چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

رسانه ابزار اصلی تهاجم فرهنگی و خانواده اصلی‌ترین هدف دشمن است

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور:

رسانه ابزار اصلي تهاجم فرهنگي و خانواده اصلي‌ترين هدف دشمن است

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور گفت: به دليل اهميت جايگاه خانواده تمامي تهديدات دشمن در بعد فرهنگي و سياسي بر روي خانواده متمرکز است و تضعيف خانواده اصلي‌ترين هدفي است که دشمنان دنبال مي‌کنند.

خبرگزاري فارس: رسانه ابزار اصلي تهاجم فرهنگي و خانواده اصلي‌ترين هدف دشمن است

به گزارش گروه جامعه خبرگزاري فارس، سردار جلالي رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور در نشست فضاي مجازي و آئين همسرداري در جمع خانواده کارکنان اين سازمان ضمن گرامي داشت اعياد ولايت و امامت، غدير را تداوم‌بخش رسالت و راه پيامبران توسط امامت توصيف کرد و گفت: امروز حکومت فقها و ولايت‌فقيه ادامه‌دهنده راه امامت است  و ما را به ولايت و پيامبران متصل مي‌کند و اگر مانند ساير مذاهب اين رويکرد را نداشتيم ما را به دليل عدم احساس به نيازمندي‌هاي روز، به واپس‌گرا و عقب گرا بودن متهم مي‌کردند.

جلالي تصريح کرد: اجتهاد زنده و به‌روز شيعه و نظام پاسخگو بودن دين و فقه به نيازمندي‌هاي روز بشر در ذات دين و غدير وجود دارد.

وي خاطرنشان کرد: ولايت‌فقيه يعني برداشت و دکترين امام (ره ) از دين و اداره مردم و حکومت به شکلي که دين در حکومت ممزوج باشد و اين تلفيق دقيق و علمي و درست از نحوه حکومت که به آن اجتهاد زنده شيعه يا مدل مرتقي ولايت‌فقيه مي‌گوييم به ما نشان مي‌دهد در شرايط حاضر چگونه مي‌توانيم ادامه‌دهنده راه ائمه بزرگوار باشيم.

رسالت پدافند غيرعامل،مصون‌سازي در همه ابعاد

جلالي گفت: رسالت سازمان پدافند غيرعامل کشور مصون‌سازي کشور در همه ابعاد در برابر تهديدات دشمن است و ازآنجايي‌که نگاه ما به غدير، تداوم‌بخش راه پيامبران و ائمه و ولايت است، اين کشور را کشور امام زمان(عج) مي‌دانيم و اين مسئوليت مصون‌سازي بسيار سنگين و بسيار انقلابي و ديني و ارزشي است که بايد به اين مسئوليت خطير و حساس، افتخار کرد و همه‌ي همت و تلاشمان را به کار بگيريم.

خانواده، محور اجتماعي ديني

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور در ادامه به بيان نقش و جايگاه خانواده در اسلام پرداخت و افزود: محور اجتماعي ديني ما خانواده است و در دين اسلام توصيه‌ها و بايدها و نبايدها حول يک مفهومي بنام خانواده شکل مي‌گيرد.

شعار کاهش جمعيت، سياست استعماري غرب

جلالي افزود: شعارهاي کاهش جمعيت مانند فرزند کمتر، زندگي بهتر از سياست‌هاي استعماري دشمن است که براي جامعه مسلمانان طراحي کرده‌اند و ازنظر نقش اجتماعي باعث از بين رفتن نسل‌ها و يک طيف جامعه در يک بازه سي‌ساله مي‌شود.

وي گفت: اروپايي‌ها از 6-7 سال گذشته استراتژي محدودکننده جمعيتي کشورهاي خود را به هم زده‌اند و سياست تشويقي افزايش جمعيت را دنبال مي‌کنند و اين سياست کاهش جمعيت در کشور ما غلط بوده و هست.

جلالي افزود: با مقايسه جمعيت فعلي کشور بازماني که جمعيت کشور ما حدود 20 ميليون نفر بود متوجه مي‌شويم که کيفيت زندگي و غذا و بهداشت به‌مراتب بهتر از گذشته است، ليکن نرخ رشد جمعيت در کشور ما حدود1.8 است و اين‌يک هشدار است.

خانواده، اصلي‌ترين هدف دشمن

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور گفت: به دليل اهميت جايگاه خانواده تمامي تهديدات دشمن در بعد فرهنگي و سياسي بر روي خانواده متمرکز است و تضعيف خانواده اصلي‌ترين هدفي است که دشمنان دنبال مي‌کنند.

وي افزود: يک خانواده ديني و مستحکم که در آن عشق و محبت حاکم باشد و در آن اختلافات وجود نداشته باشد، فرزندي مستحکم و انقلابي مانند شهيد حججي تربيت مي‌کند که هنگامي‌که او را به مسلخ مي‌برند چهره برافروخته و انقلابي و باعظمتش يک کشور را تحت تأثير قرار مي‌دهد.

رسانه، اصلي‌ترين ابزار در جنگ نرم

جلالي تصريح کرد: رسانه، اصلي‌ترين ابزار تهاجم به خانواده است و به دليل اينکه تهديد نرم محسوس نيست بايد بسيار هوشيار و مراقب بود که ذهن و فکر افراد را فرانگيرد.

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور افزود: علي‌رغم همه انتقادها و اشکالاتي که از صداوسيماي جمهوري اسلامي مطرح مي‌شود، صداوسيما در مقايسه با شبکه‌هاي ماهواره‌اي يکي از پاک‌ترين و بهترين تلويزيون‌هاي دنيا است و با بررسي‌ها و محور يابي هاي تخصصي که از فيلم‌ها و سريال هاي پخش‌شده از ماهواره‌ها صورت گرفته، شکستن نهاد خانواده محور همه اين فيلم‌ها است.

وي در ادامه گفت: توصيه به بي‌بندوباري در خانواده، مشروع دانستن طلاق عاطفي، فردگرايي و جداسازي فرد از خانواده ، نهادينه کردن خيانت به‌عنوان يک حق قانوني و فرهنگ‌سازي رفتارهاي خارج از مفاهيم ديني در فيلم‌ها و سريال هاي ماهواره اي گنجانده‌شده است.

فضاي مجازي، فرصت‌ها و تهديدها

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور افزود: امروزه شبکه‌هاي اجتماعي به امري اجتناب‌ناپذير تبديل‌شده و فرايندي که براي توسعه فناوري پيش‌بيني‌شده است زندگي آينده و امروز ما را در خود پيچيده است به شکلي که آينده خود و فرزندان ما کاملاً در فضاي مجازي آميخته است.

جلالي ضمن برشمردن خاصيت‌ها و مزاياي فضاي مجازي، آسيب‌هايي مانند ترويج مفاهيم فحشا و فساد در خانواده، تبليغ مفاهيم جنسي، شخصي‌سازي محيط مجازي براي انجام گناه و امکان ارتباط با بيگانگان و جاسوسي و بهره‌برداري امنيتي از افراد ذکر و تصريح کرد: مخفي و پنهان بودن هويت‌ها از ديگر ويژگي‌هاي فضاي مجازي است و هيچ قطعيتي وجود نداشته و بايد به هويت افراد در اين فضا کاملاً مشکوک نگاه کرد.

وي ادامه داد: امکان شخصي‌سازي و ايجاد ارتباط دوطرفه از ديگر ويژگي‌هاي فضاي مجازي است و در اين فضا هر داده‌اي که توليد مي‌شود قابل از بين بردن نيست و امکان کنترل و بازرسي در همه اين شبکه‌ها وجود دارد.

آموزش و آگاهي بخشي راهکار مقابله با تهديدات فضاي مجازي

جلالي در پايان آموزش و آگاهي بخشي در فضاي مجازي را راهکار مقابله با تهديدات اين فضا دانست و افزود: در آينده نيازمند اينترنت ويژه کودکان هستيم و بايد به نوجوانان و جوانان در اين رابطه هم آموزش و آگاهي داد و هم کنترل کرد و همچنين با توجه به وجود فساد در رده‌هاي سني ميان‌سال و بزرگ‌سال، اين افراد هم نيازمند آگاهي و آموزش از فضاي مجازي هستند.

 
تعداد بازديد:292 آخرين تغييرات:96/06/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر