گذشته در مرزهاي مهران و شلمچه براي زائران ايجاد شده بود، براي اين مناطق مرزي نيز ايجاد شود تا اين مناطق نيز در اين زمينه کمبودي نداشته باشند.

در اين جلسه مديران ICT استان هاي خوزستان ، ايلام و کرمانشاه برخي از مسائل و مشکلات سال هاي گذشته ايام اربعين را در اين مناطق، تشريح کردند و پيشنهاداتي هم براي رفع اين مشکلات ارائه دادند.

تجهيز دکل هاي جديد تقويت آنتن دهي موبايل، نحوه حضور اپراتورها در مناطق مرزي، فروش سيم کارت هاي غير مجاز عراقي و نبود هماهنگي بين ادارات و متوليان اين امور، برخي از مشکلات و مباحثي بود که مديران ICT استان هاي مسير اربعين در اين جلسه مطرح کردند.

تعداد بازديد:365 آخرين تغييرات:96/06/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر